Jump to content

M.e.b Vermiş Olduğu Laptobun Hdd Değişimi

dolphin1877

Recommended Posts

40 gb lık hdd yeterli gelmediği için söküp 160 gb lık bir hdd aldım ve taktım format atım işini tamamladıktan sonra hdd nin 120 gb olduğunu gördüm benim merak ettiğim hdd 160 gb iken neden 120 sini görüyo. bunu artırabilirmiyim. yardım ederseniz sevinirim.

Biçimlendirirken bir sorun olmus olabılır bılgısayarımın ustunde sag tıklayıp yonet dıyıp ordan dısk yonetımıne tıklayıp bolumlendırılmemıs yada surucu harfı atanmamıs bolum varmı dıye bakmanı onerırım....Kolay Gelsın

Biçimlendirirken bir sorun olmus olabılır bılgısayarımın ustunde sag tıklayıp yonet dıyıp ordan dısk yonetımıne tıklayıp bolumlendırılmemıs yada surucu harfı atanmamıs bolum varmı dıye bakmanı onerırım....Kolay Gelsın

evet 21 gb ayrılmamış bölümvar diyor. ama ben formatı atarken laptopla gelen imaj cd den attım. bu hdd yi tamamen biçimlendirmez mi acaba.. ne yapmam gerekir bu 21 gb kullanmam için yardımlarınızı bekliyorum. saygılar

• 2 hafta sonra ...

biraz karışık da olsa hallettim arkadaşlar. önce 160gb hdd ye windows kurdum. 160gb hdd yi laptoptan söktüm 40 gb hdd yi taktım ve onada windowsu kurdum. 160 gb harici hard diske takıp partigion ile o kayıp bölüm olan 21 gb ntfs olarak biçimlendirdim. 40gb hdd yi söküp 160 gb hdd yi laptoba taktım ve görünmeyen bu 21 gb kurtardım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...