Jump to content

Uyku Modu Sorunu

ComRad3

Recommended Posts

arkadaşlar ben pc yi açık bıraktığımda uyku moduna geçiyor otomatikmen.download yapsın diye PC yi açık bırakıyorum ama uyku moduna geçiyor , download duruyor ve güç düğmesinin ışığı sönüyor. merak ettiğim ise işletim sisteminin ayarlarıyla oynamamış olmama rağmen bu işin gerçekleşmesidir.Ama bios ayarlarıyla oynadım. Acaba bu sorunun nedeni nedir.Download yapamayacak duruma geldim.

Windows 7 Ultimate 64 bit kullanıyorum

5citjq.jpg

Gelişmiş güç ayarlarının altında Hazırda Beklet etkindir. Uyku modunda makina kapanınca güç ışığı yanıp söner. Hazırda beklette ise kapalıdır. Gelişmiş güç ayarlarının altından bir bak istersen. yada komut satırında powercfg /hibernate off yaz.

Gelişmiş güç ayarlarının altında Hazırda Beklet etkindir. Uyku modunda makina kapanınca güç ışığı yanıp söner. Hazırda beklette ise kapalıdır. Gelişmiş güç ayarlarının altından bir bak istersen. yada komut satırında powercfg /hibernate off yaz.

uyku modunda olunca güç ışığı sönüyor.yani bakınca pc nin kapalı olduğunu sanıyorum ama güç düğmesine basınca hemen pc açılıyor.

hazırda beklet seçeneği ise güç ışığının söndürmüyor ve yanıp sönmesini de sağlmaıyor.

seçenekler böyle.

adyf5c.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...