Jump to content

Windows 7 32 Bit 8 Gb Ram Görürmü

muslum_255

Recommended Posts

32 bit programlar 64 bitte de çalışabilir.Sakın o pcye 32 bit kurmak gibi bir aptallık etmeyin.

64 bit de bazı 32 bit programlar ve oyunlar çalışmamaktadır. şimdi buna 64 bitte 32 bit programları çalışıyor deyip keskirmek yanlış. Çünkü ben bizzat deneme amaçlı yükleyip denedim. 64 bitte 32 bit programlar çalışıyor ama bazı programlarda çalışmıyor ve sorun veriyor.

• Editor
Ben windows 7 64 bit kullanıyorum ve 32 bit programlarımı kullanabiliyorum....

32Bit Windows 7 Ultimate kullanıyorum ve 4GB RAM'im var, 60GB RAM'de olsa onu da kullanırım :dribble: ... zamanında 32Bitlik işletim sistemleri için 4GB ve üzeri RAM desteği ile ilgili bir konu açmıştım, ancak konu çöpe gitmişti.. forumun çöp kutusundan aradığını bulabilirsin...

99730656.jpg

Bendede Vardı 32 bit 4 Gb ram VAr evet Gösteriyorda Bi faydası varmı Calıstıra Dxdiag Yaz Bak orda ram ne akdar gozukuor bende 3.5 gb olarka gosterıordu

suan 64 Bit kullanıyorum ve 32 Bıt Programlar 64 bitte sorunsuz calısıyor bi Nod 32 Harıc :dribble:

• Editor
Bendede Vardı 32 bit 4 Gb ram VAr evet Gösteriyorda Bi faydası varmı Calıstıra Dxdiag Yaz Bak orda ram ne akdar gozukuor bende 3.5 gb olarka gosterıordu

suan 64 Bit kullanıyorum ve 32 Bıt Programlar 64 bitte sorunsuz calısıyor bi Nod 32 Harıc :dribble:

görüldüğü üzere :)

35239263.jpg

arkadaşım 64 bit kur bak keyfine anakart kitabına yada internet sitesine bak senin anakart kaç ram destekliyor (mesela benimki ddr2 800 mhz 8gb destekliyor) ona göre tak ramini 64 bit kuruncada bitmiyor mesela bende 4gb ram var şu anda 64bit windows 7 kurdum görmedi daha sonra araştırdım asus p5b benim anakart ince ayarlarını buldum bu arada harddiskim 1tb seagate ncq harddiskide ncq yaptım 64bit vista kurdum şu anda 4gb net görüyor pc uçtu performans puanı 4 puan arttı(5.5=5.9) oldu şimdi rami 8gb 800 yapacağım şu anda 667 sonra bir tanede 1.5 tb seagate ncq harddisk alacağım performansım en az 6.1 olacak yani ana fikir anakartını bilmekten geçer ve onu ayarlamandan yoksa kuramazssın diye birşey yok belki seninki 1033 destekliyordur...

arkadaşlar windows vista sp1 den sonra ne kadar raminiz varsa görürsünüz fakat 32bit bir işletim sisteminde en fazla kullanabileceğiniz ram miktarı 3.2 den yukarı çıkmaz, sistem tepsisinde 4gb olarak görebilirsiniz, isterseniz birde msconfig den girip önyükleme sekmesinde gelişmiş seçeneklerinde rami aktif ettiğinizde bakın bakalım ne görecekiniz. deneyin ve cevap yazın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...