Jump to content

Ram Sorunu

djruzgar1

Recommended Posts

Sorun büyük ihtimalle sonradan taktığın 512 mb elixir marka 400 mhz RAM'de. Mhz leri farklı olsa bile restart yada donma gibi problemler yaşanmaması lazım. Sonradan taktığın ram ya anakartla uyumsuz yada kingston marka ramle.

birini algılar diye bir şey yok. ikisinide algılar ama Mhz ı düşük olanın frekansında çalışır. Yani şöyle:

1 tane kingston 512 mb 400 mhz ram ve

1 tane ocz 512 mb 333 Mhz ram bir sistemde takılı diyelim.

bilgisayarda 1 gb ram vardır. fakat ramlerin(sistemin) veri iletişim hızı 333 Mhz dir. tabiki ramlerin birbirleriyle ve anakarta uyumu çok önemli. aksi takdirde senin yaşadığın gibi problemler ortaya çıkar.

333 mhz ram, 400 mhz hızında çalışamayacağı için sistemde

400 mhz lik rami 333 mhzde çalıştırarak uyumu sağlıyor.

son olarak birde ramin slotunda bir sorun olabilir. eğer imkanın varsa diğer slottada bir denemeni tavsiye ederim.

Ram slotun sorunlu olabilir.Ayrıca ilk ve yeni ise tanıması biraz zaman alabilir.Format atmayı dene birde eğer önemli bilgilerin varsa ram i çıkart hdd nin deki bilgileri yedekle.Ram i tak cd den boot edilen bi işletim sistemi kur.Bu senin yapacağın son çare olsun.

Ayrıca ilk ve yeni ise tanıması biraz zaman alabilir.

Burda Bayağı Birşey Öğreniyorum Ben Driver'ı Olan RAM Gibi :dribble::D.. Açılışta Harddisk CdRom vb. Donanımların Geçtiği Yerde Ram'i TAnıdı Tanıdı Sonra Tanıyıp Tanımama Diye Birşey Yok.. Sakın Format Atma Böyle Bir Sorun İçin.. Everest Programıyla PC'ne Önce Takılı Olan Ram'in Frekansına Bak.. Birde Anakartının Modelini Buraya Paylaş..

Burda Bayağı Birşey Öğreniyorum Ben Driver'ı Olan RAM Gibi :dribble::D.. Açılışta Harddisk CdRom vb. Donanımların Geçtiği Yerde Ram'i TAnıdı Tanıdı Sonra Tanıyıp Tanımama Diye Birşey Yok.. Sakın Format Atma Böyle Bir Sorun İçin.. Everest Programıyla PC'ne Önce Takılı Olan Ram'in Frekansına Bak.. Birde Anakartının Modelini Buraya Paylaş..

Paşam Bİlgisayara YEni bir Cd\Rom yada dvd takında açılışda sorun olmuyormu daha çok bekliyorsun =) Bide formatın en son çözüm yolu olacağınıda söyledim.!!!pc yı yenıden actıgımda windows yukleniyor sonra pc res atıyor ...!!! Bilgisayar reset atıyormuş kendi kendine .

Birde özelliklerinde bunu buldum :

800 / 533 MHz

Bellek

Çift Kanal Bellek Mimarisi

2 x 184-pin DIMM Soket. Maks. 2GB DDR 400/333 non-ECC bellek destekler

ASUS Hyper Path2

(Not: Çipset sınırlılıklarından dolayı bu anakart maksimum 2GB bellek destekler)

Genişleme Yuvaları

Ankartımın Modeli p5gpl-x SE asus ram slotunu degistirdim yine aynı .... Acaba dediginiz gibi anakartım 400 mhz yı desteklemiyor olabilirmi

Anakartınız 400 mhz rami destekliyor. İşte kendi sitesindeki özellikleri;

[link]

Please register to see this content.
[/link]

Büyük ihtimalle sorun sonradan taktığın ramde.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...