Jump to content

Handy Cafe Sorunu Anamakina Clintler Soru Işareti

huso_321

Recommended Posts

internettte bir şey yok clintlerdede normal internete giriyor ama benim anabilgisayarda soru işaretleri gösteriyok geri geliyor gidip gelmesi 2 saniyeyi bulmuyor makinalar görüp görüp gidiyor 2 yıldır handy cafe kulanıyorum şimdiye kadar bir sorunum olmadı server(anabilgisayar) başka bilgisayar kurdum ondada aynı sorunu verdi flash player javaları gğncelledim yine olmadı anlamadım gitti bana bir yardım edin formatmı çekeyim hepsine sp3 te kurulku hepsinde

standart auto ip vs. olaylarından hata yok değilmi ? yani olaya ne kadar hakimsin diğer pc özelliklerinde bir sorun varmı en son ne yaptında böyle oldu sistemmi kurdun modemmi değiştirdin antivirusmu güncelledin ?

sebepsiz yere olduysa kablo test et antivrus programını iptal ette dene. modem dene.. heyşeyi anlatırsan yardımcı oluruz.

Ana makineye sabit ip ver mümkünse clientlerede. clientlere teker teker handy cafe menüsünden seçenekler kısmını aç orda SUNUCU IP/Adı yazan yere ana makinenin ip numarasını ver (192.1681.6) senin ip her neyse artık onu yap serverla clientler daha hızlı iletişim kurcaktır vede sorunun ortadan kalkacaktır.

handy cafe 2 senedir kulanıyorum bilgisayardan anlıyorum ip adresleri felan her şey normal 2 senedir bir şey yok modem felan degiş tirmedim sanki agda vüris var ama ben format atmak istemiyorum programla temizleme imkanım varmı eaycafe kulanırkende böyle bir şey başıma geldi komple format attım düzeldi ama şimdi formatsız kullanma şansım varmı tüm makinalar deefrezde kimsede açmıyor nasıl olurda bu vüris bilgisayara girer sp 3 kurulu ve güncellei java flash player kurulu gümncelemeler yapılmış ne yapalım daha

virüs olabilir..

Anlık interneti kesiyordur..

Format denedin mi?

virüsler anti virüsleri geçeli yıllar oldu artık.. :D Keyloggerlar falan anti virüs yakalıyor adamlar 2 gün sonra yeni versiyonu oto. güncelliyor.

Ben İnternette Calısırken Bizimde Basımıza Böle Bir Olay Geldi Makinalar Agdan Düsüp Duruyordu.. Sorunun Ne oldugunu arastırıken Bir Virüs Bu İşlemleri Gercekleştiriyor Ama Ne Virüsü Oldugunu Şimdi Hatırlamıyorum..:S Tek Cağremiz Vardı PC lerin Hepsine Tek Tek Formatt Attık ve Sorunu Düzelttik 1 gece Uykusuz Kladıgımı Hatırlıyorum Bu Sorun Yüzünden 40 Tane PC ye Format Atmıstık..

Arkadaşım herhangibi bir makinede deep freze den çık ağ kablosunu çıkar combofix i çalıştır yada anti virüs ile tara işlemleri yaptıktan sonra bakalım sorun çözülecek mi aynı işlemi ana makineye de yapmanda fayda var bu da sorunu çözmez ise format başka çaren yok kolay gelsin

arkadaşların dediği yöntemlerle sorunu çözemez isen makinayın birine temiz bir sistem kur herşeyi tamamladıktan sonra imagesini al acronis ile diğer pc lere aktar her pc 7,8 dakika sürüyor cd-rom çokluğu işini hızlandırır sakın ağ kabloları takılı olmasın hepsini bitir en son ağ kablolarını tak.

arkadaşım ben de Handy cafe kullanıyorum, benzer sıkıntıları ben de yaşadım...

kanımca sıkıntının kaynağı ağ virüsü...

temiz bir sitem kurmadan bu sıkıntıyı zaman zaman yaşarsın... bazen çok yoğun bazen hissettirmez...

makinaları temiz bir şekilde formatla, ağ kablolarını takma ve modemi de resetle... sonra sadece birini internete bağlayıp full güncelle... ana makinayla iletişimin sağla (bu arada ana makinada iyi bir security programı olması gerekiyor)... sonra diğerlerine aynı imajı yüklersin...

umarım format atmadan yapabilirsin ama bence en sağlıklısı temiz ve sıgır bir sistem...

kolay gelsin..

iyi geceler...

Arkadaşım herhangibi bir makinede deep freze den çık ağ kablosunu çıkar combofix i çalıştır yada anti virüs ile tara işlemleri yaptıktan sonra bakalım sorun çözülecek mi aynı işlemi ana makineye de yapmanda fayda var bu da sorunu çözmez ise format başka çaren yok kolay gelsin

Yukarıda yazılanları denedin mi? Ağ kablolarında da bir sorun yok diyorsun. Eğer burda tüm yazılanları uygulayıpta bir sonuca varamadıysan formattan başka caren yok.

Ana makinada çalıştır kısmmına msconfig yaz orda virüs olanları veya şüphelendiklerini tiki kaldır.Bunun %90 svshost.exe dir svchost .exe ya zarar görmüştür.Yada firewallda bunu engellemişsindir.Sıfır bir makinayı local gruplarını bir yere koy ve çalıştır eğer yine aynı hatayı yaparsa kablolar ezilmiş hasar görmüştür.Yeni nesil internet cafelerde kolanlardan çekildiği için sorun olmaz.bu hatayı switch yapar ...modeminde swicthe giden rj45 kabloyu değiştirerek dene sonuç %90 başarılı olacak

bunların pek sonuç vereceğini düşünmüyorum, arkadaşımızın şikayetlerini kaynağı ağ virüsü sanırım ve sürekli ağda sıçrayıp duruyor gibi...

ağı temizlemek için sistemleri tekrar kurup ağ kablolarını router'lardan çekip, modemi resetlemesi gerekiyor... arkadaşımız muhtemelen deepFreze kullanıyordur, bu yüzden güvenlik programları sadece ana makine için çözüm olabilir, ağdaki ve diğer makinelerdekilere pek bir şey yapamaz...

umarım yanılıyorumdur, kolay gelsin...

kardeş adana yazıyorum ana bilgisayarı başka yere kurdun yani handy cafeyi başka yere kurdun sorun yine aynı bana yardım etmek isteyen 05435547304 tel çaldırsın

dün gece 3 kadar makinları yeniden kudum ama tüm makinları not32 varana kadar flash player java günceleme kabloları bir taktım yine aynı

• 7 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...