Jump to content

Laptop Için Alarm Programı

alioren

Recommended Posts

mrb arkadaşlar netten bir sürü program denedim ama istediğimi bulamadım yada ben çalıştıramadım

ben bir alarm prgramı istiyorum laptop kapalıyken açılsın ve bir mp3 le beni uyandırsın süresiz kullanımıda olan progam daha güzel olur hani...

o programın laptopu açması için hazırda beklet mi yoksa uyku modun da mı kalması gerekir acil yardımlarınızı bekliyorum bu benim için çok önemli

yardım edecek arkadaşları bekliyorum

Hazırda beklet derken zaten hiç b program çalışmaz. uykuda iken de sen oynatmadan bi program uyandırmaz. anca laptobun kapagını kapatınca hiç birşey yapma diyeceksin. o zamanda normal alarm programı yetrlidir. ancak neden laptop açık kalsınki? en iyi duvar saati:):dribble:

bygokce'nin dediği gibi Laptop kapalıyken programın açılma ihtimali yok :) İlk hedef'in laptop'u istediğin saatte otomatik açtırtmak olsun. Benim aklıma gelen ilk şey; laptop'a ev telefonu girişi takılır Biosda modem ayarlarından sinyal geldiğinde otomatik açılış ayarı yapılır. Akabinde symbian destekli cep telefonunuza Arama yönetici bir program kurulur ve bu programa sabah şu saatte ev telefonunu ara şeklinde komut verilir. Büyük an geldiğinde cep telefonu evi arar, ev telefonu hattına bağlı olan laptop sinyali alır ve açılır, başlangıca konmuş olan mp3 çalmaya başlar... Biraz uzun ve meşakkatli ama aklıma başka bir seçenek gelmiyor :whistle::unsure::dribble:

bygokce'nin dediği gibi Laptop kapalıyken programın açılma ihtimali yok :) İlk hedef'in laptop'u istediğin saatte otomatik açtırtmak olsun. Benim aklıma gelen ilk şey; laptop'a ev telefonu girişi takılır Biosda modem ayarlarından sinyal geldiğinde otomatik açılış ayarı yapılır. Akabinde symbian destekli cep telefonunuza Arama yönetici bir program kurulur ve bu programa sabah şu saatte ev telefonunu ara şeklinde komut verilir. Büyük an geldiğinde cep telefonu evi arar, ev telefonu hattına bağlı olan laptop sinyali alır ve açılır, başlangıca konmuş olan mp3 çalmaya başlar... Biraz uzun ve meşakkatli ama aklıma başka bir seçenek gelmiyor :whistle::unsure::dribble:

Yada madem symbian destekli telefon var onun alarmını kurarız ne de olsa mp3 calıyorlar :)

dediğim gibi olmuyomu yani bitane program bulmuştum belirli saatte power on seçeneği vardı ama hazırda beklet ve uyku modunda denedim açılmadı

Kardes onlar genelde gercekci olmayan seyler.Yani bilgisayarda elektrik yokken zaten programı kursan da calısmaz O yüzden laptopu actıramazsın. Sana tavsiyem bilgisayarı kullanacaksan alarm olarak kapatma derim sadece ekranı kapatırsın, denetim masasından kapagı kapattıgın zaman hicbirsey yapmıycak sekilde ayarlarsın.Ondan sora istersen programla alarm kurabilirsin ama sanırım görev zamanlayıcıyla da yapabilisin program gerekmeyebilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...