Jump to content

Hdd Hatası, Yardım..

CuMHuR01

Recommended Posts

Merhaba öcelikle yardımcı olan olmaya çalışan herkez sağolsun..

PC de 1TB + 1.5 TB'Lık 2 hdd var ve büyük boyutlu dosya taşırken eziyet oluyor, her kafa vurmasında hız düşüyor ve çoğunda PC donuyor yeniden başlatırken hdd'i onarıyor ama sorun devam ediyor, hdd onarma gibi bi program işimi görürmü yoksa donanımsal olup garantiyemi başvurim -garanti en son tercihim olmasını istiyorum çünkü 2.5 TB'ı yedekliyemem..

Windows 7 64Bit TR Final + Windows XP 32Bit SP3 işletim sistemi kullanıyorum ikisinde de bu sorunu yaşıyorum..

tıklama kafa atma sesi donanımsal sorundur diskden çalışma sesi hariç birşey duyuyorsanız donanımsaldır garantiye ******ürmenizi tavsiye ederim ilerde çok sorunla karşılaşırsınız...ama ben harddiksi illa kullanıcam diyorsanız hdd regenerator programını yada low level format gibi bir program kullanmanızı tavsiye ederim ama dediğim gibi tıklama sesi donanımsaldır...ve ileride başınıza çok iş açabilir...

• 2 hafta sonra ...

çok saolun beyler, güç kaynağı aklıma yattı haklısın aga çünkü arkadaşında başına böyle bi sey gelmişti şimdi aklıma geldi.. exitly kardeş sende haklısın gittimi komple gidecek gibi duruyo hakkaten, harici aldım önemli dosyaları yedekliyorum şimdi -garantiye vercem..

Disk kafa atıyorsa ve diskinizde bad sektor var ise yazılımsal açıdan bir kaç bişey yapılır.

ancak bir süre sonra yine aynı durum söz konusu olur.

Bu nedenle Diskinizi Yedekleyip garantiye göndermenizi tavsiye ediyorum.

Ayrıca malesef elektrik kesintilerinden dolayı bu sorunlar hdd lere büyük zararlar veriyor.

Kış Mevsiminin geldiğini belirtir en kısa zamanda bir ups almanızı tavsiye ederim.

kolay gelsin.

• 5 ay sonra...

pcmemo yazınca dikkatimi çekti ve düşündüm her kışa girerken 1 hdd den olmuşum acaba neden ? soğuk u sevmesi lazım halbuki

bıktım bu hdd kafa atmasından off offf offf parayı bulursam ilk işim pc sdd manyaqı yapmak olacak :(((

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...