Jump to content

Exper Ewm-01 Modem Driver İstek

ibodigital

Recommended Posts

benim hesabım yok ki orada

İstersen UltraISO Adlı Programla CD'nin İmaj'ını Çıkart Sonra İster Rarlayıp İstersende Rarlamadan İstediğin Biyere Upload Et Arkadaşta Çeksin.. Fakat CD'nin İçerisinde Driverı Olduğunu Sanmıyorum.. Sizin Dediğiniz Kolay Kurulum Yazılımı Olabilir.. Fakat Benim Paylaştığım Belgede Aynı İşe Yarıyor..

Arkadaşım CD'ye felan gerek yok. Önceden modemler telnetten yapılandırılırdı biraz karışık derlerdi. Şimdi web arayüzüne döndü ama Çinde fason yaptıran bü tür basit şirketler illa reklam amaçlı yaptıkları basit yazılımlarını kullanıcının bilgisayarına yüklettirecekler. Yaptıkları kolay kurulum programınıda "www.exper.com.tr"

sitesindede yayınlamıyorlar.

Neyse;

İnternet Explorer tarayıcınız açıyorsunuz. Adres satırına

Please register to see this content.

yukarıdaki ip modeminizin ip numarasını yazıyorsunuz. Giriş yapıyorsunuz

Kullanıcı Adınız : admin

Kullanıcı Şifreniz : ttnet

Modeminizin arayüzüne giriş yaptıktan sonra Gelişmiş Kurulum menüsünden DSL ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra modeminizi yeniden başlatıyorsunuz. İşlem tamamdır.

Hatayı Gideriyim Oraya Yazdığın Varsayılan Ağ Geçit'idir (192.168.1.1).. Bazı Modemlerde 192.168.1.1 Olur Bazılarında 192.162.2.1 Bunu Sen Ağ bağlantıalrımdan Mevcut Bağlantına Sağ Tıklayıp Durum Sekmesinden Öğrenebilirsin..

Hatayı Gideriyim Oraya Yazdığın Varsayılan Ağ Geçit'idir (192.168.1.1).. Bazı Modemlerde 192.168.1.1 Olur Bazılarında 192.162.2.1 Bunu Sen Ağ bağlantıalrımdan Mevcut Bağlantına Sağ Tıklayıp Durum Sekmesinden Öğrenebilirsin..

Evet hatayı gider yanlış bildiklerinin doğrusunu öğrenerek gider. Evet o ağ geçididir yani DSL modemin ip numarası. "Exper Ewm-01" ürününün ip numarası da o ağ geçidi diye tabir ettiğin şeydir.

Telnet veya İnternet gezgininizle DSL modemlerinizi 192.168.1.1 - 10.0.0.1 - 192.168.2.1 gibi ip numaralarından yapılandırmaları düzenlenebilir.

Varsayılan ağ geçidinin ne olduğunu öğrenmek istersen wikipedia kaynaklarını inceleyebilirsin. Buyur;

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0nternet_ileti%C5%9Fim_kurallar%C4%B1_dizisi[/CODE]

Tartışmaya Girmek İstemiyorum Forum Kurallarından Dolayı.. Varsayılan Ağ Geçidine Numara Atanabildiğini Bildiğim İçin Böyle Bir Yorum Yaptım... Bu Kadar Çokkk Şey Biliyorsun Neden Agresifleşiyorsun Benim Mesajımda Hata Göremedim Ben. . Sadece Kesin Olması İçin Öğrenebileceği Yeri Gösterdim..

Bunlar umarım işine yarar.

http://www.adslteknikservis.com/default.asp?sayfa=exper_kablosuz_adsl_modem[/CODE]

Bide ben bunun sürücüsü olmadan da çalıştığını duymuştum.

İnternet Expolera

192.168.1.1 Yaz.

Kullanıcı Adı=)Admin

Şifreyi=)Hatırlamıyorum.

• 7 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...