Jump to content

Bilgisayarım Sürekli Donuyor...

XeLLoS

Recommended Posts

Bilgisayarım bi süredir sürekli donuyor (özellikle çalışan uygulama sayısı arttığında) ve reset atmadan da geri gelmiyor...Forumda bu tarz donanım sorunlarını araştırdım çözümlerin çoğunuda uyguladım ancak bi sonuç alamadım...Harddiskimi ve güç kaynağımı geçtiğimiz ay içinde yeniledim...Acaba bu durumu neler oluşturabilir?..

Anakart : ECS - P4M800PRO - M V1.0A

İşlemci : Pentium 4 - 2.8 Ghz

Ram : 1 Gb Kingston 533 Mhz

Harddisk : Seagate 160 Gb Barracuda 7200 Rpm

ekran kartını yazmamışsın tahminimce onboard olmayan ekran kartı kullanıyorsun , ekran kartının üzerindeki fana bak temizle , ayrıca işlemcinin fanının çalışmasından ziyade işlemcinin tam üzerine oturduğunu gözlemle oturmadıysa yeni bir fan al , sade bir işletim sistemi kur öyle dene , hala aynı şeyi yapıyorsa biosunu güncelle diyecem ama yapabilirmisin bilmem ...

ekran kartını yazmamışsın tahminimce onboard olmayan ekran kartı kullanıyorsun , ekran kartının üzerindeki fana bak temizle , ayrıca işlemcinin fanının çalışmasından ziyade işlemcinin tam üzerine oturduğunu gözlemle oturmadıysa yeni bir fan al , sade bir işletim sistemi kur öyle dene , hala aynı şeyi yapıyorsa biosunu güncelle diyecem ama yapabilirmisin bilmem ...

Ekran Kartı : ATI Radeon 9550 / X1050 Series

İşlemci fanını dün kontrol etmiştim tam oturmuş durumda...

arkadaşım ilgisayar ne kadardır sende.

aynı anakart aynı işlemci sorunu benm başımada geldi arkadasın pc.

işlemci macununa dikkat et büyük ühtümal ondan kaynaklanıyor olması lazım.

işlemciyi konturol etmeni şiddetle öneriyorum

arkadaşım ilgisayar ne kadardır sende.

aynı anakart aynı işlemci sorunu benm başımada geldi arkadasın pc.

işlemci macununa dikkat et büyük ühtümal ondan kaynaklanıyor olması lazım.

işlemciyi konturol etmeni şiddetle öneriyorum

bilgisayar 3 senedir bende.. macunuda bi kaç hafta önce yeniledim... Herzamanki gibi ilk bi kaç gün rahattı.. Sonra tekrar başa döndü...İşlemciyi de bi an önce kontrol edeceğim...

İşlemci sorunlu olabilir.İşlemci fanının sağlam çalıştığından emin ol.Biraz daha bekle daha çok şey yapman istenecek yani öneri gibi bişe.

Eğer işlemciyi deiştirmem gerekirse bu anakarta hangi işlemciyi alabilirim?...

İşlemci : Socket 775

1066MHz FSB

kardeş enson kurduğun programlardan biri ypıyor

modifiyeli bi sistem kurduysan onu değiştir p@pill@n ustanın nec ustanın kilerden birini kur

senin sorunun ısınma kaynaklı değil kolay gelsin

sitedeki modifiyeli xplerin çoğunu kullandım hiçbirinden bi sonuç alamadım..

Arkadaşım Bakır FAN taktır + SU soğutma sistemi kurdur iş tamamdır.

Doğru p4 2,8 işlemciyede acaip overclock yapılırya :D Cok komiksin dostum,

Buarada dostum Kur perfect xp lite sürümünü bide öyle takıl bakalım :)

Bilgisayarınızdaki işletim sisteminden kaynaklanabilir. Ancak daha önce böyle birşey olmadı diyorsanız son olarak yüklediğiniz bir driverdan ki ben ATI den şüpheliyim özellikle X seriler gerçekten birer kabus.

Çalışan uygulamalarda sabit açtığınız bir program varsa onu gözetleyin.

Isı makinayı dondurmaz direk olarak reset attırır. Eğer ATI recovery programı açılmıyorsa yada kapandıysa o zaman ısı iletisi alırsınız.

BIOS pillerinizi kontrol edin yenisini deneyin.

Badsector taraması yapın

48 normal bi derece tabi belki yük altında anormal sıcaklıklara ulaşılabilir.

Kaliteli bir termal macun kullan, çünkü macun yeniledikten sonra bikaç gün rahatım diyosun

eger her hangi bi sorun varsa termal macun felan fayda etmez artı sorun yoksa termal macundan olması düşük bence test ettigim için söyluyorum 1.5 yıl termal macunsuz kulladıngıım 1 deil 9 pc var ve dedigin hiç bir sorun yok

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...