Jump to content

Win7 Masaüstü Arkaplan Sorunu

dara ardal

Recommended Posts

öncelikle herkese iyi vakitler..benim sorunum şu: Win7 7100 serisi kulanıyorum ve birkaç gün önceden başlamak suretiyle masaüstü arka plana resmi simsiyah ve hiçbir şekilde herhangi bir resmi arka plana koyamıyorum..Windows\Web klasöründeki resimler yerinde duruyor ama ilginçtir, resimleri büyük boylarda ayarladığım zaman içleri boş görünüyor ama mouse ile üzerlerine geldiğimde isim var ama görüntü yok...sadece çift tıkladığım zaman resim orijinal haliyle açılıyor ama Masaüstüne Arkaplan olarak ayarla dediğim zama şu yazı çıkıyor...:

"Bu resim Masaüstü Arkaplan olarak ayarlanamaz.İç işlem hatası" diyor..beyler bu nedir, neyin nesidir...pencere rengi değiştirmede bir sorun yok....herşey düzgün çalışıyor...ama sorun sadece Arkaplan ayarlanamıyor ve resim atanamıyor..

Not: Bütün bu sorunlar, Avirayı kaldırıp kahrolası Microsoft Essential diye bir antivirüs kurmamla başladı diye tahmin ediyorum..ondan sonra başladı bütün bu sorun..yardım edeceklere şimdiden teşekkürler..

ilk önce şuraya bak

--------------------------------------------------------------------------------

sonra şuraya

Türkçesi:

1.Başlat

2.Çalıştır

3.Regedit yaz

4.HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Policies\System

Bölümüne git

5."Wallpaper"=SZ:C:\WINDOWS\desktop.html girişine bir kez tıkla (farklı şeyler yazabilir)

6.Delete tuşuna bas

7.Registry Editörünü kapat

Şimdi değiştirmeyi dene

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

arkadaşım etkinleştirme ile ilgili bir sorunun varmı? yani yasal mı senin win 7 , değilse başka bir crack uygula.

yada win7 yi yeniden kur yedekleyerek

Please register to see this content.

ilk önce şuraya bak

--------------------------------------------------------------------------------

sonra şuraya

Türkçesi:

1.Başlat

2.Çalıştır

3.Regedit yaz

4.HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Policies\System

Bölümüne git

5."Wallpaper"=SZ:C:\WINDOWS\desktop.html girişine bir kez tıkla (farklı şeyler yazabilir)

6.Delete tuşuna bas

7.Registry Editörünü kapat

Şimdi değiştirmeyi dene

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

arkadaşım etkinleştirme ile ilgili bir sorunun varmı? yani yasal mı senin win 7 , değilse başka bir crack uygula.

yada win7 yi yeniden kur yedekleyerek

Please register to see this content.

arkadasım yeniden etkinleşt,rme yap yani crackle

dostum öncelikle teşekkür ederim ama, şu verdiğin registry dizsindeki 5. madde (5."Wallpaper"=SZ:C:\WINDOWS\desktop.html girişine bir kez tıkla (farklı şeyler yazabilir)" kayıt değerei yok...yani System dizininde ve shell anahtarında bu değer yok dostum..yani sorun registry değeri büyük ihtimalle...şu beşinci satırın kayıt değerini nasıl oluşturabilirim...kolay gelsin herkese...

dostum öncelikle teşekkür ederim ama, şu verdiğin registry dizsindeki 5. madde (5."Wallpaper"=SZ:C:\WINDOWS\desktop.html girişine bir kez tıkla (farklı şeyler yazabilir)" kayıt değerei yok...yani System dizininde ve shell anahtarında bu değer yok dostum..yani sorun registry değeri büyük ihtimalle...şu beşinci satırın kayıt değerini nasıl oluşturabilirim...kolay gelsin herkese...

hiçbir soruma cevap vermemişsin

dostum regeditten anlamam.

dostum bu vista içinmiş kusura bakma .bayağı bir araştırdım ama çare yok.

Slayt Gösterisi aktif değil dimi

C:Windows\Globalization\MCT klasörüne bir bak resim var mı yada böyle bir klasör varmı

regeditte wallpaper diye arat bakalım .C:\.........başlayan yerleri değiştir.

mesela belgelerine bir resim at ve resme sağ tık özellikler konum bölümünü kopyala ve

resimadı.jpg yaz

yani şöyle

C:\Documents and Settings\kullanıcı adın olacak\Belgelerim\dreww.jpg

şiddetle tavsiye ettiğim yol ise windows 7 yüklü birinden reg anahtarını alacaksın .

son çareler ise onarma,sistem geri yükleme,win 7 yi yeniden kurmak son tavsiyelerim kardeş kusura bakma.

hiçbir soruma cevap vermemişsin

dostum regeditten anlamam.

dostum bu vista içinmiş kusura bakma .bayağı bir araştırdım ama çare yok.

Slayt Gösterisi aktif değil dimi

C:Windows\Globalization\MCT klasörüne bir bak resim var mı yada böyle bir klasör varmı

regeditte wallpaper diye arat bakalım .C:\.........başlayan yerleri değiştir.

mesela belgelerine bir resim at ve resme sağ tık özellikler konum bölümünü kopyala ve

resimadı.jpg yaz

yani şöyle

C:\Documents and Settings\kullanıcı adın olacak\Belgelerim\dreww.jpg

şiddetle tavsiye ettiğim yol ise windows 7 yüklü birinden reg anahtarını alacaksın .

son çareler ise onarma,sistem geri yükleme,win 7 yi yeniden kurmak son tavsiyelerim kardeş kusura bakma.

sağol dostum ama başka bilgisayardaki kayıt anahtarları hariç dediğin her şeyi denedim...aslında okuldaki bilgisayardan alacaktım ama unuttuk işte...bakım, onarım, sistem tasarımından iyi anlarım ama bı ilk defa başıma geliyor...İnternetten çok araştırdım ama adam gibi bir çare bulamadım...2 gün daha sabredeceğim sonra formatlamayı düşünüyorum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...