Jump to content

Görev Yöneticisi Farklı....

samokantur

Recommended Posts

arkadasımın bilgisayarında görev yöneticisi kapalıydı....bende bendeki veya netten bulduğum reg kayıt dosyasıyla görev yöneticisini açtım fakat onunki farklı acıldıya...yine bildiğimiz görev yöneticcisi ekranı acıldı ama uygulamalar,işlemler,performan,ağ iletişimi ekranı açılmıyor...beyazbi ekran acılıyor görev yöneticisi kadare büyüklükte içinde bişe yok...ve kapatamıyorum sadece saatin yanında bir işaret beliriyor sağişlemi sonlandır ve kapat secenekleri var ancak sağ tık yapıp kapat dediğimde kapatabiliyorum işlemi sonlandır dedğimde makne yeniden başlatmaya geçiyor...ayrıca bilgisayarda acık olan işlevleri falan göstermiyor....regedit yoluna baktım normal gözüküyor [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]

"DisableTaskMgr"="dword:00000000

sadece sıfırlı rakamları değişik şimdi hatırlamıyorum ama 8 tane sıfır bide parantez içinde bir sıfır vardı...ikili veriyi değiştir deyip yukardaki gibi giriyoum ama değişmiyo tekrar eski haline dönüyo....nedir sorun görev yöneticisini bi türlü bizim makinedeki gibi normal acamıyorum...resmini çekemedim eğer gerekirse bişekil resimde koymaya çalışırım ama makine bende değil o yüzden...

Arkadaşım öyle her bildiğin regedit ayarını uygulamıcaksın. Bu önemli bişey. Bu yolu deneyebilirdin.

Başlat>Çalıştır>gpedit.msc>Kullanıcı Yapılandırması>Yönetim Şablonları>Sistem>CTRL+ALT+DELETE Seçenekleri>Görev Yöneticisini devre kaldır>Etkin[/CODE]

Arkadaşım öyle her bildiğin regedit ayarını uygulamıcaksın. Bu önemli bişey. Bu yolu deneyebilirdin.

Başlat>Çalıştır>gpedit.msc>Kullanıcı Yapılandırması>Yönetim Şablonları>Sistem>CTRL+ALT+DELETE Seçenekleri>Görev Yöneticisini devre kaldır>Etkin[/CODE]

tamam anladım ama...görev yöneticisi şuan kapalı değil..aktif ama farklı bi ekran şekliyle aktif resim yok ama yukarda anlatmaya çalıştım...verdiğiniz işlem düzeltebilecekmi...

Görev yöneticiniz şu şekilde mi?

4003.png

eğer böyleyse herhangi bi kenarına çift tıklamanız yeterli..

o şekilde o boıyutta ama orası boş tüm kullanıcı işlemlerini gösterde yok...keşke resiim çekip yayınlayabilseydim.....hiçbişe yok...saatin yanında şekil aynı yani kare şeklinde acılıyo...sadece kapat ve işlemi sonlandır var...işlemi sonlandır dediğimde makine yeniden başlatıyo kapat dediğimde kapatılıyo ama görev yöneticinde bişe yapamıyorum...

Sen dediğim yere çift tıklayıp eski haline getirdin mi?Ayrıca neden resim çekemiyosun?

makine bende değil oraya gitmem lazım...unuttukta..ama resim çekeyimde daha sonra yayınlayayım en güzeli bide hem dediğinizi yapmış olurum...şimdilik yardımlarınız için teşk ediyorum...resim yayınlamaya çalışacağım ama bugün geçti artık...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...