Jump to content

Uzaktan Pc Açtırma

QLusher

Recommended Posts

konu basit olabilir ama oldukça farklı bir çok yerde aradım pcyi otomatik açtırmak için bişeyler ama yok bende de elektronik bilgisi pek yok ama bir fikir geldi aklıma bir telefonu pcnin pover tuşu ile ilişkilendirsek ve bu telefonu aradoğımızda pc poveri devreye girse, zaman ayarlı bomba gibi. bunu nasıl yapabiliriz bilgisi olan varmı arkadaşlar...

56k modemle evet olur ama bunu için direkt hat gerek santral telefonu iş görmez pcde şirkette bunun için ayrı bir hat çektirilmez maalesef.

evet bilgisayar başına birini oturtup çaldırdığım zaman açıyor ama bazen uzun zaman alıyor oda işimi görmüyo:))

bir kaç yerde gördüm cep telefonuyla ilgili bir takım şeyler yazmış ama bunu anlamak için elektronikçi olmak gerek forumda baya eski pek ilgileneni yok dolayisiyle cevapta yok

elektorikçilere yaptırılır bu ama onlarda şımarır şimdi iş yaptımda para ver diye ondan ucuza kaçmaya çalışıyoz

Cep to 56K modem ile ilgili çalışma yapmıştık. Uzun zaman oldu. ama celi çaldırıyorsun Sana 2 bip sinyal veriyor. şifreyi girip # tuşuna basıyorsun 1 tuşuna basınca Modemin ring ucuna Ptt çalma sinyali kopyasını gönderip PC açılıyor İşin bittikten sonra cebi arıyorsun şifreyi girip 9 tuşuna basıyorsun modemi kontrol eden program sayesinde Windows kapatma komutunu veriyor. PC kapanıyor.

Dediğim gibi üzerinden baya zaman geçti. Belki piyasada bu tip katlar olabilir. Araştırmak gerekir....

santral telefonundan oluyor amma elle iç hattı çevirmen gerekiyor.

mesela 212 iç hat çevirince tel hattına santral hafif enerji veriyor buda kasayı actırıyor.

zaten kasa açılınca otomatik nete girecek ızaktan kontrol ise amacın işini yaparsın.

maalesef dahili numara çalışmıyor bizde yoksa böyle bir problem yaşamazdım

olay yaptın arkadaşım şireketinde surekli calışan bilgisyar varsa once ona gir sonra acmak istediğin pc ye sinyal gonder acmak istediğin pc nin wake on lan ozelliği varsa ac en kolay budur.

Cep to 56K modem ile ilgili çalışma yapmıştık. Uzun zaman oldu. ama celi çaldırıyorsun Sana 2 bip sinyal veriyor. şifreyi girip # tuşuna basıyorsun 1 tuşuna basınca Modemin ring ucuna Ptt çalma sinyali kopyasını gönderip PC açılıyor İşin bittikten sonra cebi arıyorsun şifreyi girip 9 tuşuna basıyorsun modemi kontrol eden program sayesinde Windows kapatma komutunu veriyor. PC kapanıyor.

Dediğim gibi üzerinden baya zaman geçti. Belki piyasada bu tip katlar olabilir. Araştırmak gerekir....

Bazı elektronik sitelerinde konuyla ilgili bilgile var sanırım yardımcı olurlar... :D

• 2 hafta sonra ...
olay yaptın arkadaşım şireketinde surekli calışan bilgisyar varsa once ona gir sonra acmak istediğin pc ye sinyal gonder acmak istediğin pc nin wake on lan ozelliği varsa ac en kolay budur.

sürekli çalışan pc olsa merak etme sormazdım çünkü elli yoldan işimi hallederdim ama oda yok olay bu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...