Jump to content

Western Digital Mybook 1tb Harici Harddisk Yardım

oguzkaraa

Recommended Posts

Herkese selam.

Sorunum şu : cd'den bilgisayara film atmaya çalışırken harddiskte sorunlar oldu windows'un ekran dondu. işlemi sonlandır komutları filan çıktı. bende sisteme res attım. bilgisayar yeniden açılırken. G: 'yi kurtarmak için siyah ekranda bişeyler çıktı. 260000 tane sahipsiz dosya kaydı bölütü siliniyor mesajı çıktı. daha sonra okuyamayacağım kadar hızla başka mesajlar çıktı. windows açıldığında ben harici harddiskime erişemiyordum "G: Erişilemiyor. Erişim engellendi." gibi bir mesaj alıyorum. (bu arada harici harddiskim g:'de ) içinde çok önemli bilgilerim vardı. nasıl ulaşabilirim bu verilere. şimdiden herkese çok teşekkürler.

sonradan yaptığım bir işlemide paylaşmak istedim. bilgisayara girip orada g: sürücüsüne sağ tıklayıp özellikleri seçtiğimde harddisk kapasitesini 0 bayt olarak görüyorum.k-443193-1_resim.jpg Resmi büyütmek için resmin üstüne tıklayın.

Ancak bugün bir internet sitesinde okuduğum yöntemi kullanıp, bilgisayarım simgesine sağtıklayıp yönet -> disk yönetini -> my book'a sağ tıklayıp özellikler dediğimde oluşan görüntü ise k-443196-o.jpg Resmi büyütmek için resmin üstüne tıklayın.

Bu yaptığım yöntemde bilgisayar my book'u gördüğü için sağ tıklayıp hata denetimi yaptım. (ilk yöntemde erişilemiyordu.) yaklaşık 7 saatlik ve 130.000.000 dosyalık bi düzeltmeden sonra sorunum aynı şekilde devam etmektedir.

Bu bilgiyi de paylaşayım dedim.

İşletim Sistemi: Windows Vista Home Premium

Sistem Özellikleri:

Intel Core 2 Duo T5450 1.66 Ghz

4 GB RAM

512 MB ATI Mobility RADEON HD2600

200 GB Toshiba MK2046GSX

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.;) Gecko/2009032609 Firefox/3.0.8 (.NET CLR 3.5.30729)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...