Jump to content

Dosya Klasörleri Uygulama Olarak Gözüküyor

wmismail

Recommended Posts

HDD den olduğunu sanmam benimde başıma gelmişti virüsleri temizleyince düzeldi bi tarat istersen

İsmailcim bu sorunla daha önce bir arkadaşım karşılaştı ve aşağıdaki Remove Tool ile işimi hallettim.Aşağıdaki tool virüsün kaynağını silmektedir.Klasörlerin içinde oluşan kendi isimli uygulamalarını da sen silersin olur biter..

http://rapidshare.com/files/288112310/New_folder_vir__s_remover.exe[/CODE]

O bir tür virüs klasörlerin aynı isimli bir kopyalarını yapıyor ve bu sayede kolaylıkla çoğalıyor. Dikkatli olun.

o virüs çok eski değilmiydi?

Şu programlarla tarat bir bilgisayarını:

MS Security Essentials

Kaspersky Anti-Virus 2010

Malware bytes anti malware

bunu da indir:

Please register to see this content.

şimdi,bu indirdiğin hijackthis programındaki logları kaydedip AlijohnX kardeşimize göndersen yardımcı olabilir.

resim_476327003.jpg

denediğim antispy'larda sonuç vermedi. Sonuç verecen bişey bilen ?

arkadaşım sana en basit çözümü söyleyeyim hiç bişey yapmıyosu bu programı çalıştır her soru ekrannın evet yada tamm de,google ye "kill_amvo_virus_usb_en" yaz indr ve çalıştır dediğm adımları geç,sorun kalkacaktır ben böyle kurtuldum,o arkadşların dediği programlar virüs sayesinde deaktive oluyo sen bnu indir çalıştır sonucu göreceksin koLay gelsin

Bu virüsü biliyorum bizim okuldaki bilgisayarları örümcek ağı gibi sarmış durumda.. Ben Kaspersky ile bunlardan hemen kurtuluyordum her defasında işe yarıyordu yani.. Nod32 kullanıyorum demişsin;; okuldaki o virüslü bilgisayarlarda da Nod32 yüklüydü :D

şu yolları takip edersen binevi kurtulabılırsın 

1.oncelıkle guzel bır antıvırus ıle tam taratma yap bu dosyaların genel boyutu 37-50kb arası degısır 

2.tarama bıttıkten sonra arama kısmına gel ve arama yerıne " *.exe " (Tırnaklar olmadan) ve boyut olarak da 100kb tan kucuk secenegını sec cıkan sonuctan klasor gorunumu olan tum dosyaları sıl

3.baslat calıstır a notepad yaz ve acılan not defterıne " ATTRIB -R -A -S -H /D /S " YAZ  ve komut dosyası olarak kaydet masaustune 

4.masaustune kaydettıgın komut dosyasını calıstır bıtmesını bekle ve aynı dosyayı baslat calıstır a " D: " yaz ve d surucunu veya dıger suruculerını bu sekılde ac oraya da kopyala ve aynı komut dosyasını orda da calıstır bıtene dek bekle 

son olarak tekrar bı taratma yap ve aratma yap dosyaların bu sekılde kurtulur aynı seyı kendı flash belleklerınde v.s de uygula umarım ısını gorur

Bu sorunla gelen bir cok makinada aynı seyleri yaptım. Tabi wmismail halihazırda calısan sisteme karısmak istemediğinden iş zora giriyor olabilir.

Genelde izlediğim yol sudur. Bu virüs asıl klasoru gizli tutuyor kendini ona benzer bir klasor sekline sokuyor vede windows klasor gorunum ayarlarını kitleyerek gizli dosyalarında görünmesini engelliyor. Ben su sırayla makinaya işlem yapıyorum. Tabi benimki işin kolayı vede servise gelen kasalar için çözümü

1. Sitemde yedek alınacaksa bunu minixpden girerek gizli de olsa klasorleri rahatça gorup bir yere yedek alıyorum. Bu sistem diski için geçerli © diğer disklerde yedeklemeye ihtiyaç yok zaten . Arşivleriniz için korkmanıza gerekte yok zaten.

2. Sistemi formatlayıp kurduktan sonra hiçbir şekilde diğer disklere çift tıklayarak girmiyoruz. Hemem sürücü yolu ile girip windows gizli ve korumalı dosyaların gorunumunu açtıktan sonra sürücülerdeki autron.infleri siliyoruz.

3.-Avast gibi bir antivürs programı ile diskleri bottan taratıp virüslü sahte klasorlerden kurtuluyoruz.

4- Geride kalan eski sağlam ama gorunumu gizli olan klasorlerimiz içinde Total Commander gibi bir programla tekrar eski modlarına aldıktan sonra işimiz zaten bitiyor. Arkadaşlar zaten buişi komut dosyasıylada yapılmasını anlatmışlar.

Dediğim gibi bu illa format atılacak olan için.Ama sistemi calısır tutmak istiyorsanız işiniz zor. Keza bulaşmış sistemi nekadarda virüs testinden vs. geçirirseniz geçiririn eski stabilitesini kazanamaz. En iyisi temiz kurulumdur. Muhim olan bulaşmasını önlemek bulaştıktan sonra silmeyi denemek değil bence.

Yazıklarımı zaten biliyor yada eksik buluyorsanız kusura bakmayın sadece fikrimi beyan etmek istedim .İyi günler kolay gelsin

ismail kurtara bildinmi vürüsten benim başıma gelmişti bi keresinde anladıgım kadarıyla klasörler uygulama yane .exe olarakmı görünüyor bu şekilse %100 silebilrsin biraz uraştırır seni bu şekildemi cevap yazarsa yardımcı olmaya calışırım__??

İsmail kardeşim al sen bu programı dene,Bu seferde olmazsa hdd'nde dolayısıyla çok harika bir virüs var,umarım reklam olmaz bu site,burdan indir, sitede reklamların altında İndirmek için tıklayın diye bir icon var indir bi dene mutlaka cvp yaz.umarım sorunun hallolur

http://www.upload.gen.tr/download.php/s1/kw4pru5k/kill_amvo_virus_usb_en.rar.html[/CODE]

• 2 ay sonra...

Geçenlerde bir arkadaşa yanıt olarak yazmıştım. Sende bu virüsü bu şekilde elle temizleyebilirsin İsmail abi. Bu virüs expoler'in açığından faydalanıyor. Virüsü antivürüsler yakalayamıyor. Virüs bu dosya gibi görünen uygulamalara tıklayınca kendisi sisteme atıyor.

Bu durum sisteminizde bulunan virüsten kaynaklanıyor olabilir. Emin olmak için masaüstünde yeni bir winrar arşivi oluşturun. Daha sonra bu winrar arşivini açın ve bu winrar penceresindeki konum satırından (Yukarı ok (bir seviye yukarı)) yöntemi ile usb belleğinizi bu şekilde açın. Şayet bahsettiğiniz klasörleri ve klasörlerle aynı isimde olan exe uzantılı dosyaları görüyor iseniz sisteminizde virüs olduğunu ispatladınız demektir.

Sonrasında ise en basit yöntem ile usb belleğinizdeki bilmediğiniz tüm dosyaları bu winrar pencerisinden seçip del tuşu ile siliniz ve belleğinizi temizlemiş olursunuz. Virüs bilgisayarınızda ise kapsamlı bir tarama yapınız aksi halde sisteminiz temizlemez (Temizleyemez) iseniz usb belleğinizi her taktığınızda virüs kendisni yine aynı şekilde usb belleğinize kopyalayacaktır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...