Jump to content

Işlemci Fanı Sıkıntısı

dedem korkut

Recommended Posts

arkadaşlar

pentium4 775 pin 3.0 Ghz işlemci

Asus P5GD1-VM anakart

WinFAst PX 7200 Gs ekran karı

2,5 GHz 400 Mhz ram

80 GB sata harddisk li sistemim var

power in ve kasanın fanlarını kontrol ettim. gayet sessiz çalışıyorlar

ancak işlemcinin üstündeki fandan çok ses geliyor.

aslında intelin fanı ama... insanı çok rahatsız ediyor.

bana uygun fiyatlı ve sessiz bir fan modeli önerir misiniz?

yalnış bilgi vermek istemem ama aklımda olanları yazayım istedim....

elindeki işlemci presccot işlemci fanı olduğundan çok ses çıakrtıyo olabilir...bunlarda ısıya göre fan dönüşü için ayar yok.ama mesela dual core dan sonra ki işlemci fanlarında işlemci ısınınca fan çalışıyordu.ama presccotlarda işlemci ısınmasından dolayı fan sürekli ve yüksek devirde dönüyor -soğutma amaçlı- ve ses çıkartıyor..

bence thermaltake bi işlemci fanı alırsan -ki senin işlemci 775pin yani dikkat et alırken- ve termal macunu güzelce sürersen ses sorunun kalmaz...orjinal fan taraftarı değilim

gerek yok fan almana eger calısıyosa sorun yok yapman gereken wd40 yaglayıcı sprey al fanı sök yıka kurula sargıların oldugu kısma bir iki o wd 40dan sık sonra ne kadar sessız ve ılk gunku hızında döndügünü gözlerinle gör

ayrıca bunada fan bakımı denir

yaptığım işten dolayı fan bakımını iyi bildiğim kesin,ben en azından masaüstü bilgisayara laptop diyip ince iştir diye ahkam kesmedim.arkadaş sesten rahatsız olduğunu söyleyince en uygunu kaliteli bi marka fandır.WD40 sürerse nispeten azalma olur ama elinde bi kompresör olmadanda WD40 sıkılmaz,sıksanda sadece devirden kazanç ve sesten ksıma olsa dahi thermaltake kadar sesi azaltma söz konusu olmaz...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...