Jump to content

Anakart üzerindeki Usb Girişleri çalışmıyor

SleepleSS

Recommended Posts

kasanın içini açıp ön usb bağlantılarını anakarta takmalısın renk sıralaması kırmızı+beyaz+yeşil+siyah

::::.

takacağın yerde usb yazar ve üstteki gibidir en sol tarafı 1. kabul et + olan kısım burdan başlasın yani + - + - biçiminde takacaksın

kasanın içini açıp ön usb bağlantılarını anakarta takmalısın renk sıralaması kırmızı+beyaz+yeşil+siyah

takacağın yerde usb yazar ve üstteki gibidir en sol tarafı 1. kabul et + olan kısım burdan başlasın yani + - + - biçiminde takacaksın

ilgilendiğin için tşk ederim. Fakat öndekiler zaten çalışıyor. Sorun anakart üstündeki yani kasa arkasındakiler

Arkadaşım öncelikle sorurunun nasıl oluştuğunu yazarsan daha rahat yardımcı olabiliriz. Ön USB girişleri çalışıyor arka USB girişler çalışmıyor yazmışsın, Güç yetmezliği olabilir. Anakartın USB girişlerin bozulmuş olabilir. Garantisi varsa garatiye gönderin...Kolay Gelsin. İyi Çalışmalar...

Bu acıklama benim de işime yaradı.

Teşekkür ederim.

Biostan açıksa -ki açık diyorsun- ve çalışmıyorsa bence tekrar çalıştırılamaz. Ön taraftan idare edeceksin gittiği yere kadar. Garanti kapsamındaysa değiştirirler

Garanti kapsamı yok malesef. İlgin için teşekkürler

Arkadaşım öncelikle sorurunun nasıl oluştuğunu yazarsan daha rahat yardımcı olabiliriz. Ön USB girişleri çalışıyor arka USB girişler çalışmıyor yazmışsın, Güç yetmezliği olabilir. Anakartın USB girişlerin bozulmuş olabilir. Garantisi varsa garatiye gönderin...Kolay Gelsin. İyi Çalışmalar...

Arkadaşım ilgin için teşekkürler sorunun nasıl oluştuğunu anlayabilsem tekrar en başa dönüp çözmeye çalışıcam fakat göz açıp kapamak gibi bişey. En son anakartın şemasını inceleyip jumperları kontrol edicem. Ailede bilinçsiz pc mühendisi sayısı fazla da :)

O da olmazsa artık bi yerden usb çoklayıcı temin edip ön usb girişlerine entegre edicem biraz uzun kabloyla usb girişlerini kasa arkasına taşıyacam. Kasanın önünde kablo görmekten nefret ediyorum. Flash takıcam onu çıkar bunu çıkar sinir bozucu.

Yapabileceğim başka da tek bişey var; 14.üncü katın balkonundan anakartı uçurmak ve peşinden el sallamak :)

içine tüylü toz kaçmışsa şase yapmış olabilir kesin bozuk oldugunu anlaman için format atmalısın bence birde bios u sıfırla öyle dene

İlgin için teşekkürler. Ne formatlar yedi hala tık yok

Bu acıklama benim de işime yaradı.

Teşekkür ederim.

Bir musibet bin nasihattan iyiymiş demekki :)

Hani alpalma teşekkür ediyodun göremedim??

asus un otomatik bios update programı bı var bi bios update dene bide anakartın yeni driver varsa çek belki bi çözüm olabilir

Bu güncelleştirmeyi usb 2.0'ın sürücülerini de güncelleştireceği içinmi önerdin yoksa.Bİos ayarlarında sorun olabilir diyemi?

Bu güncelleştirmeyi usb 2.0'ın sürücülerini de güncelleştireceği içinmi önerdin yoksa.Bİos ayarlarında sorun olabilir diyemi?

tabiki denemesi gerekir asus sitesinden kotnrol ettim bu modelin 12 tane bios update çıkmış sorunlu bi karta benziyor :)

burdan indirip bios update yapsın deneme yanılma yöntemiyle sorunu çözeriz inş

bu dosyayı bi indir dene

Microsoft KB817900 USB fail to enter S3 patch file for Windows XP

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...