Jump to content

Usb Portable

barboyhakan

Recommended Posts

USB Portable

Arkadaşlar Calışma Bana Ait Değil Forum'da Bulunmasi Gereken Proğramlar Arasinda Yer Almasini Düşündüm Sizlerle Paylaşmak İstedim

i1i8lh.jpg

NOT : AMAC REKLAM DEĞİL SADECE PAYLAŞIM bazi Arkadaşlari Gibi Üzerinde Değişklik yapıp Paylaşim Bana Ait Demiyorum olanı Olduğu Gibi Yansıtıyorum

Upload Başladi . . .

Portable kelime anlamı olarak taşınabilir/portatif/taşınır anlamına gelir.Bizim jargonumuza göre herhangi bir kurulum,yükleme yapmadan uygulamayı çalıştırıp kullanmaktır.Bu portable uygulamayı usb belleğinizde TAŞİNABİLİR istediğiniz her yerde herhangi bir kurulum yapmadan kullanabilirsiniz.Mesela gidip kullanmak zorunda kalacağınız bir bilgisayarda adobe photoshop yoksa,usb belleğnize yüklemiş olduğunuz portable photoshop programı ile herhangi bir kurulum yükleme yapamadan kolaylıkla photoshop u kullanabilirsiniz.

Peki nu nasıl olurda kurulum olmadan çalışabiliyor?

Portable uygulamalar geçici olarak Regedit'e(kayıt defterine) ve Temp klasörüne(geçmişlerin bulunduğu atıklar klasörü) veri girerek bunu yapar.Portable programı kapatmanızla beraber regedit ve temp klasörüne işlenmiş bütün veriler silinir.

Peki portable'ın yararı / zararı varmıdır?

Portable uygulamaların zararı yoktur.Faydası çoktur , çoğu programı hiç kurmadan rahatlıkça kullanabilir,usb belleğinizde taşıyacağınız bütün uygulamaları istediğiniz yerde kolaylıkla kullanabilmenizi sağlar.Uygulamaları kurmadan,bilgisayarınızı enkaza çevirmeden rahatlıkça birçok programı deneyebilirsiniz.

Bütün portable uygulamlar %100 verimli çalışmayabilir.Özellikle antivirüsler tam verimle çalışmayabilir.

Taşinabilir Proğramlar Demek Anlamında Kurulum İstemeden Calısır usb flash bellek Usb Hdd üzerinden Calısır

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...