Jump to content

Winxp Paylasim Limiti Sınırsız Yapma

samanyolucafe

Recommended Posts

Slm ilk önce arkadaşlar konuyu nereye açacagımı bulamadım mod arkaşlar uygun yere taşırsa sevinirim

Windows XP Home ve Pro daki Limitli paylaşım sorununuza kesin ve tek çözüm. Bu işlemleri yaptıktan sonra Ağınızda film, müzik gibi paylaşımlarda limit sorunu yaşamayacaksınız.

ADIM 1)

Başlat / Çalıştır tıklayıp , Regedit yazıp enterlıyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE-SOFTWARE-Microsoft-Windows NT-CurrentVersion-Winlogon

Bölümünde SfcDisable diye bir dword değeri vardır buna çift tıklayın ve ffffff9d yazıp kaydedin.

ADIM 2)

Yazının sonundaki linkteki Tweak Manager Adlı Programı Kurun. Programdan Windows-System-Windows File Checker bölümündeki Disable Windows File Protection seçeneğini seçili yapın. Sağ Tarafta Bulunan System File Checker 'in Seçili Olduğu Kısmı Disabled(next boot only) yapın. Sonra Apply Changes icon 'una Tıklayın.

ADIM 3)

Bundan Sonrasını Güvenli Kipte Devam Ediyoruz Arkadaşlar. Bunun İçin Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın ve Yeniden Açılırken F8 Tuşuna Basın. Karşınıza Seçenekler Çıkacak Güvenli Kip Seçeneğini Seçin ve Bilgisayarınız Güvenli Kipte Açılsın.

Yazının sonundaki linkteki dosyanın içerisindeki System32 Klasörünü Açın İçindeki "srvsvc.dll" Dosyasını c:/windows/system32 Klasörünün İçine Yapıştırın. Daha Önceden Bu Dosya Olduğu İçin Çıkan Uyarıya Evet Yapın.

aynı şekilde System32/Drivers Klasörünün İçindeki "srv" Adlı Dosyayı c:/windows/system32/drivers Klasörünün İçine Yapıştırın ve Bilgisayarınızı Tekrar Başlatın.

İşlemin başarılı olup olmadığını anlamak için;

Başlat / Çalıştır tıklayıp , cmd yazıp enterlıyoruz ve "net config server" Yazıyoruz.

Eğer ?En fazla oturum açan kullanıcı? kısmı Sınırsız Yazıyorsa Tüm İşlemleri Sorunsuz Bir Şekilde Yapmışsınız Demektir ve Artık Limit'lere Takılmadan Bilgisayarınızı Ağınıza Dosya Paylaşımına Açabilirsiniz.

2rnvbtg.jpg

34gx4id.jpg

gerekli olan system32 dll dosyalarını burdan indirip güvenle kullana bilirsiniz ben kendim 1 yıldan fazladır kullanıyorum ve hiç bir sorununu görmedim

http://rapidshare.com/files/308676140/XP_payla__ae_m_limiti.rar.html sadece dosyalar

http://rapidshare.com/files/279649172/payla__ae_m.rar.html videolu anlatım

buda videlu anlatım sanal pc de hazırladım yükledim şu an kafemde 30 pc de kullanıyorum 70 pclik kafede de sorunsuz çalıştıgını biliyorum

umarım boş yere konu açmamışımdır kafeci arkadaşlara yardımcı olmuş olurum

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Bu yöntemi bende uyguluyorum. Gerçekten işe yarıyor. Ama ağdaki gecikme sorununa bir türlü çare bulamadım. Ağ üzerinde makinaların bir birini görmesi tam 15 saniye sürüyor. 1 yıl öncesine kadar böyle bir sorun yoktu. Toplamda 32 makina var 192.168.2.3-5-7... şeklinde ıpler verdim. Virüs programıda nod32 3.0 yüklü. 2 defa cd den kurulum yaptım (xp sp3) sorun yine değişmedi. Ağ kablolarını değiştim swich i değiştim ne yaptıysam aynı 15 sn ağa bağlanma sürüyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum .

Bu yöntemi bende uyguluyorum. Gerçekten işe yarıyor. Ama ağdaki gecikme sorununa bir türlü çare bulamadım. Ağ üzerinde makinaların bir birini görmesi tam 15 saniye sürüyor. 1 yıl öncesine kadar böyle bir sorun yoktu. Toplamda 32 makina var 192.168.2.3-5-7... şeklinde ıpler verdim. Virüs programıda nod32 3.0 yüklü. 2 defa cd den kurulum yaptım (xp sp3) sorun yine değişmedi. Ağ kablolarını değiştim swich i değiştim ne yaptıysam aynı 15 sn ağa bağlanma sürüyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum .

malesef gecikme sorununu bende yaşıyorum ama ipler 192.168.2.11-12-13-14 şeklinde bende server ise 192.168.2.50

konuyla ilgili yeni bişey öğrendim bu paylaşılan dll dosyasının ve drivers klasöründeki dosyanın 5-1-2600.5512 versiyonunu bulun ya da daha yüksek versiyonu varsa daha yükseğide olabilir sanırım denemedim tam olarak gecikme oluyormu diye ama bugün yarın kafeyi formatlıcam deneyince haber veririm ...

• 2 hafta sonra ...

şimdi benim 50 pc var tüm adımları bütün pc de mi yapacam yoksa sadece servera yapmam yeterlimi ?????

hepsinemi adım 1 i adım 2 yi adım 3 ü uygulamam gerekiyor ??????

• 4 hafta sonra ...

İnternet kafecilere duyrulur. Ağda geçikme sorununun neden kaynaklandığını buldum. Tamamen DNS ayarlarından kaynaklanıyor. DNS ayarlarını open dns olarak ayarladım tüm makinaları ana makina dahil. Yeğlenen DNS 208.67.222.222 diğer DNS 208.67.220.220 yazınca ağda gecikme olomuyor. Hem makinalar birbirini hemen görüyor hemde ağ içi kulanım hızlanıyor.

NOT: Bu linki kullanabilirsiniz

Please register to see this content.

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...