Jump to content

Biosa Giremiyorum

hakn

Recommended Posts

arkadaşlar suan casper bi bilgisayar var elimde daha yeni aldım açılışta ilk biosa girmek için şu tuşa basın gibi şeyler çıkıyordu sonrada casper yazıo hemen ben casper yazısını biosa girdim kapattım sadece açılışta işte normal siyah ekran gelip geçiyordu bende bi sorundan dolayı bilgisayarın elektiriğini söküp kasasını açıp anakarttaki pili söküp power tusuna basıp restart attım geri döndü doğal olarak fabrika ayarları saati fln tabi açılışta yine casper yazısı falan çıkmaya ama tek enteresan olan açılışta sadece casper yazısı gelio bios için su tuşa basın demio bn bida biostan ayarlara girmek için napabilrm yardımcı olursanız sevinirim anakart MSI onboard

Arkadaşım bios pilini çıkartmışsın bundan dolayı bios default ayarlarına dönmüştür. Bios pilini tekrar tak dene. Biosa girmek için Del, F2 tuşlarına 3-4 kere bas. Bazı anakartlarda farklılık gösterebiliyor. Kolay gelsin. İyi çalışmalar...

Bende restartlamak istedim ondan çıkardım sonrada takıp çalıştırdım tabi normalde F2 tuşunla giriyodum ama şimdi giremiyorum sorun bu kısaca hangi tuşla gircem yazmasına gerek yok ama onlada girmiyor

anakart üreticisinin sitesinden MSİ LİVE UPDATE programını indir orada driver güncelleme filan yazıyo bide bios güncelleme olması lazım altta o program sayesinden anakartına uygun yeni bios indirip programla windows ortamında flash laya bilirsin!!! sorunun düzelir ondan sonra.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...