Jump to content

Windows7'de Directx Sürümü Hakkında

YAGMURADAM

Recommended Posts

Windows7 de directx sürümü hakkında

2nu4vpg.jpg

Açıklama:

Arkadaşlar benim bilgisayarda windows7 de directx sürümü 11 olarak gözüküyor.Oysa benim ekran kartı(ati radeon x1650 sürümü) directx 10 u bile desteklediğini sanmıyorumAma sistemde 11

sürümü yüklü.Ben ilk zamanlarda directx 9 sürümünü de yükledim.Öyle hatırlıyorum.Şimdi Agustos güncellemesi çıkmış.Benim bun yüklememe gerek var mı acaba?.Son olarak directx 11 sürümü bu ekran kartıyla tam randımanlı çalışacak mıdır?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.Saygılarımla

Oradaki dx sürümü işletim sistemin destek verdiği dx sürümü.

yani orada dx12 de yazda sizin ekran kartınız dx9 olmasu durumda bir değişiklik gelmez.

Ekran kartınız yine dx9 sürümüyle çalişmaya başlar.

Ancak dx11 olmasi tabiki içinde dx9 dx10 ve dx11 sürümlerini barindiriyor olmasinin avantaji var.

Ancak dx9 güncellemesi işletim sisteminin çıkış tarihinden sonra geldiyse güncellemenizde fayda var.

Arkadaşlar hiç fark etmediniz sanırım.

Vistada baksanız dx9 ekran kartınız olsa dahi dx10 yazar vistada.

xp dx9 vista dx10 win 7 dx11 gösterir.

bunlarin dışında farklılıklar var ise sisteminizden şüphelenin.

Ancak vistaya da dx11 desteği geliceği yönünde haberler var ne kadar doğrudur bilemem.

9uopbn.jpg

18cbid.jpg

30hluu9.jpg

Program hakkında bilgiler:

Arkadaşlar şu üç resme bir bakın.Everest ultimateden aldım görüntüleri.Ekran kartı directx 9 u destekliyor.Yüklü olan windows7 ye ait directx dosyaları.

Oysa ben directx9 mart sürümünü yüklemiştim. Ben bu işten birşey anlamadım.

Bu konuda bir gariplik sözkonusu evet.Windows 7 ile DX11 gelmesine rağmen her ne alakaysa oyunlar için gerekli DirectX 9 DLL dosyalarını içermiyor.DirectX web installer ile kurmak zorundasınız.

ben makidenmde win7 yüklü ancak oyun kurduğumda herhangi bir dx hatasi almiyorum ?

Bana kalirsa içerisinde dx9 ve dx10 dosyalari mevcut.

Şöyle bir terim vardir.

Üst sürüm alt sürümleri destekler alt sürüm üst sürümleri desteklemez.

dx11 en üst sürüm olduğuna göre içerisinde dx9 ve dx10 un olmasi gerekiyor diye düşünüyorum.

bu zamana kadar bir problem oluşturmadı bende.

ben makidenmde win7 yüklü ancak oyun kurduğumda herhangi bir dx hatasi almiyorum ?

Bana kalirsa içerisinde dx9 ve dx10 dosyalari mevcut.

Şöyle bir terim vardir.

Üst sürüm alt sürümleri destekler alt sürüm üst sürümleri desteklemez.

dx11 en üst sürüm olduğuna göre içerisinde dx9 ve dx10 un olmasi gerekiyor diye düşünüyorum.

bu zamana kadar bir problem oluşturmadı bende.

Dx ile alakasız olucak belki söylediğim ama dedin ya üst sürüm alt sürümleri destekler diye. Counter Strike 1.6 sürümünü vista desteklemiyor. Yani destekliyor, oyun açılıyorda ama server a girildiği gibi kilitleniyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...