Jump to content

Alacağım Işlemci Hakkında Yorum

cimbomk

Recommended Posts

INTEL DUAL CORE E6300 2.8GHz 2MB CACHE 1066MHZ LGA 775 İŞLEMCİ

arkadaşlar ben bu işlemciyi almak istiyorum.sizce bu işlemci alırsam benim sistemimde oyunları yüksek çözünürlük ayarlarında takılmadan oynayabilir miyim?(sistemim:ekran kartım nvidia geforce 9400gt,2gb ddr2 800mhz ram,anakart p5n-mx)

orta seviye bir işlemci ve çıtanın altındabi ekran kartı, nasıl bir oyun oynamak istediğine göre çözünürlük değişir -yüksek performans isteyen bir çok oyunu oynatacağından bile şüpeliyim, şuanda bir işlemcin varsa biraz daha para biriktirip C2D işlemci almanı öneririm..

orta seviye bir işlemci ve çıtanın altındabi ekran kartı, nasıl bir oyun oynamak istediğine göre çözünürlük değişir -yüksek performans isteyen bir çok oyunu oynatacağından bile şüpeliyim, şuanda bir işlemcin varsa biraz daha para biriktirip C2D işlemci almanı öneririm..

zaten bu işlemci core 2 duo değil mi?özelliklerinde öyle diyor ve sence yüksek performanslı oyunlar için hangi ekran kartını tercih etmeliyim?

zaten bu işlemci core 2 duo değil mi?özelliklerinde öyle diyor ve sence yüksek performanslı oyunlar için hangi ekran kartını tercih etmeliyim?

dikkat et senin alacağın Core 2 Duo değil, Dual Core..

arkadaşım bu işlemci ten çekirdek ama 2 veri yolu olan bir işlemci yani -C2D olsa 2 tane 2.8 GHz işlemci ve buna dayalı 2 veri yolu olcaktı ama bunda 1 tane 2.8 GHz işlemci ve 2 veri yolu ile sadece tepki süresi azaltılarak başlangıçta çalışım daha da hızlanıyor.. normal P4 lerdekinen program oyun çalıştırmada daha hızlı çalıştırır ama max performansı hemen hemen aynı olur..

ekran kartı için;

az parayla işi kapatmak istersen ATI 4650 - 4670 serisi

ama almışken bir kere al zaten fazlada bi fiyat farkı yok - GeForce 9600 GT Serisi almanı öneririm..

dikkat et senin alacağın Core 2 Duo değil, Dual Core..

arkadaşım bu işlemci ten çekirdek ama 2 veri yolu olan bir işlemci yani -C2D olsa 2 tane 2.8 GHz işlemci ve buna dayalı 2 veri yolu olcaktı ama bunda 1 tane 2.8 GHz işlemci ve 2 veri yolu ile sadece tepki süresi azaltılarak başlangıçta çalışım daha da hızlanıyor.. normal P4 lerdekinen program oyun çalıştırmada daha hızlı çalıştırır ama max performansı hemen hemen aynı olur..

ekran kartı için;

az parayla işi kapatmak istersen ATI 4650 - 4670 serisi

ama almışken bir kere al zaten fazlada bi fiyat farkı yok - GeForce 9600 GT Serisi almanı öneririm..

teşekkürler.anladım demek istediğini.işlemci olarak uygun fiyata ne tavsiye edersin.

Dual core ile quad core işlemciler arasında çok fark var,

işlemcilerde en büyük etken MB CACHE'tir yani işlemcinin magabaytı

nekadar yüksek olursa bilgisayarında performansı o kadar yüksek olur

isim oyunları seni yanıltmasın, benim sana tavsiyem (bütçenden habrim yok ama)

quad core işlemcilerin fiyatına bak bence

Q8200-8300-8400 4 MB CACHE

Q9300 6 MB CACHE

Q9400 6 MB CACHE

Q9450 12 MB CACHE

Q9550 12 MB CACHE

benim tavsiyem quad corelere bi bak bakalım fiyat farkı nasıl

Sağlıcakla Kal

Yeni çıkan c2d işlemciler 45nm denilen yeni bir teknoloji ile üretildi -bu yüzden alacağın işlemcilere bu yönde dikkat etmeni öneririm.. öneri istediğim işlemci 45nm destekli şuanda kullandığın işlemci modelinide yazarsan anakartının hangini desteklediği konusunda da yardımcı oluruz..

45NM >> Core 2 Duo E8xxx hepsini öneririm.. (",) 45nm destekli çift çekirdekler arasında önermiceğim yok desm yeridir bende E8400 var ve 1gün bile keşke dedirtmedi, bendeki biraz tuzlu ama bütçene göre 45nm c2d bulcağından eminim..

yinede 65nm destekli c2d önerimi de yazim..

65NM >> Core 2 Duo E4500 >>

Core 2 Duo E4400 >>

Please register to see this content.

tek çekirdek,2 çekirdek veya 3 veya 4 çekirdek işlemcinin anlamı şudur:

aynı anda kaç işlem yapacak makinen?

mesela bir yandan winamp çalışırken bir yandan photoshop çalışıyorsa o zaman çok çekirdekli işlemci gerekir ki her çekirdek ayrı bir işleme atansın

ama oyun oynamak istiyorsan ve oyun oynarken atıyorum müzik dinlemeyeceksen tek çekirdekli olup da hızı en yüksek işlemci daha iyidir oyun için.

bunu dikkate al ve istersen bu konuda diğer pc forumlarındaki yorumları da okuyabilirsin

ben olsam oyun için E serisini seçerdim

tek çekirdek,2 çekirdek veya 3 veya 4 çekirdek işlemcinin anlamı şudur:

aynı anda kaç işlem yapacak makinen?

mesela bir yandan winamp çalışırken bir yandan photoshop çalışıyorsa o zaman çok çekirdekli işlemci gerekir ki her çekirdek ayrı bir işleme atansın

ama oyun oynamak istiyorsan ve oyun oynarken atıyorum müzik dinlemeyeceksen tek çekirdekli olup da hızı en yüksek işlemci daha iyidir oyun için.

bunu dikkate al ve istersen bu konuda diğer pc forumlarındaki yorumları da okuyabilirsin

ben olsam oyun için E serisini seçerdim

yorumun için teşekkürler.evet doğru sadece oyun için işlemci değiştirmek istiyorum.fakat ben bu işlemciyi alırsam INTEL DUAL CORE E6300 2.8GHz 2MB CACHE 1066MHZ LGA 775 oyunlardaki ağırlaşma ve takılmalar olmaz mı(örneğin batman arkham asylum oyununda 640x480 çözünürlüğünde bile ağır ilerliyor,oynayamıyorum yani.)şimdiki işlemcim p4 3.06ghz arada fark var değil mi

dual core işlemci tek çekirdek değil çift çekirdek. core 2 den sadece mimari bakımdan fark var senin şu andaki işlemcin 3.06 alacağın e6300 ü 2x2.8 ghz olarak düşün (yani 5.6)

ben oyunla pek ilgili olmadığım için p6600 işlemcili bir laptop kullanıyorum sadece ama oyun kurtlarından duyduğum şey oyun için en ideal işlemci serisinin e serisi olduğu

(quadı hariç tutuyorum çünkü o konuda fazla yorum okumadım)

• 2 hafta sonra ...

yuksek performans az enerji ve ısınmayan ekrankartı sapphire HD 4770 40 nm GDDR5 bellek 850 mhz asus bios ile 1 ghz işlemci hızı garanti..

işlmeci iyi craysis i son çözünürlükte rahat oynuyor bende bu vga var tavsiye ederim herkese.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...