Jump to content

Hdd Karşılaştırma

umutcnakn

Recommended Posts

3 tane samsung aldım, bendemi bi problem var bilmiyorum 3 de bozuldu, tabii ayrı ayrı zamanlarda almıştım

ama 1 tane seagatem var 2002 sensinden beridir bi problem yok.

elimde bi tane daha var sata onda da bi problem yok.

Sorun sende olmalı üstad =) Samsungu 10 senedir kullanan abilerimi bilirim bende açıkcası samsung dan yanayım.Senin Samsung'lar Neden bozuldu biliyormusun?

:clapping: Arkadaşım ben 4 yıldır taşınabilir seagate 2.5" hdd , samsung 2.5" hdd ve 3.5" samsung 500 gb kullandım ve hala kullanmaktayım. sağlamlık konusunda 3 aşağı 5 yukarı ikiside aynı diyebilirim ama:

kullandığım süre sonunda ses ve ısınma konusunda samsung eksilerde hem çok çabuk isinıyor hemde aşırı derecede ısınma söz konusu, seagate ısınma ve ses daha az, en azından titreşimi minimum'a indirmişler. fiyat konusunda samsung, seagate göre daha ucuz. karar senin benim sana önerim kullanma yerine göre tercih yapmandır.

markayla alakali oldugunu sanmiyorum bozulma veya bozulmama olayinin,hdd nin kullandigi teknolojiyi iyi islemekle alakali diye dusunuyorum,

2002de 1 samsung ve 1 seageate hdd almistim 40ar gb,seageate gercekten cok fazla ses cikariyordu 3 sene kullandim bir arkadasa verdim durumunu bilmiyorum su anda,samsungu ise hala kullaniyorum cok memnunum 40 gb olmasina ragmen,

fakat gecen sene samsungun bu omrune olan hayranligimdan 2x 500gb spinpoint samsung hdd aldim,biri daha ilk ay hata vermeye basladi

digeri de gecen ay basladi ayni hatayi vermeye,internetten arastirdim ve bunun samsung spinpoint serisinde genel bi sorun oldugunu ogrendim,

su anda yine 7 senelik 40gb samsungta windowsum kurulu devam ediyorum.

beni sasirtan tarafi asiri cok isiniyor bu 40 gb dokunamiyorum,fakat hic sesi duyulmuyor, 7 senedir boyle

neyse ben internette yaptigim arastirmalarda gordum ki avrupa ve amerikada cogunluk WD'e yoneliyor artik,

samsung veya seageate tekeli kirildi artik,WD ve hitachi urettikleri dayanikli ve performansli urunlerle yerlerini giderek saglamlastiriyor pazarda

yine de hdd farki islemci farkina benzemez hangi markayi da secsen samsung alirsan kesinlikle spinpoint alma,tecrubemle tavsiyemdir

kısaca şunu söyleyim samsung alırsan uzun süre dayanmaz

seagate alma çünkü şu son çıkan seriden pek memnun değil bi çok kişi

WD al derim ama diğer markalarla arasında birazcım para fakı var ama kalite ve performansa değer ayrıca maxtor ile seagate aynı fabrikada yapılıyo buda ek bilgi olsun

3 tane samsung aldım, bendemi bi problem var bilmiyorum 3 de bozuldu, tabii ayrı ayrı zamanlarda almıştım

ama 1 tane seagatem var 2002 sensinden beridir bi problem yok.

elimde bi tane daha var sata onda da bi problem yok.

Çok haklısın bende de samsung 500 gb vardı durduk yere kafa atmaya başladı ve garantiye ******ürdüğümde sadece yenisi ile değiştirip datalarımı alamayacaığımı söylediler. Kısacası Samsung almada ne alırsan al canın yanmasın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...