Jump to content

Hdd Sorunu Sanırım Yardim !

H4X0R

Recommended Posts

PC'yi normal birsekılde kullanıyorum.Aksam oluyor yatıyorum yardın sabah açılmıyor.Del+F8+F9 fonksiyonlarına 10 sn'de girmesi gerekirken 3-4 dk'de giriyor.

PC açılmasını bekliyorum 4 dk'de falan boot from CD yerinde bu Hatayı görüyorum yardımlarınızı bekliyorum.Ben HDD ya da kablosunda falan sorun var diye düsündum ama yine de bir uzmana sormak lazım.HATA:

;) Disk Boot Failure İnsert System Disk And Press Enter ;)

Yardım lütfen bilen yok mu hiç!

Pc yi ac önce bir her ihtimale karsı bir temizlik yap(ram -işlemci vs) sonrasında hdd nin sata girişini değiştir.Yani eger sata1 de takılı ise sata 2 ye tak ok eger sata 2 deysede 1 e tak bakalım düzelck mı aynı sorunu arkdsm yasıyordu.Pc acılrkn donanmları bıle cok gec tarıodu hdd sata girişini deiştrdm duseldi arada bir yapıo gene ama satayı deiştrnce tekrr düzelio umarım işine yarar.Kolay gelsin.Sonucu yazarsan sevinirim....

Pc yi ac önce bir her ihtimale karsı bir temizlik yap(ram -işlemci vs) sonrasında hdd nin sata girişini değiştir.Yani eger sata1 de takılı ise sata 2 ye tak ok eger sata 2 deysede 1 e tak bakalım düzelck mı aynı sorunu arkdsm yasıyordu.Pc acılrkn donanmları bıle cok gec tarıodu hdd sata girişini deiştrdm duseldi arada bir yapıo gene ama satayı deiştrnce tekrr düzelio umarım işine yarar.Kolay gelsin.Sonucu yazarsan sevinirim....

Sağol ustam denicem

Sayın arkadaşım öncelikle Power supleyi değiştir. Eğer olmaz ise Hdd değişmeyi dene. Oda olmaz ise Ana kart sorunu olabilir diye düşünüyorum. Değiştir derken eğer elinde sağlam parçalar var ise o sağlam parçalar ile deneyip sorununu çözmeye çalışmandır. Deneme yanılma ile bir çok sorunu çözebilirsin.

Kolay gelsin

benimde makinam bir hafta önce aynı hatayı veriyordu formlarda araştırdım bios ayarı filan diyordu sonra bios ayarlarını düzeltti bir arkadaşım bayadır vermiyor hatayı ama nasıl yaptığını ben bilmiyorum sanırım biosla ilgili

sata girişleri bioastn deiştrmstr aynı seyı bnde yapmstm

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...