Jump to content

Win 7 G.saray Ve Türkiye İçin Başlat Menüsü

xCHIVALR0US

Recommended Posts

2uz5p48.jpgekranalntsf.jpg

Anlatım,

1.)C:\Windows\explorer.exe dosyasını bulun ve sağ tıklayıp özelliklerden güvenlik seçeneğini seçin.

2.) Özel izinler ve gelişmiş ayar için yazan yerdeki Gelişmiş seçeneğini tıklayın.

3.)Açılan pencereden sahip yazan yeri tıklayın.

4.)Açılan pencerden Düzenle seçeneğini tıklayın.

5.) Uyarya evet deyip açılan pencereden kendi kullanıcı adınızı tıklayın Örneğin; 0uzh (0uzh-pc)

6.) Uygula ve tamam ı tıklayın.

7.) Uyarıya ok deyip açık olan tüm özelikler pencerelerini tamam diyerek kapatın.

8.)Yine exploere.exe ye sağ tıklayıp özellikler seçeneğinden güvenlik seçeneğine girin

9.) Açılan pencerede düzenle yazan yeri tıklayın

10.) Açılan pencerede kendi kullanıcı adınızı seçin ve alt kısıdaki Tam denetim yazan yerin karşışındaki izin ver kısmınız tıklayıp uygula tamam diyerek kaydedin.

11.) Explorer.exe ye sağ tıklayıp kopyala deyip herhangi bir klasöre kopyalayın, olurya geri dönemek isterseniz yedeği bulunsun.

12.) Tüm pencereleri kapatın ve görev çubuğunda sağ tıklayıp görev yöneticisini çalıştırın.

13.) Görev yöneticisi işlemler seçeneğinden explorer.exe ye sağ tıklayıp işlemi sonlandır deyin. Görev yöneticiside kapanırsa ctrl + alt + delete tuş kominasyonu ile görev yöneticisini başlatın.

14.) Görev yöneticisinin üst kısmındaki Dsya seçeneğini tıklayıp Yeni görev seçeneğinden gözatı tıklayarak size işlem yapacağınız bir pencere açılmasını sağlayın.

15.) Bu pencerden vermiş olduğum explorer.exe dosyasını bulup sağ klikle kopyala deyip C:\Windows\ klasörünün içerisine yapıştırın. Değişsinmi sorusuna evet deyin.

16.)Kopyaladığınız explorer.exe çift tıklayıp çalışmasını sağlayın.

Artık temamız karşımızda.

Not: 32 bit içindir.

Türkiye'li olanı ve yazılar alıntıdır.

Galatasaray'lısını ben yaptım.

http://rapidshare.com/files/288226355/Win7.Gs.Tr.rar[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...