Jump to content

Oem Lisans Anahtarı

yigitemir

Recommended Posts

Arkadaşlarım, Dayımın emlak ofisinde kullandığı Casper 4 çekirdekli Home Premium Oem sp1 lisanslı makineye ; Dayım Netcad kullanacağı ve Netcad Vistada çalışmadığı için... Windows Xp service pack 3 kurmustum . Ben evde kendi oluşturduğum Oem Bilgisayarımda, Casper bilgisayarın home premium lisans anahtarını kullanıyordum. Fakat şimdi direkt anahtarı giriyorum ya geçersiz diyor . Yada bu anahtar kullanımda diyor .Acaba , MSDN sp2 vista home premiumu kurduktan sonra telefon sistemi ile aktivasyon işlemini yapsam bir sıkıntı olurmu ? Yani başıma bir İŞ gelirmi :) Sonuçta ofİS de kullandığımız casperin lisans anahtarı galiba ilelebet xp service pack 3 olacak casper sistemimizde .

recovery varsa vista ya geri dön

xp den hep nefret etmişimdir.vista sp2 veya 7 kullanın.bilgisayarınızı seviyorsanız.

bir yorum diyor ki:win.7 vista modifiyesi xp ye devam.windows 7 vista da şu ana kadar kaç format attınız?ben hiç gerek duymadım.xp de kurmadım,bilgisayarımı da çok seviyorum.vista ya geri dönün recovery ile.söyleyin o abinize,vista ve 7 hakkında dolma bilgiler ile yorum yapmasın.xp en berbat ve rezalet sistemdir.microsoft daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü xp dir.xp yi 1 yıl format atmadan tutun,tutun da 2 yıl deneyin dayanabilecek misiniz?vista ve 7 dayanır bu süreye ama.çünkü bu sistemlerin temeli sağlam.saygılarımla.

xp den hep nefret etmişimdir.vista sp2 veya 7 kullanın.bilgisayarınızı seviyorsanız.

bir yorum diyor ki:win.7 vista modifiyesi xp ye devam.windows 7 vista da şu ana kadar kaç format attınız?ben hiç gerek duymadım.xp de kurmadım,bilgisayarımı da çok seviyorum.vista ya geri dönün recovery ile.söyleyin o abinize,vista ve 7 hakkında dolma bilgiler ile yorum yapmasın.xp en berbat ve rezalet sistemdir.microsoft daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü xp dir.xp yi 1 yıl format atmadan tutun,tutun da 2 yıl deneyin dayanabilecek misiniz?vista ve 7 dayanır bu süreye ama.çünkü bu sistemlerin temeli sağlam.saygılarımla.

Norton Ghost ile recovery lere döndüğümde sorun vermiyordu zaten de. Bir kaç kez format atmıştım düzen tutmadı diye :) Artık o imageler yok :) çünkü hdd leri yeniden bölümlendirdim ve sildim c yi 50 iken 60 hatta sonra 80 gb ayırdım :) şimdi son bir format atacam daha hiç atmayacam 1 yıl idare eder inş. Ama işte yeni kurulumda. Lisans anahtarını giremiyorum. Telefon aktivasyon diye bir şey var onda acaba sorun gelirmi başıma :) Bu anahtarı yeniden kullansam. Bir kaç girildi anahtar oem olduğundanmıdır nedir. Böyle hata veriyor.

Dipnot: Bende xp yi sevmiyorum eskidi artık ayrıcana. Kendi kullandığım güçlü sistemime xp yi yediremiyorum yakışmıyor :) En azından vista home premium. Biz office deki bilgisayara xp yi netcad için kurmustuk vista üzerinden çalışmamıştı. Sık Netcad kullanıyorlar.

kardeş inan bana senin anlatın kadar basit değil. sen bir yıl tut bakim normal yani orta düzeyde bir makinada vistayı bakim o makina hic acılacık mı bırak calışmasını arı kasmasını.şu an tüm dünya üzerinde tutulan tek bir işletim sistemi var oda xp nolur bi zahmet et ve araştır tüm iş dünyası dahil olmak üere xp kullanıyor ve bu baya bi böyle kalacık

bizim bi sloganımız vardı microsoft daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü VİSTA diye ama sen onu kendine göre yorumlamışsın cok ayıp :)

kardeş inan bana senin anlatın kadar basit değil. sen bir yıl tut bakim normal yani orta düzeyde bir makinada vistayı bakim o makina hic acılacık mı bırak calışmasını arı kasmasını.şu an tüm dünya üzerinde tutulan tek bir işletim sistemi var oda xp nolur bi zahmet et ve araştır tüm iş dünyası dahil olmak üere xp kullanıyor ve bu baya bi böyle kalacık

bizim bi sloganımız vardı microsoft daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü VİSTA diye ama sen onu kendine göre yorumlamışsın cok ayıp :)

Dipnot: Windows 98 den sonra , Windows 2000 in güçlü kanıtlanış olan alt yapısı ile geliştirilmiş ; Windows Xp çığır açan işletim sistemi ; Microsoft un şuana kadar en çok satılan ve en çok tutulmuş işletim sistemidir. Windows 98 den bahsetmiyorum bile... Ama biraz yenilikci davranmak açısından şuan sistemime Vista yada W7 yi kurmak istiyorum. Ayrıca sistemine güvenen de vista kullanabilir. Sonuçta senelerde xp kullandığımız aşikar :) Aktif olarak kullanılan bilgisayar sistemlerinin bir çoğu halen xp home edition & professional kullanmaktadır.Yada içermektedir.

bizim bi sloganımız vardı microsoft daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü VİSTA diye ama sen onu kendine göre yorumlamışsın cok ayıp <_<

ayıp sensin bir kere :warning:

abi vista hiç iyi değil ben windows vista starter i kullanıyodum şahsen hiç beğenmedim sana xp veya winows seven i öneririm ama istersen vista ultimate i dene beğenmezsen seven veya xp kur saygılarımla:)))))

Arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olabilecek kimseler yada kimse varmı ? :warning:<_< Gözünüzü sevim :)

abi vista hiç iyi değil ben windows vista starter i kullanıyodum şahsen hiç beğenmedim sana xp veya winows seven i öneririm ama istersen vista ultimate i dene beğenmezsen seven veya xp kur saygılarımla:)))))

starter kursan tabii memnun kalmazsın.adam gibi kur home premium,bak bakalım nasıl?

windows 7 vista modifiyesidir.

kanıtı:

Windows vista=sürüm 6.0

windows 7=sürüm 6.1

vista kötü değildir.vista starter yerine home premium kurarsan emin ol daha güzel olur.

esas xp.tam rezalet sistem.zamanla yavaşlayıp,hata mesajları veriyor,vista starter da aynı şekilde.formatlamadan xp kullandın mı?ama windows 7 ve vista öyle değildir.zamanla hantallaşma sorunları yok.temeli sağlam.

saygılarımla,

<_<

keyle etkinleşmiyor sa telefon sistemi ile aktivasyon işlemini yap bide başına ne geleçek ofis dayının deyil mi pc dayının parası ile alın dı ise vista yada dayının parası geçti yani sizin vista telefon sistemi ile aktivasyon işlemini yap olmaya da bilir bunu da söylim bazen oluyor Oem lisansda o key ilk hangi pc yüklen di ise kabul etmiyor başka pc her ney se sen de olur ben de arkadasımındiz üstün dekini almış dım olmuş dü bide hala xp diyen ler var 2 senedir vista kulanı yorum çok memnunum pc ii olan vista veya win7 kursun yaw nedir xp xp xpp diye xp öldü 3 aylık bi isletim sistemi oldu nedir bu xp sevmenizin amaçı xp yük le 3 ay için de eskiyo hata yavaş lama saten pc 1 dk açıyo bunun gibi şeyler ...

Sayın vistaarda siz bi ara konu açmıştınız vista sp1 kullanıyorum en berbat sistem vista hesap makinesinde enter a bastım hata çıktı demiştiniz

ne berbat sistem demiştiniz vistaya şimdide vistayı savunuyorusunuz ben ne yaptığınızı anlayamadım

Şimdide bir w7 rc3 7100 dür tutturmuşsunuz tam sürüme geçsenize yahu neyse daha fazla uzatmayayım

.Bitti.

• Editor
Sesimi duyan varmı? Pardon yazımı.

arkadaşım sesini duyan var :) daha yeni online olduğum için konunu da tabiki yeni gördüm...

üniversitede bilgisayar manyağı bir arkadaşım vardı, o arkadaş Microsoft'un müşteri hizmetlerini aradı, karşısına bir bayan çıktı, allem edip kallem edip telefonla aktifleştirme işini yaptı, hem de korsan XP'yi... :80: senden en azından orjinal lisans var, bence bir sorun olmaz, bi şansının dene... umarım karşına bir bayan çıkar..

bayan arkadaşlar kızmasın :80:

arkadaşım sesini duyan var :80: daha yeni online olduğum için konunu da tabiki yeni gördüm...

üniversitede bilgisayar manyağı bir arkadaşım vardı, o arkadaş Microsoft'un müşteri hizmetlerini aradı, karşısına bir bayan çıktı, allem edip kallem edip telefonla aktifleştirme işini yaptı, hem de korsan XP'yi... :80: senden en azından orjinal lisans var, bence bir sorun olmaz, bi şansının dene... umarım karşına bir bayan çıkar..

bayan arkadaşlar kızmasın :)

:)

Keyden çok ne var. Bİr tanede arkadaşımın vistadan xp ye çevirdiğim aidata anahtarı var şimdi aklıma geldi :)

Orjinal : Windows xp home edition sp2 - lisansım var. Şimdi ben şunu soracağım arkadaşım yada arkadaşlarım :) Windows vista lisansımız da keyi girdiğimizde hangi versiounun olduğu farkt etmiyormuş. Yani sp1 de kullandığımız vista keyimiz varsa onu sp2 dede doğrudan kullanabiliriz. Ama bu Windows xp de farkediyor mu? Mesela, lisanslı xp sp2 anahtarımı başka bir xp home edition sp3 de kullanabilirmiyim. Direkt olarak girdiğimizde görmüyor ama.

• Editor
:)

Keyden çok ne var. Bİr tanede arkadaşımın vistadan xp ye çevirdiğim aidata anahtarı var şimdi aklıma geldi :80:

Orjinal : Windows xp home edition sp2 - lisansım var. Şimdi ben şunu soracağım arkadaşım yada arkadaşlarım :80: Windows vista lisansımız da keyi girdiğimizde hangi versiounun olduğu farkt etmiyormuş. Yani sp1 de kullandığımız vista keyimiz varsa onu sp2 dede doğrudan kullanabiliriz. Ama bu Windows xp de farkediyor mu? Mesela, lisanslı xp sp2 anahtarımı başka bir xp home edition sp3 de kullanabilirmiyim. Direkt olarak girdiğimizde görmüyor ama.

bildiğim kadarıyla olur, tabi denemek lazım...

• 5 hafta sonra ...

win7 de çalışan bi crack buldum sonunda

Link:

Please register to see this content.

win7 de 1-2 kere mavi ekran hatası aldım sonra uyumluluk modundan xp sp2 yi seçince tüm sorun çözüldü arkadaşım en kısa zaman da win7 geçiş yap mis mis :))))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...