Jump to content

Dünya çapında Yasaklanan 10 Oyun.

sistem_x_

Recommended Posts

Six Days in Fallujah

948313-six_days_in_fallujah_pc_002_super_w500.jpg

Postal 2 (13 Ülkede yasaklandı.)

Postal-2-610_w500.jpg

Football Manager 2005

Çin, Taiwan ve Kore hariç diğer ülkelerde yasaklandı. Sebep beslenme ve uyku bozukluğu yaratıyor.

Football-Manager-2005-610_w500.jpg

Mercenaries : Playground of Destruction

Güney ve Kuzey Kore arasındaki gerginliği azaltmak amacı ile yasaklanmış.

Mercenaries-610_w500.jpg

Pokemon (Suudi Arabistan’ da Yasaklandı.)

Pokemon-ban_w500.jpg

Phantasmagoria (Ne oynardık 7 CD falandı sanırım) : Australia

Projektör ile yapılan oyunun içeriğinde tecavüz ve korku sahneleri olduğu için ülkede yasaklanmış.

Phantasmagoria-game-610_w500.jpg

Grand Theft Auto : San Andreas

Amerika’ da Yasaklandı . Sebep ise malum sexy patch.

GTA-San-Andreas-610_w500.jpg

Carmageddon : İngiltere’ de yasaklandı. (Yeşil kan yerine Kırmızı tercih ettiler.)

Carmageddon-610_w500.jpg

Wolfestain 3D : Almanya’ da yasaklandı. (Malum Nazi teması)

Wolfensteign-3D-610_w500.jpg

Mass Effect 2 : Singapur’ da yasaklandı. Sebebi ise oyun içinde ki sesler +18 olarak değerlendirildi.

Mass-Effect-Asari-610_w500.jpg

Yasaklanması gereken oyunlar daha çok aslında böyle düşünürsek.

Dilerseniz, yasaklanması gereken oyun ve sebebini yorumlayabilirsiniz.

valla ps3 e çıkan birsürü oyun resmen canilik ya manhunt var pc punisher var bu ikisi vahşet uyandırıyor kenedy süikastinin oyunu var mesela (cia tarafından amerikanın hain planlarını gerçekleştirmediği ve gerçekleştirmeyeceği için vurulmuştur) birde ırak üzerinden geçen bütün oyunlar modern warfare bile olsa yasaklansın kardeşim...

ha asıl bağımlılık yüzünden knight onlayn la metin 2

Futbol oyunlarında bile taraf tutuyor oyunu üretenler

mesela

(arjantin gibi) bi ülkeninki çok benzetmişler futbolcuyu

bi ülkeninkini mağra adamı yam yam gibi benzetmişler(afrika gibi)

veya demo oyunlarda sadece kendi istedikleri takımlar :@

Bir Türk Firma Çıksada 0 dan üretilmiş kendi çekirdek yapısı olan oyun çıkarsalar

ne güzel olurdu

Futbol oyunlarında bile taraf tutuyor oyunu üretenler

mesela

(arjantin gibi) bi ülkeninki çok benzetmişler futbolcuyu

bi ülkeninkini mağra adamı yam yam gibi benzetmişler(afrika gibi)

veya demo oyunlarda sadece kendi istedikleri takımlar :@

Bir Türk Firma Çıksada 0 dan üretilmiş kendi çekirdek yapısı olan oyun çıkarsalar

ne güzel olurdu

adamlar orjinal oyun alıp bir potansiyel oluşturuyor biz orjinal almadığımız için potansiyelimiz yok ve böyle olduğu için bize hitap eden oyun yok zaten bizdede alacak güç yok yani ben fazlada takılmıyorum aslında bu konuya...

Phantasmagoria

bu oyun turunun tek ornegi sanirim,benzeri var mi bilmiyorum,oyunun tamami kamerayla cekilmis sahnelerden olusuyordu,ve kucukken okudugum bir bilim kurgu tarzi seri kitaplar vardi,basrolde kendin oluyordun,karsina cikan durumlarda ne yapman gerektigine karar veriyordun ve kitap verdigin kararlara gore seni farkli sayfalarina yonlendiriyordu,bu oyun da sanki bu kitaplarin her sayfasinin kameraya cekilmis hali ve verdigin kararlara gore bir sahneye(kitaptaki sayfalar gibi) yoneliyorsun,cok orjinal bir fikirdi ama bu turun devami gelmedi

ayrica carmageddon arabayla bize belirlenen yolun disina cikabildigimiz ilk oyundu,ilk oynadigimda hatirliyorum yoldan cikinca kenara capacagimi sanmistim carpmayip ucurumdan asagiya ucunca da arabanin resetlenmesini beklemistim,yaristan ote birseydi fakat yaris sirasinda insanlari ezerek ek sure kazanilabildigi icin ortalik kan golune donuyordu,bu yuzden yasaklanmisti zaten

• 1 ay sonra...
bence Silkroad ' ı yasaklasınlar :

sebep: herkesin preminyumu war . benim yok. olmayınca oyuna giremiyom . doğal olaraktan kriz geçiriyom :)

Sro çok bağımlılık yapar KENDİNE DİKKAT ET :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...