Jump to content

Windows 7 64 Bit'ten Windows 8 Ve 9 128 Bit'e

umutcnakn

Recommended Posts

32 bit işletim sistemi ve yazılımlar halen yaygın bir biçimde kullanılıyor. 64 bit işletim sistemi, yazılım ve sürücüler ise henüz yeni yerleşmiş durumda. 64 bit'e geçiş sonunda hızlanıyor.

Microsoft'un yeni çıkacak olan işletim sistemi Windows 7'nin 64 bit sürümü, daha önceki haberimizden hatırlayacağınız gibi kapsamlı donanım testlerinden geçiyor. Testleri geçemeyen bilgisayarlara, Windows 7 uyumlu logosu yapıştırılmayacak.

64 bit bir kenara geçtiğimiz günlerde Microsoft Windows 8 ile ilgili ilk resmi olmayan bilgileri sizlere aktarmıştık. Microsoft her zaman bir ilerisini düşünüyor ve Windows 8 üzerinde çalışıyor. Microsoft, Windows 8 ile birlikte 128 bit'e geçmeyi planlıyor. Windows 8 ile olmasa, Windows 9 ile bu mutlaka gerçekleşecek! Hali hazırda Windows 7'nin sunucu sürümü olan Windows Server 2008 R2 64 bit.

Kaynak:www.chip.com.tr

• 2 hafta sonra ...

bildiğim kadari ile amd 2010 yılı olmazsa 2011 yılı içerisinde 128 bitli işlemciyi piyasaya sürecek.

Tabi şuda var.bu bizim için ne faydası olur.2. ve 3. sınıf yazılımlar 32 bit olduğu sürece bi işe yaramaz.

ama serverlar bu konuda çok rahatlıcakdır :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...