Jump to content

Sata Leptopta Ide Hdd Takılırmı?

ridvan2111

Recommended Posts

Slm arkadaşlar

sata çıkışı olan vista kurulu bir leptopum var

yapmak istediğim şey leptopun sata soketinden bir ide dönüştürücü ile ide hdd takarak bu ide hddnin backupunu almak ve geri yüklemek

yedekleme işlemini nero8 sürücü yedekleme programı ile yapmak istiyorum

Not: takmak istediğim bu ide hdd de windows 3.1 yüklü (sanırım bunun bi önemi yok)

asıl sormak istediğim sata ide dönüştürücü ile ide hdd yi benim leptop bağlayabilirmiyim bağlarsam leptop bu ide hdd yi görürmü

eğer görürse nero8 sürücü yedekleme programı ile bu hdd nin tam yedeğini alıp geri yükleyebilirmiyim?

onun yerine herhangi tanıdığın bir bilgisayarcıdan hdd kutusu alıp usb aracılığı ile laptopa gösterim yedeğini almak daha kolay değilmidir?ayrıca yedeklemeyide acronis ile yapmak daha pratikdir bence...eğer yapmak istediğini yanlış anlamadıysam...

onun yerine herhangi tanıdığın bir bilgisayarcıdan hdd kutusu alıp usb aracılığı ile laptopa gösterim yedeğini almak daha kolay değilmidir?

bugün hiç dişünmeden bir sata ide dönüştürücü aldım aslında sizin dediğiniz şimdi daha mantıklı geliyor.

yani hdd kutusu ile usb den bağlarsam daha kolay olurdu

peki bu sata ide dönüştürücüsü ile yapılabirmi bu dönüştürücüde birde güç kablosu var bü güç kablosunu nereye takıcamki?

(acronis ile yapmak daha pratikdir bence)

hiç kullanmadım bi araştırayım

GADAP_05.gif

sanırım dönüştürücünüz bu şekilde normal kasalar için bildiğim kadarıyla ona laptopdan nasıl güç verebilirsiniz bilmiyorum ama eğer dönüştürücüyü değiştirebilirseniz usb olanını yada harddisk kutusunu deneyebilirsiniz hem taşınabilir harddiskinizde olmuş olur yada aşağıdaki gibi bir dönüştürücü alabilirsiniz..

86.jpg

edit:dün aklıma bir anda gelmemişti ama öyle bir güç kablosu dönüştürücüyü kullanabilirsiniz...

sata-power-adapter-to-molex-4-pin.jpg

sata%20power.jpg

yani iki dönüştürücü ile laptopdan yada dışarıdanda olabilir harddiskine güç verebilirsin...

GADAP_05.gif

sanırım dönüştürücünüz bu şekilde normal kasalar için bildiğim kadarıyla ona laptopdan nasıl güç verebilirsiniz bilmiyorum ama eğer dönüştürücüyü değiştirebilirseniz usb olanını yada harddisk kutusunu deneyebilirsiniz hem taşınabilir harddiskinizde olmuş olur yada aşağıdaki gibi bir dönüştürücü alabilirsiniz..

86.jpg

evet ide sata dönüştürücüm aynen resimdeki gibi ve sanırım leptoptan güç veremicem

ben en iyisi yarın bu dönüştürücüyü bir usb dönüştürücü ile değiştirmek tabi satıcı sorun çıkarmazsa.

destekleriniz için teşekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...