Jump to content

Bilgisayarım 64 Biti Destekliyomu...

ysf_09

Recommended Posts

Arkadaşlar başlık ne kadar doğru oldgu bilmiyorum ama forumda bir arkadaşın everest programı ile bir pc nin 64 biti kaldırıp kaldıramıyacagını aşagıdaki resim ile göstermiş ve burda 64 yazısını görüyor isek 64 biti destekler demiş... benim pc de aynı arkadaşın verdiği resim ile aynı ve şu şekilde:Komut Seti x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3 Biraz everesti kurcuklayınca:64 bit x86 Uzantısı (AMD64, Intel64) Destekliyor ve Bilgisayar Türü ACPI x86 tabanlı bilgisayar (Mobile)... Ve iyice kafam karıştı... bilgisarım 64 biti destekliyomu ve eger destekliyosa bu haliylemi yoksa ne bileyim ram ve işlemci değiştirdikten sonra mı... kısacası pc mi şu özellikleri ile 64 biti hemen şimdi sorunsuz bir şekilde yüklüyebilir miyim...

yani destekliyo diyerekten neyi kastediyor... ayrıca pc min daha dogrusu dizüstü bilgisayarımın özellikleri;

CPU Türü Mobile DualCore Intel Pentium T2370, 1733 MHz (13 x 133)

Anakart Adı Acer Aspire 2920

Anakart Çipseti Intel Crestline-GML GL960

Sistem Belleği 2037 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

2wm3ls0.jpg

kurarken biosa bak benim yeğende (gigabyte) 32 bit 64 bit ayarı var ayrıca duel core ile core 2 duo ben karıştırıyorum birinde tek işlemci ikiye bölünüyormuş 4600 mhz/2 2300x2300 şeklinde biride direk çift çekirdek davası bu tekten bölünene olmuyor bakında arkadaşlar karışık olmasın bilende aydınlatsın...

İntelin sitesinden alınmıştır:

Supported Features:

# Dual Core

# Enhanced Intel Speedstep® Technology

# Intel® EM64T 1

# Intel® Virtualization Technology

# Enhanced Halt State (C1E)

# Execute Disable Bit 2

# Intel® Thermal Monitor 2

İşlemcin güzel. 64 bit windows 7 kur, virtualizasyon desteği de var, yani virtual xp mode kurabilirsin.

Driver'ların çoğunu zaten tanır.

İşlemciye yüklenen baba oyunlarda, winrar türü programlarda, converter programlarında makinandan tam performans alırsın.

İmkanın varsa 4 gb. ram kullan. Makinada hız ve kararlılık farkını gör.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...