Jump to content

Skystar 2 Digital Tv Kartı Hakkında Bilgisi Olan ?

alperica

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 10 yıllık gözümün nuru bir skystar 2 digital tv kartım var yeni sistem aldım işletim sistemide vista. sorunum vista olan işletim sisteminde açamamak. Görüntü ve sesin olmaması. Yani kanal varmış gibi sinyaller tam olarak gösteriyor hatta %75 civarı sinyal kalitesi var ancak ses ve görüntü gelmiyor. Bir çok yerden araştırdım ve çözümünü bulamadım. Bir çok sitede codec ses ve görüntü düzeninden sağolsunlar ayar göstermişler ancak olmadı.

Program olarak ProgDvb 6 yeni çıkan sürümü yükledim.

Codec olarak vista codec paketini yükledim.

Ses kartını orjinal cd sinden yükledim ses ile ilgili AC3 codec yükledim.

Erişimi sınırlıdır diyerek administrator olarak açılmasını sağladım.

VLC player GOM player Power DVD vs. ir çok programı codec yüzünden yükledim.

Kartı anarkarttan çıkarttım tanımasına rağmen tekrar yerleştirdim.

Ekran Kartının sürücüsünü kaldırarak denedim.

Ebeveyn denetimini ve güvenlik duvarını devre dışı bıraktım.

C++ Microsoft yükledim.

Java yükledim

flash yükledim

.NET framework 3.5 yükledim.

ancak yinede çalışmadı bunun dışında konuya vakıf olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...

sitede arama yaparsanız kolay gelsin

ek bilgi visata hantal sistem olduğundan kimse geçmiyor kolay gelsin

bir kaç sitede bununla ilgili bazı yazılar var vistaya progdvb yüklemek gibi.. Ancak vistayı sadece DirectX10 ve 2 Gb ekran kartı yüzünden katlanmak zorunda kalıyorum. Elimden gelse direk XP ye geçicem.Caseer bu konuda güzel bir setup vermiş ancak oda işime yaramadı :S yinede ilgin için teşekkürler

Sürücü versiyonunu belirtmemişsiniz, eğer sücüyü orjinal cdden yüklediyseniz çalışmaz sinyal var gözükür ancak ses ve görüntü olmaz.

Size tavsiyem technisatın birkaç gün önce çıkardığı v4.5.1 versiyon sürücüyü yüklemeniz. sürücüyü indirince önce içindeki BDA klasörünü silip sonra kurunuz. Kolay gelsin.

Please register to see this content.

Sürücü versiyonunu belirtmemişsiniz, eğer sücüyü orjinal cdden yüklediyseniz çalışmaz sinyal var gözükür ancak ses ve görüntü olmaz.

Size tavsiyem technisatın birkaç gün önce çıkardığı v4.5.1 versiyon sürücüyü yüklemeniz. sürücüyü indirince önce içindeki BDA klasörünü silip sonra kurunuz. Kolay gelsin.

Yardımınız için teşekkürler verdiğiniz linkten şimdi indiriyorum. BDA klasörü zip içinde mi ?

Dediklerinizi yaptım ancak yinede görüntü ve ses yok. ProgDvb den kaynaklanan birşey olabilir mi ? son versiyonu geçen günlerde çıkmış onu sitesinden indirmiştim. Sizin tavsiye edeceğiniz başka program var mı ?

Dvbdream deneyin...

alternatif dvb oynatıcılarla deneyin belki vistada aşabilirsiniz sorununuzu kolay gelsin

progdvb,Altdvb,dvbdream,mytheatre,nassrdvb,hawkdvb,ritzdvb,DVBTn,DiaVloB,HispaDV

B bunlara bakarsanız

tamamını denemedim ama dvb oynatıcılardan biri belki sorununuzu çözer

düzenlema:ek bilgi

Sorununuz driver'dan değil 2 ihtimal'den ötürü sorun yaşıyorsunuz 1.oynatıcınız olan prog dvb 2.Codec bileşenlerinin düzgün yapılandırılmamasından dolayı ,eğer hızlı ve stabil bir oynatıcı istiyorsanız eğer AltDvb'i öneririm diğeride Dvbdream kullanımları ikisininde son derece sorunsuz ve kolaydır tavsiye ederim umarım sorununuzu çözersiniz, alttan daha önce yaptığım burada yayınladığım 2 paketinde linklerini ekliyorum seçim sizin hangisini kullanmak isterseniz eğer indirebilirsiniz Saygılarımla ..

Linkleri tarayıcınıza copy past yapıştırınız ilgili sayfaya gidersiniz ...

Vista sildim ve Xp pro yükledim. Sanırım başka bir sorun var ekran kartıyla yada donanımsal başka birşeyle alakalı çünkü Xp de göstermiyor :S çözemedim açıkcası. Eksik hiç birşey yapmadım codec olsun herşeyi yükledim ancak çalışmıyor. LNB tek kullanıyorum kablo çıkarttım gayet iyi gözüküyor SS2 lerde kitlenme olabiliyormuş o ihtimalide değerlendirdim ancak görüntü ve ses ile ilgili sorunum var kilit açtım yine çözüm bulamadım ama çözüm bulunca sizlerlede paylaşıcağım arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.

format veya sistem yenilemede bu kartlar kilitlenebiliyor. bende uzun süre kullandım bu kartı. bu sorunu gidermek için SkyStar2 Repair adlı programı bulman lazım. bu linkten indirebilirsin.

http://www.dvbskystar.com/down_drivers.html[/CODE]

Bende ortalama olarak 2 senedir SS2 kullanıyorum. İlk zamanlar Xp ile daha sonra Vista ve şu an Win7 ile kullanıyorum. Yaşamış olduğunuz sorun daha çok codec ağırlıklı. Vistadan Xp ye döndüğünüzde de aynı sorunu yaşamışsınız.

Yapmanız gereken işlemler SS2 yi tamamen anakart üzerinde sökün ve makineyi o şekilde kurun. (XP - Vista farketmez) İşletim sistemi kurulumunuz tamamlandıktan sonra SS2 yi bir başka PCI slotuna takın. Technisatın kendi sitesinden son driveri indirmiş olduğunuzu varsayarak driveri kurun. Daha sonra codec olarak kesinlikle K-lite mega codec öneriyorum. Ses için isterseniz ayrıca AC3 Filter kurabilirsiniz. (Şart değil) Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir bu şekilde.

sorunun sebebini buldum arkadaşlar. Gigabyte Anakart orjinal cd sindeki ses driverında hata varmış sanırım bir çok anakartında aynı hatayı yapmışlar ve öyle birşey ki ayın 22 sinde yani bu konuyu açtığımın 2.günü adamlar düzeltme paketini sitelerinden yayınlamışlar.

http://www.gigabyte.com.tr/support/mb/driver/latest[/CODE]

Eğer Gigabyte anakarta sahipseniz ve sorun yaşıyorsanız yukarıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

Ses kartının yenisini siteden yükledikten sonra progDvb 7 sürümünde sorunuz bir şekilde izleyebildim. Çok şükür :D

Sonuç ; Eğer bilgisayarınızda ses driver yoksa yada eksik olarak yüklenmiş ise Tv kartınızla ne görüntü nede ses elde edebiliyorsunuz.

Yardımlarınız ve Görüşleriniz için herkeze çok teşekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...