Jump to content

Explorer.exe Sorunu Format Attım Düzelmedi.

alicant

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle Merhaba,

Windows Xp SP2 kullanıyorum ancak şöyle bir sorunum var :

Bilgisayarım açılınca masaüstü ve başlat menüsü donuyor. CTRL ALT DEL yaparak explorer.exe yi sonlandırıyorum daha sonra yeni görev diyerek açıyorum ve bu şekilde düzeliyor. Format attım düzelmedi. Lütfen yardımcı olun !

Format attığınız halde düzelmiyorsa kurulum cd nizde bir problem olmasın sakın.Normalde formattan sonra böyle bir hata vermesi mümkün değil.Sisteminize virüs bulaştı mı?Eğer öyleyse önce güvenlik proğramınızı kurup sisteminizdeki tüm diskleri ve bölümleri taratınız.Format sadece C diskini siler.Diğer disk bölümlerinde virüs varsa olduğu gibi kalır.Ve formattan sonra yine bulaşabilir.Virüs olmadığından emin olun.

Saygılarımla

Cevabınız için teşekkür ederim ancak format atmadan önceki sistemi başka bir cd ile kurmuştum. Büyük ihtimalle virüs vardır sistemde bundan eminim ancak windows un olduğu klasörde olduğunu düşünmüyorum. Üstelik pc format atmamdan bu yana ilk açıldığında normal açıldı sonraki açılmasında bu şekilde dondu. Anti- spy yazılımı kullandım ancak yarısına gelmeden dondu. Bende windows xp sp3 cd side var. Onun ile sp3 e yükseltme yapabilir miyim? Yaparsam sorunum çözülür mü sizde? Tekrar teşekkürler.

Sorununuzun çözülebilmesi için sistemdeki viürsün yokedilmesi gerek.Kaspersky İnternet Security programını kur.Ardından tüm diskleri tarat.

Virüs olmadığından emin olduktan sonra format at.Yoksa 1000 defa format atsan 1000 Cd denesen durum değişmez.Saygılarımla

Sorununuzun çözülebilmesi için sistemdeki viürsün yokedilmesi gerek.Kaspersky İnternet Security programını kur.Ardından tüm diskleri tarat.

Virüs olmadığından emin olduktan sonra format at.Yoksa 1000 defa format atsan 1000 Cd denesen durum değişmez.Saygılarımla

Kaspersky kuracağım fakat SP3 kursam sorun düzelir mi? Bir çok yerde bu sorunun sp2 de olduğunu yazmışlar. Eğer sorun bu şekilde düzelirse nasıl işletim sistemimi sp3 e çeviririm? Windows xp sp3 cd'm var.

Virüsten temizlendiğinden eminsen,yazdıklarımı sırasıyla yap.

1.Xp kurulum cd ni cd sürücüne tak.

2.I386 klasörü içinde explorer.ex_ dosyasını masaüstüne kopyala

3.7zip veya winrar ile klasöre çıkart

4.Elde ettiğin explorer.exe dosyasını D diskine kopyala

5.Şimdi görev yöneticini aç.Oradan explorer.exe nin görevine son ver.Ve ardından yeni görev deyip D diskine kopyaladığını explorer.exe yi çalıştır.

6.Sistem biraz tuhaf görünecektir aldırma.Bu işlemden sonra D diskindeki explorer.exe yi kopyalayıp C/Windows klasörü içine at.

Dosya değişimini onayla.

7.Dosya koruması gelince 1. ekranda iptale 2. ekranda ise Evet butonuna bas.

8.Şimdi görev yöneticinden D diskindeki explorerin görevini sonlandır.Ve yeni görev deyip C/Windows klasörü içindeki Explorer.exe yi gösterip çalıştır.

Böylece virüsten zarar görmüş explorer yerine orjinal explorer yüklenmiş olur.Saygılarımla

Virüsten temizlendiğinden eminsen,yazdıklarımı sırasıyla yap.

1.Xp kurulum cd ni cd sürücüne tak.

2.I386 klasörü içinde explorer.ex_ dosyasını masaüstüne kopyala

3.7zip veya winrar ile klasöre çıkart

4.Elde ettiğin explorer.exe dosyasını D diskine kopyala

5.Şimdi görev yöneticini aç.Oradan explorer.exe nin görevine son ver.Ve ardından yeni görev deyip D diskine kopyaladığını explorer.exe yi çalıştır.

6.Sistem biraz tuhaf görünecektir aldırma.Bu işlemden sonra D diskindeki explorer.exe yi kopyalayıp C/Windows klasörü içine at.

Dosya değişimini onayla.

7.Dosya koruması gelince 1. ekranda iptale 2. ekranda ise Evet butonuna bas.

8.Şimdi görev yöneticinden D diskindeki explorerin görevini sonlandır.Ve yeni görev deyip C/Windows klasörü içindeki Explorer.exe yi gösterip çalıştır.

Böylece virüsten zarar görmüş explorer yerine orjinal explorer yüklenmiş olur.Saygılarımla

Yazdıklarınızı tek tek uyguladım yalnız "Dosya koruması gelince 1. ekranda iptale 2. ekranda ise Evet butonuna bas." böyle birşey gelmedi. Açılışta yine donuyor.

Bu da gösteriyor ki sitem virüsten temizlenmesine rağmen yapacağını yapmış.Bu nedenle önemli bilgilerini C diskinden kopyalayıp D ye at.Ardından formatı çek.Yine söylüyorum sisteminde virüs olmadığından emin ol.

explorer.exe hatasının olmasının nedenlerinden biri de hatalı shell(sağ tuşa bastığında gördüklerin) kayıtlarının bozuk veya o shell dosyalarının bozuk olmasından da olur.Biz exploreri yeniledik ama sistemde böyle bir hasar olması nedeniyle düzelmiyor.Artık formatını çek.Ve acronis ile sistem yedeği al.Kafan rahat olsun.Benim bilgim bu kadar.Saygılarımla

Bu da gösteriyor ki sitem virüsten temizlenmesine rağmen yapacağını yapmış.Bu nedenle önemli bilgilerini C diskinden kopyalayıp D ye at.Ardından formatı çek.Yine söylüyorum sisteminde virüs olmadığından emin ol.

explorer.exe hatasının olmasının nedenlerinden biri de hatalı shell(sağ tuşa bastığında gördüklerin) kayıtlarının bozuk veya o shell dosyalarının bozuk olmasından da olur.Biz exploreri yeniledik ama sistemde böyle bir hasar olması nedeniyle düzelmiyor.Artık formatını çek.Ve acronis ile sistem yedeği al.Kafan rahat olsun.Benim bilgim bu kadar.Saygılarımla

Zaten D ye yedeklerimi alıp C ye format atmıştım. Sorun yine devam ediyor. Format atmadan öncede devam ediyordu. SP2 yi SP3 e yükseltsem sorun kalır mı acaba denesem diyorum. Ama nasıl sp3 e çeviririm bunuda bilmiyorum ? (Sp3 cd'm var.) İlgilenen herkese tek tek binlerce kez teşekür ederim.

Arkadaşım bu sorun SP2 veya SP3 sorunu değil ki.Ha dersenki sp2 mi sp3 mü.Ben sp3 derim.Onu kur.Ama yine söylüyorum sistemde virüs olmamalı.İyice bir tarat.Zaten format atacaksınız.Kaspersky ile tüm dosyalarını C diski dahil olmak üzere(onu taratmazsanızformat atayım diyene kadar diğerlerine sıçrayabilir) iyice bir tarat.Sonra SP3 ü kur.Kolay gelsin.Saygılarımla

kardeşim aynı sorun benim kayıncının bilgisayarındada oldu virus d ye girmişti 5 defa format atım olmadı en sonunda c d ne varsa format cektim düzeldi.birde böyle dene

Önerini dikkate alacağım. Şimdi avast yüklüyorum. Bununla sistemi baştan aşağı taratacağım olmazsa dediklerini uygularım.

kardesım bırde bazı programlar buna sebep oluyor eger acılısta programdan yapıyorsa msconfıgden dene derım

İlk denediğim şey msconfigden program kapatmak oldu neredeyse başlangıçtaki programların hepsini kaldırdım ama nâfile :(

bak kardeşim dediğim gibi kayıncımın bilgisayarına format atıyorum yok olmuyor bir türlü explorer masaüstü simgeleri gelmiyordu görev yöneticisinden yeni görev diyerek acıyordu.nod 32 avast ne kaspersky ne varsa denedik olmadı.en sonunda cd yi taktık c sini d sini ne varsa hepsine format atık bir baktım acıldı hiç birşey yok meğer virus d nin system volüme dosyasına yapışmış en sonuda f disk yaptık kurtulduk.yine bir antivirusle tarat bakalım inşallah kurtulursun kardeşim

Avast yüklemeye çalışırken şöyle bir hata :

An error 1006 (000003EE) has occured

Lastperformed operation sistem was :

opening the self-extract archive

Try to download setup file again.

If you use Internet explorer, clear it's cache before downloading:

Start->control Panel->Internet options and delete temprary internet files

----------------------------------------------------------------------------------------------

Kaspersky yüklerkende şöyle bir hata geldi :

The installer you are trying to use is corrupted or incomplete.

This could be the result of a damaged disk, a failed download or a virus

You may want to contact the author of this installer to obtain a new copy.

It may be possible to skip this check using the /NCRC command line switch (NOT RECOMMENDED)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sanırım tek çarem tüm bilgilerimi alıp tüm diskleri yeniden bölümlendirip uzun format atmak.

Cevap verenlere sonsuz minnet duyuyorum :(

BAzı arkadaşlarının dediğin gibi bende sisteminde virüs olduğundan yanayım.. eğer önemli bilgilerin yoksa dier sürücüleride biçimlendir. ama bu biçimlendirmeyi windows kurulum sırasında yap. sistemini sp2 olarak mı kurdum sp3 yaması varsa ekleyebilirsin. tahminimce explorer.exe yi kullanarak devreye giren bir çeşit virüsle karşı karşıyasın..

2 gun önce aynısorunla karşılaştım kardeşim avastı kurmuyor başka bi virus programınıda kurmuyor c ve d komple silmezsen düzelmez c ve d sil kesin düzelicek artı hızlı yada yavaş biçimlendirmenin pek bir alakası yok çunku hdd de sorun varsa hızlıda aynı sorunu verir yavaşta deneyimlerime dayanarak diyorum teknik olarak tecrubem var c. d sileceksin verielrini unutacaksın ve bir dahakine dikkat edeceksin başka kurtulamazsın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...