Jump to content

Doktorlar Neden Hastalara Okunmayacak Yazılar Yaza

sistem_x_

Recommended Posts

Doktorlar Neden Hastalara Okunmayacak Yazılar Yazar

ben hiç anlamış deyilm de

bir baska soruda internet üzerinde yazılan yazılar için

aslında herkes düzgün yazı yazabiliyor

asıl sorun internet ortamında olduğumuz için hızlı yazmak istıyor ve eksik yazıyoruz

ama eksık yazsak ta baş harfı ve son harflerı oldgunda bız de kendı yazdıgımızı anlıyoruz karsımızdakıde anlıyor

bunu bilim adamlarıda araştırmış ve doğrulamış

kagıt üzerine yazmıyoruzkı dogruve net yazalım internet üzerinden yazıyoruz

bir komik yazı eklemek istedim paylaşayım

cem yılmaz'a göre de doktorun yazısı hiç okunmaz o bir intikam şeklidir. ben 35 sene okudum al sen de bunu oku...zaten eczacılık fakültesi de bu yüzden kurulmuştur. bunların yazdıklarını biri okusun diye..

olurmu yahu hasta anlamıyacak, eczacı bile anlamayabiliyor , yok doktorlar latince felan bilirmiş felan bir tür mit kardeşim hiç gördünüzmü latince konuşan doktör ;)

Sıkışınca konuşuyorlar.. Geçen gün dişçiye gittim, dedim Ankaradaki dişçim kanal tedavisi gerekli dedi, ona geldim. Baktı hayır dolgu yeter dedi. E dedim şişlik var, tepki şu: 'Hee.. Doğru. Silüs olmuş, delagon silüsüs evet evet' Böyle bir şeyler saydı tamam yapalım dedi :clapping:

ASIL CEVAP ŞU

doktor kafasına göre ilacı karma karışık yazar...

eğer o alınan ilaçlar kullanıldıktan sonra hastaya bi sakatlık olursa,

doktor da ""benim yazdığım ilaç bu değildi eczacı yanlış ilaç vermiş size""(yani tam okuyamamış yazdığımı) der ve işten sıyrılır...

genelde okunmaycak şekilde yazma sebebi budur ....yanlış ilaç alma yüzünden kimbilir kaç hasta ölüyo...

doktorlara tazminat davası açamıyorlar...çünkü eczacı okuyamamış ve yanlış ilaç vermiş...

ben sağlıkcıyım işin gerceği şu genelde doktor başına düşen hasta sayısı günde (tahmini rakam +100-100 olabilir) 200 olduğu icin doktor hepsini muayene edip teşhis koyup receteyide eklediğinizde bir sürü zamanı gittiği icin receteyemi uğraşacam lan deyip hızlı hızlı yazdığından belirli bir süre sonra yazıları bozuluyor okunmaz hale geliyor.Tıp fakültesini yeni bitirmiş bir bayan doktorumuz geldi inci gibi yazıyordu.bir sene icinde onunda yazısı bozuldu.Şimdi ise artık bilgisayardan receteyi yazıyorlar hangi ilacı istiyorsa işaretliyor sonra recete dök diyor receteniz yazıcıdan cıkıyor okumak artık cok kolay yani bilgisayar teknolojisi artık tıp sektörüne de girdi yakında size recete bile vermiyecekler ilaçlarınızı yazdım eczaneden alabilirsiniz diyecekler herhangi bir eczaneye gittiğinizde tc numaranızla recetenizi alabileceksiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...