Jump to content

E 6300 Ve Gigabyte

kullaniciadi

Recommended Posts

arkadaşlar E6300 işlemci ve GIGABYTE GA-G31M-ES2L anakart ve kingston 2GB 800mhz ram parçalarını birleştirdim.

ancak bu sistem çalışmadı. bios ayarlarına bile girmeme izin vermeden bilgisayar açılıp kapanıyor.

birde E6300 işlemciyi 2.8 mhz diye aldım ancak bilgisayarı ilk açtığım zaman 2.4 yazıyor.

bu iki konuda yorumu olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

şimdiden sağolun...

gigabyte ın sitesinde cpu support bölümünden hangi işlemciyi hangi biosla desteklediğine bak. örn; (f1 f2 f3) o biosu indir ve o şekilde kullan bende dün akşam aynı anakart aynı ram fakat işlemci e5300 ü birleştirdim biosu f8 e yükselttim ve cpu çarpanlarından ayar 14 yaparsan işlemcini tam göreceksin

Please register to see this content.

Intel Pentium Dual-Core E6300 2.80GHz 2MB Wolfdale 45nm R0 65W 1066 F9

linktede gösterdiği gibi f9 ile destekliyor kontrol edip tekrar denersen olumlu sonuç alacağına eminim. kolay gelsin.

Güç Kaynağını değiştiriniz. Öyle deneyiniz. Ramide değiştiriz. Aynı işlemci bendede war sorun yok. İŞlemci fan kontorl ed.

dostum güç kaynağını değiştirmiştim zaten. yani 24pinlik 320watt bir güç kaynağı var onun da yeterli olacağını düşünüyorum.ancak ram ide değiştir demişsin onu anlayamadım. çünkü uyumlu olduğunu biliyorum?

gigabyte ın sitesinde cpu support bölümünden hangi işlemciyi hangi biosla desteklediğine bak. örn; (f1 f2 f3) o biosu indir ve o şekilde kullan bende dün akşam aynı anakart aynı ram fakat işlemci e5300 ü birleştirdim biosu f8 e yükselttim ve cpu çarpanlarından ayar 14 yaparsan işlemcini tam göreceksin

Intel Pentium Dual-Core E6300 2.80GHz 2MB Wolfdale 45nm R0 65W 1066 F9

linktede gösterdiği gibi f9 ile destekliyor kontrol edip tekrar denersen olumlu sonuç alacağına eminim. kolay gelsin.

dostum söylediklerin için sağol ancak bios ayarlarına bile giremiyorum. birde biosu güncelle demişsin ama bunu nasıl yapacağım cevap verirsen sevinirim...

linkte vereceğim biosu bir flash belleğe veya hdd pata ise c veya d ye attıktan sonra makine açıldıgında end tuşuna basarak flash bölümüne girebilirsin sürücülerden bios dosyasını göstererek biosu yükleyebilirsin.

Fakat biosa bile giremiyorum demişsin ram işlemci veya anakart sorunlu olabilir. sana sağlam gibi gelebilir ama en ufak bir sorun bu tür aksaklıklara yol açar ve günümüzde fabrika çıkışlı parçalar sorunlu olabiliyor. ben çok karşılaştım . eğer imkanın varsa farklı ram sonra işlemci ve anakartla denersen daha olumlu sonuçlar alacağına eminim. kolay gelsin.

linkte vereceğim biosu bir flash belleğe veya hdd pata ise c veya d ye attıktan sonra makine açıldıgında end tuşuna basarak flash bölümüne girebilirsin sürücülerden bios dosyasını göstererek biosu yükleyebilirsin.

Fakat biosa bile giremiyorum demişsin ram işlemci veya anakart sorunlu olabilir. sana sağlam gibi gelebilir ama en ufak bir sorun bu tür aksaklıklara yol açar ve günümüzde fabrika çıkışlı parçalar sorunlu olabiliyor. ben çok karşılaştım . eğer imkanın varsa farklı ram sonra işlemci ve anakartla denersen daha olumlu sonuçlar alacağına eminim. kolay gelsin.

pokenet dostum emeklerin için sağol. ancak asıl problemin ekran olduğunu öğrendim. çünkü başka bir ekranda hardisk olmadan denedim ve sistem gayet normal çalıştı ve bios a girebildim. benim ekran eski bir lcd ekran. şimdi ne yapabilirim. yani yeni bir ekran alamam. böyle bir sorunlada hiç karşılaşmadım. monitörde "OUT OF RANGE" yazıyor. ama ilk görüntüler var. yani biosa girmeye çalışırken ve harddisk devreye girdiğinde yazıyor. şimdi ne yapabilirim. yardımınızı bekliyorum...

arkadaşım anakartın dvdsi vardır onu tak o anakartın yanında cd değil dvd gelir... orada gigabyte live update var onu kur o otomatik günceller daha da sıkışırsan ayhanryildizForumda msn, mail, adres, gerek isim vs. bilgilerinizi paylamaynz.com bu msn adresim eklersin

arkadaşım anakartın dvdsi vardır onu tak o anakartın yanında cd değil dvd gelir... orada gigabyte live update var onu kur o otomatik günceller daha da sıkışırsan ayhanryildizForumda msn, mail, adres, gerek isim vs. bilgilerinizi paylamaynz.com bu msn adresim eklersin

dostum ilgin için teşekkürler ama bunun ekran problemime bir çaresi olacağını sanmıyorum. yada son yazdıklarımı okumamışsın. benim ekranda görüntü gelmiyor. sistem çalışıyor. problem bu. msdos ekranı geliyor ancak windows taki ekranı göstermiyor. çünkü farklı bir ekranda denedim sorun yok.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...