Jump to content

Yeni Metin Belgesi

bekirr

Recommended Posts

arkadaşlar hepinize teşekür ederim ettimde zatene :rolleyes2: ben tam anlatamadım galiba kusura bakmayın benim demek istediğim elimde 100 tane metin belgesi var her birinde 500 e r cümle var diyelim bu metin belgelerinin birinde işte ....... yazıor diyelim benim demek istediğim onu nasıl bulacaz yane o 100 tane metin begesinin içinde bir yazıyı bulmak istiyorum cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler ha bu arada son programı denemedim deniyecem

copernic desktop search programı var Bende 3.1 versiyonu var ama daha yenisi çıkmıştır herhalde. Size yazdığım bu program sadece txt dosyalarını değil doc, pdf gibi bir çok metinlerin içersindeki yazıları okur ve siz sadece arama kutucuğuna bulmak istediğiniz kelimeyi yazarsınız. Hangi pdf, doc, txt dosyası varsa içerisinde yazdığınız kelime ve ya gruplarını size renkli bir şekilde raporlayarak gösterecektir. Size düşen sadece dosyanın üzerine tıklatmak. Program, bilgisayar tuşlarına belirli bir saniye basılmadığında yada fare belirli bir saniye hareket ettirilmediğinde hdd. içindeki dosyaları taramaya başlıyor ve index tutuyor. İndex taraması ne kadar uzun olursa arama sonuçları da o kadar zengin oluyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...