Jump to content

Pc Bozuldu Lütfen Yardım

bomba34

Recommended Posts

arkadaşlar dün oyundayken birden pc dondu reset attım tam açılırken örneğin windows logosunu orda veyatta foxconn yazısı geldiği zaman donuyor yani hep aynı yerde donmuyor değişik yerlerde donuyor bende kasayı açtım temizledim rami çıkarıp taktım sonra pc yi açtım pc başlarken biostan gelen bip sesi çalmadı ve monitöre ekran gelmiyor ne yapacağım lütfen yardım pls

Ramlerini iyice bir kontrol et birden fazla ram kullanıyorsan teker teker ramleri dene.Olmazsa biosu resetlemeyi dene.ekran kartın harici ise onboard ekran kartına görüntü kablosunu bağla bir bak

yok harici deil bios pilini çıkararakmı resetliyeciğim ve resetledikten sonra herhangi ayar filan yapmak zorundamıyım :p

öncelikle teker teker ramları çıkar ve tekrar yerine oturt.yada tek ram tak öyle dene.ikincisi kablo başları muhtemelen gevşemiş veya bir tanesi yerinden çıkmıştır.onları iyice yerlerine oturt.öylede çalışmazsa yeni bir power al.kolay gelsin.ha bu arada powerden elektriğe bağlanan kabloyuda değiştirebilirsin.

kardeş aklıma gelen bir kaç yöntemi yazayım sana

1)güç kablosunu çıkar 30-40 sefer power düğmesine bas çek

2)Biosa bak bakalım hard diski görüyormu

3)Hard diski sök biosta gezin 5-6 dk donma yapmassa hard disktendir

Eğer denizlden isen pm ile ulaşabilirsin bana kardeşim :p:) :) :)

sen o pc yi hic acmasaydın keske :D Nese ramların uclarını sılgı ıle sıl ramlerı tek tek tak calısanı vardır ıllakı power dan cıkan kablolar var onların takıldıgı yerlerı kontrol et elektırık ıletmeyebılır tam takılmamıssa bıos bılını cıkar ters tak 2 sanıye ıcınde uzman deılsen kesınlıkle onermıyorum kendı pc acılmıyordu bıos pılını ters takarak hafızayı gerı almıstım son olarak power fanın ıslemcı fanın calısıyormu kontrol et harddıskını cıkar bı sure beklet tekrar tak

ekran karttı söküp temizlemeyi dene mademki görüntü yok ise

eger pc in yeni model ise akıllı fan lar var onlarda en ufak bi şeyde yada ısınmada hemende kendini kapatı verirler.işlemci ve ekran kartların üzerindeki fanlar gibi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...