Jump to content

Yine Ttnet Pisliği

taccoist

Recommended Posts

al bak kardeş linke varmı yokmu.birbirimizi kırmaya deymez ... biz burda bilgimizi paylaşyoruz...

http://www.ttnet.com.tr/web/123-926-1-1/tr/evde_ttnet/ucretler/ttnet_vdsl2_paket_ucretleri_[/CODE]

Verdiğin bilgiler VDSL. VDSL'de bilmem kaç gb kotayı geçtikten sonra hız düşmesi yok. Sizin söylediğiniz şey, 8 MB hıza kadar olan ADSL bağlantısı için geçerli. Yanlış bilgileri paylaşıyorsunuz.

Arkadaşım senin sorununa gelince arada bir olabiliyor. TTNet dünya çapında bende en kötü servis sağlayıcılardan biri. En pahalı interneti kullanan 3 ülkeden biriymişiz diye duymuştum. Yuh artık diyesi geliyor insanın. Madem diyorum pahalı, madem biz bunu yavaş kullanıyoruz. 7/24 download yapıyorum sınırsız kullanıcı olarak. TTNet'in böyle her sorununa takarsak sanırım onları bombalamamız lazım.

:download1:

Adsl yada vdsl abonesi olan arkadaşlar internete evinize bağlı olan iki uçlu düz bakır kablo ile gelmektedir,internet datanız yani "adsl veya vdsl sinyali" telefon sinyaliniz üzerinden pulse code modulation'a asimetrik olarak gelmektedir ve dijital bir bilgidir.Sonuç olarak band genişliğinizin düşük olmaması için çok çabuk oksitlenen bakır kablonun eksiz ve tam izoleli olarak adsl splitterinize oradan da telefon ve modeminize ulaşmalıdır.Yani binanızda dairenize giren telefon kablosunda ek varsa tüm ek yerlerinin üzerine lehim atıp eriyen bant ile hava ile temasını kesiniz ve RJ-11 fişlerde oksitlenme olup olmadığını kontrol ediniz.Splitteriniz sağlam telefonunuzda telsiz değilse yavaşlama bağlanmama sorunu kesin çözülecektir.Telekom özelleştiğinden beri teknik elemanlarını ucuz maaşla çalıştırcam diye ne idüğü belirsiz eğitimsiz tiplerden alıyor ve taşeron firmalar kullanıyor genelde ihaleleri ülkemizde kekolar kazandığı için telekom ne bu bilgiyi size açıklayabilir nede bu işlemi yaptırabilir istesede yaptıramaz bu yüzden bina içi tesisatınız size aittir. Unutmayın bina girişnden başlayıp tüm ekleri bulacaksınız ve bu işlemi yapacaksınız ve benimkinde ek yok demeyin kesin vardır. Fakat bilmem kaç yüz haneli toki konutları yada benzerinde oturuyorsanız yapabileceğiniz birşey yok çünkü yönetici karışır ihtiyarlar karışır kurcalatmazlar müteahit kimbilir nasıl döşemiştir tesisatı amele bi biçimde internet kullanmaya dewam bu durum da..

:download1:

Adsl yada vdsl abonesi olan arkadaşlar internete evinize bağlı olan iki uçlu düz bakır kablo ile gelmektedir,internet datanız yani "adsl veya vdsl sinyali" telefon sinyaliniz üzerinden pulse code modulation'a asimetrik olarak gelmektedir ve dijital bir bilgidir.Sonuç olarak band genişliğinizin düşük olmaması için çok çabuk oksitlenen bakır kablonun eksiz ve tam izoleli olarak adsl splitterinize oradan da telefon ve modeminize ulaşmalıdır.Yani binanızda dairenize giren telefon kablosunda ek varsa tüm ek yerlerinin üzerine lehim atıp eriyen bant ile hava ile temasını kesiniz ve RJ-11 fişlerde oksitlenme olup olmadığını kontrol ediniz.Splitteriniz sağlam telefonunuzda telsiz değilse yavaşlama bağlanmama sorunu kesin çözülecektir.Telekom özelleştiğinden beri teknik elemanlarını ucuz maaşla çalıştırcam diye ne idüğü belirsiz eğitimsiz tiplerden alıyor ve taşeron firmalar kullanıyor genelde ihaleleri ülkemizde kekolar kazandığı için telekom ne bu bilgiyi size açıklayabilir nede bu işlemi yaptırabilir istesede yaptıramaz bu yüzden bina içi tesisatınız size aittir. Unutmayın bina girişnden başlayıp tüm ekleri bulacaksınız ve bu işlemi yapacaksınız ve benimkinde ek yok demeyin kesin vardır. Fakat bilmem kaç yüz haneli toki konutları yada benzerinde oturuyorsanız yapabileceğiniz birşey yok çünkü yönetici karışır ihtiyarlar karışır kurcalatmazlar müteahit kimbilir nasıl döşemiştir tesisatı amele bi biçimde internet kullanmaya dewam bu durum da..

size şöylebir örnek vereyim anlamanız için : eskiden analog uydu alıcılarında çanağın yönü bozuk olsa bile karlama drop şeklinde yayını izleyebilirdik şimdi nasıl dijital receiverde data dijital seri data olarak geldiği için izlediğimiz kanal felç olup kare kare donuyor ve görüntü kayboluyor adsl de aynı dijital datada kablo hattında kesinti olursa bilgide kopukluk olacağı için kaldığı yerden devam edemez gürültü oluşur hız düşer hatta bağlantı kopar ama telefonunuz dtmf kod yollayıp pcm çalıştığı için bu temassızlıktan fazla etkilenmez sizde temassızlığı çevir sesi net geliyor diye farketmezsiniz

vallah bende 8 mb geçtim bende de ayni sorun vardı iki sefer aradım iyil bir biz kızdım ben aradıktan 15 dakika sonra düzeliyordu bende bir yetkili 3 günde bir sizimi arayacağım dedim sonra düzeltiler sen ara düzeltirlet şimdi hiç olmuyor değil ama eski oranla hiç sayılır

arkadaşlar benm kullndıgım pkt 1 mbit sınırsız bugune kadar gerçekten cok iyidi hatta download hızım rapıd prem le 900 kb nin altına bile dusmuyordu arada suan ki oluyordu sonra 1 2 saate duzeliyordu ama tam bilmiyorum bir kaçgun once bi başladı hala kendine gelemedi

Please register to see this content.

donwload hızım 6.80lerdeydi

upload 0.700 gibi bişeydi onceden şimdi sorarım size virüsmü ttnet mi

bende 8 mbps kampanyasındayım ve cok memnunum. download hızım 900 leri görüyor ortalama 700 den aşağı hiç düşmüyor.

ancak dün bende de video izlerken bi sorun vardı. cok yavas yukluyordu takılıyordu videoları izlerken sitedendir dedim gectim bugün hiçbişi yok anlık bişiler olmuş olabilir.

ama ben gayet memnunum 8 mbps kampanyasından. ayrıca 15 gb her ay geçiyorum düzenli olarak ne hızda düşme var ne bişi full time full gaz :) ben mi şanslıyım nedir.

sana söyledim ama bir daha bilgi vermem.Yanlış biliyorsun sana ispatlayayım.Şimdi local ağına aç tcp/ip yaza yeri tıkla orada en alttaki 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 kaldır bakalım internete girebiliyormusun...ARKADAŞIM 192.168.1.1 VEYA 192.168.2.1 Türkiyenin internet kök bandı çıkış dnsleri bilmem anlatabildinmi ama biz halkımızın bilmiş olduğu bir şey var genel ip ip hep böyle deriz ama yanılırız...doğrusu bu ister öğren ister öğrenme her ülkenin kendine göre varsayılan dnsleri vardır

arkadaşım belki yanlış anladım ama o verdiğin ip lerin kök band çıkış dns adresleri olma şansı yok zate 192.168 le başlayan hiçbir ip internet te kullanılmaz rezerve ip lerdir. local aglarda kullanılmak için ayrılmışlardır. yani o numaralar modem in ipleridir ve sadece evindeki ağda gecerlidir. internette o iplerle çıkmazsınız. imkansız oğlu imkansız yani.

o sebeple ip leri kaldırırsanız sizin default ayarınız olarak yine onlar yazılır bilgisayarda. ve modeminize yönlenir modem de ttnet in dns lerini otomatik olarak bulur onların dns ip adresleri en son 39 ve 40 la bitiyordu. değişmedi ise tabii

dediğim gibi belki aynı şeyi anlattık ama ben yanlış anlamışta olabilirim düzeltme yada ek yapma diyelim

sen ole diyosunda ben 1mbit sınırsızda 900 den asagı dusmuyorum ya 1 hftadır problem vardıdedigim gibi kuzen aramıs hızı dusurmusler şimdi biraz normale dondu sabaha kendine gelir diye dusunuyorum

valla olabilir bölgesel bi sorunda olabilir ben kampanya çıktıgından beri kullanıyorum hiçbir sıkıntım olmadı hatta 1 mbps sınırsız vardı nasıl tahammül ediyomuşum ben buna diye aklımdan geçirmiyor degilim . yanlışlıklar eksikler olabilir ama genel anlamıyla bu kampanyanın benim işime yaradığı kesin :)

Benim internet hala alçak sürünmede :)

Downloada başlarken bir süre bekliyor yaklaşık 8 10 saniye ondan sonra indirmeye başlıyor. Videolar donuk donuk. SpeedTeste girip deneme yaptım ilginç oldu. Upload ve download hızları arasında uçurumu görünce baya bir güldüm. Yanlız resimde gördüğünüz hız sizi aldatmasın alakası yok. Testi yaparken aynı normal downloaddaki gibi bir süre hareket olmadı yani 8 10 saniye sonra downloada başladı ve başladıktan 1 saniye sonra test bittiği için böyle bir hız çıkardı bana.

577340066.png

Benim internet hala alçak sürünmede :)

Downloada başlarken bir süre bekliyor yaklaşık 8 10 saniye ondan sonra indirmeye başlıyor. Videolar donuk donuk. SpeedTeste girip deneme yaptım ilginç oldu. Upload ve download hızları arasında uçurumu görünce baya bir güldüm. Yanlız resimde gördüğünüz hız sizi aldatmasın alakası yok. Testi yaparken aynı normal downloaddaki gibi bir süre hareket olmadı yani 8 10 saniye sonra downloada başladı ve başladıktan 1 saniye sonra test bittiği için böyle bir hız çıkardı bana.

577340066.png

down ve upload dengesizliği var sende santralden kaynaklı bişey sanırım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...