Jump to content

Anakart Rem Yardım

efsane_300

Recommended Posts

arkadaşlar ana kartın üzerinde 533 mhz yazıyor şu anda kullandıgım 512mg.533 mhz bir kac sorum olacak

ana kart p.4 .m890 3.00ghz

1.buna 800 mhz takılırmı

2.anakarta takabilecegim maxsimum (mg)(mhz)kac olur

cevaplarınız için şimdiden teşekürler.

Anakart markanızı tahmin ederek BIOSTAR P4M890-M7 olduğunu varsayalım. Malesef bu anakart 533 Mhz'den yukarısını görmüyor. 800 Mhz'lik Ram taktığınız zaman büyük ihtimalle makineniz çalışacaktır faka ram hızınız yine 533 Mhz olacaktır.

Anakart markanızı tahmin ederek BIOSTAR P4M890-M7 olduğunu varsayalım. Malesef bu anakart 533 Mhz'den yukarısını görmüyor. 800 Mhz'lik Ram taktığınız zaman büyük ihtimalle makineniz çalışacaktır faka ram hızınız yine 533 Mhz olacaktır.

peki ekran kartı içinde gecerlımı bu

PCI-E Arabirimli herhangi bir ekran kartı kullanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama olmaz. Sadece Dikkat edeceğiniz nokta AGP değil PCI-E arabirimli bir ekran kartı kullanmanız. (BIOSTAR P4M890-M7 Anakart üzerinden yorum yapıyorum)
800 mhz takarsın ama acmayabılır acsada 533 görür

sadece ddr400

667 mhz takabiliyosun 800 kullanamıyosun

Please register to see this content.

667 takarsan 533 varken 533 görür mhz değerleri farklı olduğundan çakışma problemide yaşayabilirsin 533 al tak

mümkünse aynı marka ramlar kullan aynı mhz değerlerine sahip sorun yaşamaman için

Çakışma problemi olacağını sanmam ama anakartın max. 533 destekli ise desteklemez..garanti olanı sen 533 al kullan..

800 MHZ olayına gelince DDR2 lerde 800MHZ var.ama gene tekrarlıyorum iş anakartın desteklemesine bağlı

cakışma falan yapmaz gonul rahatlıgıyla 800mhz alabilirsin anakartın 533 destekliyor 800 de calışmaz 800 alırsan 533 de calışır. Yani ramlerin en dusugu hangisiyse onun hızında calışır max da anakartın desteklediği hızda calışır mantık bu.

Sana tavsiyem eski ram ini cıkar 800mhz 1gb ram al

800mhz bir ram 533mhz de çalışırsa ras ve cas (bellek erişim zamanalrı) zamanları cok ii olur buda hzıını etkiler.

cakışma falan yapmaz gonul rahatlıgıyla 800mhz alabilirsin anakartın 533 destekliyor 800 de calışmaz 800 alırsan 533 de calışır. Yani ramlerin en dusugu hangisiyse onun hızında calışır max da anakartın desteklediği hızda calışır mantık bu.

Sana tavsiyem eski ram ini cıkar 800mhz 1gb ram al

800mhz bir ram 533mhz de çalışırsa ras ve cas (bellek erişim zamanalrı) zamanları cok ii olur buda hzıını etkiler.

cevaplarınız için herkese tesekkur ederım

ben 2gb 800 mhz bır rem takmak ıstıyorum (gb)a bır problem yasarmıyım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...