Jump to content

Kasayı Acınca Pc Acılmıyor ?

sanalreal

Recommended Posts

Arkadaşlar KAsayı acıp anakartımın uzerınde bırseye dokundugumda yada bırsey takıp cıkardıgımda makınem acılmıyor ıcını actım temızledım gene yapıyor sızce neden olabılr bırde bazen makıne acıkken once ekran gıdıyor 5 sn sonra da kasa kıtlenıyor sızce bu arızalar neden kaynaklana bılır ??

Arkadaşlar ses gelince acılıyor ses gelmeyınce göruntude gelmıyor. Bazen bu aralar yenı oldu acıkken pc once ekran gıdıyor sonra makıne kıtlenıyor ma o fandan sanırsam onu hallederımde kasayı acınca pcnn kıtlenmesını cozemedım

kasann dısına cıkarınca da bazen acmıyor 2 3 denemeden sonra acıyor tekrar kasaya takıyorm olmuyor cok urastryr benı bır oldumuda kasaya dokunmadıgım surece ıcıne tekrar calısıyor

tıkandım kaldım :S

kitlendiği zaman cıkartmıyor normal çalışırken cıkartıyor

Bu ses hoparlörlerden değil kasanın icinden geliyorsa o zaman donanım eksiktir.

Evet ses kasanın ıcınden gelior zaten ses gelincede açılıyor taktığım birşeyi yanlış takmadığımdan ve hıc bır donanımın eksik olmadığındanda eminim işlemcimde duzgun otrmus vazıyette fanımı yenı değiştirdim bana anakartta arıza varmış gibi geliyor :S

ıslemcı fanını yenı degıstırmıs olaman tam anlamıyla sogutma ıslemınınn gerceklestıgı anlamına gelmez ıslemcı ıle fan arasında kı boslukları (kılcal cızıklerı) kaamak ıcın termal macun kullanmanı tavsıye ederım arıza sebebı banada ısınma problemı gıbı gelıyor

Yok ardaşlar termal macunuda 3 kez değiştirdim işlemcim ısınmıyor harddısk kablolarınıda değiştirdim. harddıskde sorun yok cunku harddıskde olsa pcyı acar rebout lu sıyah ekranda yazı gelır ama pc acılıyor goruntu gelmıyor anakarttan gelen sesde gelmıyor gelse acılacak pc ya ıcını nezman acsam boyle yapıyor bazen 1 2 gun bazende 1 2 dk da oluyor ya eskıden basıma gelmese dırek bordu değitircem sımdı bılmıyorum nasıl yapıcam arıza bnce bordda gıbıme gelıyor.....

işlemci fanınından dolayı olabilir. eğer bilgisayar kilitleniyorsa büyük ihtimal işlemci ısınmasındandır. fanı tam oturtduğundan emin ol. ve yine dene

işlemci fanı işlemciyi soğutmadığı zaman, yani işlemci ısındığı zaman Pc'yi RESET ler.. yanii donmaz..

- anakart üzerindeki kartleri ve bağlantılari doğru yaptığından eminsen

- hdd kablolarını kontrol ettiysen,

- yazılımsal bi hatadan kaynaklanmadığındanda eminsen

powerda bi sorun olabilir ..yada anakart la ilgili bi sorun olabilir..

işlemci fanı işlemciyi soğutmadığı zaman, yani işlemci ısındığı zaman Pc'yi RESET ler.. yanii donmaz..

- anakart üzerindeki kartleri ve bağlantılari doğru yaptığından eminsen

- hdd kablolarını kontrol ettiysen,

- yazılımsal bi hatadan kaynaklanmadığındanda eminsen

powerda bi sorun olabilir ..yada anakart la ilgili bi sorun olabilir..

Powerla derken ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...