Jump to content

Rapid Premium'da İndirme Sınırı Hakkında

YAGMURADAM

Recommended Posts

Değerli arkadaşlarım.Ben de ilginç bir durum var.Üyelerimizin vermiş olduğum paylaşımları indirmeleri sayesinde,ilk kez bir rapid premium üyeliğim oldu.İndiren indirmeyen tüm arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirimBultar arkadaşıma da özellikle teşekkür ederim

Normalde 5 gb sınırı olan bu üyelimde ben 8-9 gb indirme yapıyorum.Nasıl iş anlamadım.Gece 01.00 da kotayı yeniliyor.40-45 part ekliyor sonrada yatıyorum.Rapidshare manager ile indirme yapıyorum.Kalkıyorum .hepsi indirilmiş.Bir o kadar part daha ekliyorum.Ve onu da indiriyor.Bu gün tam 14 film indirdim.Her birini 600 mb tan hesaplasanız 8.4 gb eder(divx formatında)

Sizin bu konuda bildiğiniz birşey var mı?Yanılmadığıma eminim.5 gb sınırını 2-3 gb geçiyorum.(O günkü kota sınırı içinde.)

İlginiz için şimdiden teşekkkürler.Saygılarımla

Hayır abi bende puanla aldım parayla değil :download1: Şu anda senin 857 mb indirme hakkın kalmış gece 1'de (rapidin sistem saati olarak 12'de) orada dediğim yeri kontrol et 25 gb olacaktır yine..İstersen deneme yap 857 mb daha indirmeye çalış ondan sonrasını indirmez..

ÖNEMLİ DÜZELTME:

Abi benim premium hesabım var ama kullanmam arkadaşlarıma veririm.Onlarda pek indirme yapmamış sanırım.Günlük kotalar diğer güne yansıtılmış bu kadar artmış.Seninki de bu yüzden oaliblir.Bi gün indirmediğin diğer güne yansımıştır.Yanlış söylediğim için özür dilerim..

en son bildiğim kadarıyla günlük limit 2.6 gb dı.günlük indirme limitinizi doldurmadıysanız kalan gb lar gunluk ust uste eklenır ve artar.YAGMURADAM sizin fazla indirmenizin sebebi ise rapidshare gece indirlermelerinizin 1/4 ünü indirmiş olara sayıyor ondan kotanızdan fazla ındırıyorsunuz :download1: tavsiye olarak gece indirin 4 katı daha fazla dosya indirin :download1:

talha252 benim sorum gene havada kaldı.Gece saat 01.00 da verdiği 5 gb lık koyatı ben saat 12.00'da bitiriyorum.İlginç tarafı 8-9 gb indirmem.

Öteki güne eksi ile başlamıyor.Şu anda 14 film indirdim.Ve 857 mb var diyor.Ben bunu anlamadım.Saygılarımla

RapidShare haberlerinde bunu gördüm biraz eski ama üzerinde düzeltme de yapmamışlar..

To test parts of our new infrastructure, we have just disabled any traffic limits for premium users. This means unlimited downloading for all our premium customers. Have fun! Please notice that we may revoke this feature at any time without prior notice.

Limit yok gibilerinden bişe anladım ben..

günlük 5 GB indirme hakkımız var. Ama birgün download yapmadık diyelim .5 GB bir sonraki güne eklenir.ama devamlı eklenmez.25 gb olunca orda durur.25 GB nin üstüne çıkmaz. Yağmuradam sende de bu durum olabilir.Zaten rapid kuralları katı bir şekilde uygulamaz. Aşırı bi suistimal olsa o ayrı mesele.

Banada olmuştu Partları hesaplayım indirmeye bırakıyodum indirmeler bittiğinde 2-3 gb daha kota gösteriyodu bence kurcalamaya gerek yok gayet iyi bir durum :download1:

Rapidin 2 ay önce başlattığı bir uygulama var gece 3 le sabah 11 arasında yapılan downloadların %10u kotadan düşüyor yani bu saatler aralığında 5 gb indirirseniz hesabınızdan 500 mb düşer...Yardımcı olabilmişimdir umarım

Sitesindeki açıklamada aşağıda

System test completed successfully

July 07, 2009

All our performance tests have been completed, therefore the Super Happy Hours for Premium users have ended. The wires were glowing constantly during the past days, and we have been able to implement some additional technical improvements. Of course the usual Premium Happy Hours from 2 a.m. to 10 a.m. CET remain active, so during that time only 10% of your traffic usage is counted.

talha252 benim sorum gene havada kaldı.Gece saat 01.00 da verdiği 5 gb lık koyatı ben saat 12.00'da bitiriyorum.İlginç tarafı 8-9 gb indirmem.

Öteki güne eksi ile başlamıyor.Şu anda 14 film indirdim.Ve 857 mb var diyor.Ben bunu anlamadım.Saygılarımla

yagmuradam: ilk rapidshare premium hesabını actıgında kotası 10 gb olarak acılır ve daha sonraki günlerde limitine hergün 5 gb eklenir..

yani ilk actıgında 10 gb ı kullanmıs ve daha sonrada 5 gb lık ek limiti kullanmıs olabilirsin

İlk açtığımda da 5 gb limiti vardı.İyi hatırlıyorum.O zaman bile 8-9 gb kullandım.Benim durumuma en mantıklı açıklama y.C.g'nin mesajındaki açıklama sanırım.Saygılarımla

yeni actıysan hesabını 5 gb olması biraz imkansız..ayrıca y.C.g nin bahsettigi seyde zaten dogrudur..

gece belli bir saatten sonra yapılan downloadlar az hesaplanıyor

secr€t ++ 5 gb tı.Zira 5 gb lık limiti dolunca premium hesaptan rapid linki verilmiş bir dosyayı Opera ile indirmek isterseniz size 3 ila 10 kb arasında bir dosya iniyor.Rapidshare manager ise limit dolunca traficc limit... gibi Kırmızı bir renkle yazı yazıp uyarı veriyor.O da 3 ila 10 kb lık bir dosya indiriyor veya ekranında gösteriyor.Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...