Jump to content

Katılımsız Yaptıkdan Sonra Logon-bot Sorunu ?

kenshin

Recommended Posts

Forumda yeniyim fakat sizler sayesinde anlatılanlardan çoğunu yapabiliyorum bunun için başta tşk ederim.

elimdeki sp2 cd sine aşağıdaki sıra ile

-sp3 entegre ediyorum

-ie7 ve wmp11 entegre ediyorum

-son ve güncel driver packları entegre ediyorum

-katılımsız kurulumu hazırlıyorum ve cd yi sorunsuz olarak kullanabiliyorum. şimdi geleyim sorunuma

forumda gördüğüm kadarı ile çoğu kişi kendi logon ekranını ve bot ekranını hatta görsel olarak birçok şeyi değiştirebiliyorlar bende forumda bulduğum birkaç boot ve logon ekranını cd me entegre etmeyi denediğimde ya ekran normal boot ekranından sonra karanlık şekilde kalıyor yada "parser message" başlığı altında "value creation failed at line 53" adında bir hata alıyorum esc ye bastığımda gidiyor ve bi kaç kere daha aynı şey oldukdan sonra ekran geri geliyor. ben ntoskrnl.ex_ ve logonui.ex_ dosyalarını direk i386 ya atıyorum

yaptığım yanlış nerde acaba şimdiden yardım edenlere tşk ederim.

tavsiyem 7 ISO V2 kullanın.yanına da nlite ile tema entegreleyin.bir de mümkünse msdn xp sp3 kullan.saygılarımla.

düzenleme:bir de mümkünse nlite ile seçenekler bölümünde yamalar a girip uxtheme yı aktif hale getirin.

yorum için teşekkürler iso yaparken yada nlite ile tema eklerken herhangi bir sorunum yok temalar istedigim gibi çalışıyor tek sıkıntım boot yada logon ekledıgımde ne ekledıgım boot ekranı nede logon ekranı calısmıyor yada yaptıgım cd acılmıyor

Cd açılmamasının genel nedeni fazla bileşen silmekten kaynaklanıyordur. Yada degiştirdiniz dosyalar sorun ediyor olabilir. Sana önerim fazla bileşen silmemeye özen göster. Vistanın maviboot ekranı ve Windows 7 logon ekranını aşagıdaki linkten indirip en son iso oluşturmadan önce i386 dosyasına atıp degiştirmendir.

Please register to see this content.

Cd açılmamasının genel nedeni fazla bileşen silmekten kaynaklanıyordur. Yada degiştirdiniz dosyalar sorun ediyor olabilir. Sana önerim fazla bileşen silmemeye özen göster. Vistanın maviboot ekranı ve Windows 7 logon ekranını aşagıdaki linkten indirip en son iso oluşturmadan önce i386 dosyasına atıp degiştirmendir.

hiçbir bileşen silmiyorum sadece ilk mesajımdaki entegreleri uyguluyorum ama sanıyorum dediğiniz gibi değiştirdiğim dosyalardan sorun çıkıyor verdiğiniz linkteki dosya ile deneyip sonucu söylerim.

malesef yıne kurulumdan sonra aynı sıyah ekran gelıyor ve kalıyor (vırtual pc 2007 de) ve bırseydaha farkettım kurulumun ılk asamasında vıstanın mavı boot ekranı gelıyor ve kuruluma gecıyor ama kurulumdan sonrakı resette normal xp boot ekranı gelıyor yıne beceremedım ne yapmam gerekıyor acaba :D:)

tavsiyem 7 ISO V2 kullanın.yanına da nlite ile tema entegreleyin.bir de mümkünse msdn xp sp3 kullan.saygılarımla.

düzenleme:bir de mümkünse nlite ile seçenekler bölümünde yamalar a girip uxtheme yı aktif hale getirin.

msdn xp sp3 nedir

sana tavsiyem xp sp2 ye sp3 entegre yapma. Forumdan direk xp sp3 olan xp cdsini indir dene.Bide denerken mümkünse bişey silme ve bişeyde eklemede (addon güncelleme vb).Bakalım sonuç aynı mı olacak?

Forum Topic : http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=105817

yukardaki topicden temiz olarak söylenen sp3 pro yu indirdim şimdi hiçbirşey yapmadan sadece logon ve boot screeni deniyorum bakalım sonuç ne olacak cevap için tşkler.

Malesef sp2 üstüne denedim yukarda verdiğim linkdeki download ettiğim sp3 ün üstüne denedim yine aynı siyah ekran hiçbirşey değişmedi şimdi tekrar katılımsız yapmadan deniyorum orjinal sp3 ün üstüne sadece logonui.ex_ ve ntoskrnl.ex_ dosyalarını atarak iso yaptım (nlite ile iso yap diyorum ileri dedikten sonra gezgine tıklayıp ordan bu iki dosyayı i386 içine atıyorum) birde böyle deniyeyim bakayım ne olacak

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...