Jump to content

Ethernet çoklayıcı

dedem korkut

Recommended Posts

arkadaşlar evimde airties 211 kablosuz 4 portlu modem var.

komşularla birlikte kullanıyoruz. ancak etraftan talep fazlalaştı.

portlar yetmiyor

switch almak istiyorum.

uygun fiyatlı ve performanslı marka tavsiyesinde bulunur musunuz?

iyi geceler...

olur tabi neden olması 8 kişi diyosun 8 kişide dosya indirse...bn kendimden biliyorum biz 4 kişiydik öküzün biri 24 saat film indiriodu...google a bi şey yazıyodun ara diyodun bn bi su içip geliyodum bide 5 dk bekliyodumsnra sonuçlar geliyodu...mb artır 8 kişi kullancaksan ;D

Düşme kesinlikle olacak. Bir de kullanıcıların sana olan uzaklığı da performansı etkiler. Kablo uzunluğu transferde yavaşlama ve veri kaybını oluşturur. 8 kişi kullanacaksanız hızı daha yüksek bir hesaba geçin. Ödemede sıkıntı olmaz bence. Hem size de rahat olur transfer konusunda.Hayırlı geceler.

8 kişi 1 mbit internet kullanıcaksınız yani. Tarifenizi değiştirin kesinlikle 8 mbit sınırsız yapın. Ayda 100 tl ödersiniz. Kişi başına 12.5 TL tutar. Yoksa kullanacağınız internetten hiç bir verim alamazsınız.

yok abicim şimdi switch ve hub ikiye ayrılıyor

switch :örneğin 1mbps lik bağlantıyı 8 kişiye eşit dağıtır yani olduğu gibi herkes 1 mbps kullanır

hub ise:1mbps lik bağlantıyı 8 e böler yani herkes eşit kullanır ama 128 kbps olarak

kablo ile alakası yok 60 metrelik olan la 1 metrelik olan eşit kullanır.bu 100 metrelik 100 metreden fazla olursa internet gelmez.

yani hangisi uzaksa

8 mbit limitsiz tarifelerde 15 GB tan sonra hızın düşürüldüğünü söylüyorlar.

bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

(ben de gecenin yarısı amma da soru sordum ha!)

neti paylaşımlı kullanacaksın tarifende kal ben 5 kişi kullanıyorum memnunum arrtı bana enuzak olan ortagım 90 metre bunu geçmesin uzaklık

ben de kullanıyorum 4 kişi 1mb lik net normal koşullarda herkes arama yapar gazete okur msn açar onlarda sorun yok ama ben bi yandan youtube dan yada faceden video izlerken diğerleride video falan izlerse hepimizin ki kasılıyor yani eğer kullanıcılar bişe indirmicek sadece googlr msn face tarzıysa yeter ama en azından bi video bişe yapılıosa hafif bi download varsa kesinlikle yükseltin derim ben

evet kablo uzunluğu var. hele bir tanesi 60 metre.

üst tarifeye geçmeyi düşünebiliriz

acaba en uygun tarife hangisi olur?

böyle paylaşanlar ve üst tarife kullananlar var mı acaba?

Yavv 8 kişi kullanacaksınız 8 mbit sınırsızın parasından mı korkuyorsunuz, <_< Bu arada ben 1 mbit'ten 8 mbit netlimitsiz tarifesine geçmiştim ağustos ayında her ay en az 200 gb indiriyorum hızımda hiç düşme yada bir değişim olmadı. ama olmayacak anlamınada gelmez tabiki..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...