Jump to content

Windows Xp Coklu Lisans

byamigo

Recommended Posts

kafama takılan bir konu oldu.

Mesela ben tek lisansla bircok pc ye format atıyorum ve hepsini dogrulamadan qeciriyorum. Ama bazende sıkıntılar olabiliyor.

Orjinal Lisanslı xp cd si satın alsam kendi lisansımı yüklesem 4-5 pc ye ne gibi sorunlar olabilir..?

Tskler..

Benim bildiğim kadarı ile hiç orjinal xp kullanmadım ama o keyler de değişiyor bir bilgisayar 10 bilgisayar diye eğer sen bir tane key alsan onu başka bir bilgisayara kursan doğrulamadan geçirsen sonra kendinde o keyi kullansan ve bence key toplu kullanıma girip iptal olur gibime geliyor bilmiyorum belki yanlış bliyorumdur ama peki neden böyle birşey yapmaya çalışıyorsunuz onu anlamadım bende arkadaşlarımın bilgisayarlarına format atıyorum ve zaten güncellemler kapalı olarak kuruyorum

Hmm tamam doğru.Ben de VLK kullandığımdan unutmuşum.Yalnız arkadaş korsan demiyor orjinal diyor.

Etkinleştirme yaparken hata verecektir büyük ihtimalle.Bu ürün anahtarı başkası tarafından kullanılıyor diye.

Etkinleştirmezseniz de 30 gün kullanıyorsunuz evet.

ben internet kafe işletiyorum bazen güncelleme yapmam gerekiyor. Bütün pc lere aynı cd den format cekiyorum ve aynı keyleri hep yazıyorum. 2-3 ay nerdeyse hepsine aralıklarla güncelleme yapıyorum hiç bir sorun cıkmıyor. Bugun 4-5 tanesi lisans hatası verdi. Demek istedigim konu bu kullandıgım lisansı internetten alıyorum ve benim gibi bir cok kişi aynı lisansı kullanıyordur die düsünüyorum. hani kendime ait lisansım olsa da sadece kendi pc lerime yüklesem diye düsündüm. benim 20 tane yüklemem var bide pisayadaki keylerin binlerce insanda dolanması..?

Ben de internet üzerinden etkinleştirme sırasında makinadaki donanımlardan ıd bilgisini aldığını duymuştum microsoftun.

yani keyle beraber makinayı da tanıyor bill amca :download1:

bu şekilde, o keyle kaç tane makinada windows kurulduğunu takip edebiliyor.

( VLK çoklu lisans keyinden bahsetmiyorum)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...