Jump to content

Pc Kapalıyken Usb Portlarına Elektrik Geliyor

ercankurt

Recommended Posts

Gigabyte G31M-ES2L ANAKART Pc kapalıyken usb portlarına elektrik geliyor!

Mause pc kapandıktan sonra led yanık kalıyor !

Bıosdan bir ayarmı yapmak gerekiyor ayar yapmak gerekiyorsa hangi menülerden düzeltebilirim bu problemi.

Şimdiden teşekkürler,iyi forumlar...

Power suppleyde hala elektrik var ve siz arkadaki anahtarı düğmeyi kapamassanız veya fişini çekmesseniz bu durum herzaman olcaktır

her bilgisayarda olan bişey fişi çek gitsin

power supply da hala elektrik olduğunu biliyorum ama anakartın bir elektrik akım koruması var ve bu her bilgisayarda olan birşey değil normalde pc kapandığı zaman anakart elektrik akımını üzerinden keser ve diğer dış donanım birimlerine +5v olan yani usb lere bu elektriği iletmez ama bunu nasıl çözecem onu bilmiyorum.

Üstat Anakartın Kitapçığı Filan Mevcutsa Ona Bir Bak Derim Jumper Ayarı Olabilir..

Yada Biosta Tam Yerini hatırlamıyorum

Bende Eski Bir Pc Vardı Aynı Sorundan Bayağı başımı Ağrıttı Annem Babam Prizden Elektrik Çektiğini Düşünüp Ne Kadar Anlatsamda Elektrik Faturasını Bana Ödettiler..

Neyse Energy Star 4.0c Support Bunu Disable Yap

Setting This Item To 'Enabled' to Pass Energy Star 4.0c Rating. Enable Olarak Kalsın..

Bu Önemli When Enabled, S3-PS/2, USB Wake-Up Functions Will Be Closed, And S4/S5-Marvell LAN, PS/2 & USB Devices Wake-Up Functions Will Be Closed.

Sonrada Configuration Options: 'Enabled'

power supply da hala elektrik olduğunu biliyorum ama anakartın bir elektrik akım koruması var ve bu her bilgisayarda olan birşey değil normalde pc kapandığı zaman anakart elektrik akımını üzerinden keser ve diğer dış donanım birimlerine +5v olan yani usb lere bu elektriği iletmez ama bunu nasıl çözecem onu bilmiyorum.

Üstad Power Supply'i Kapatmayı Birde Dene..

Czshowun önerdiği çözüm yolunu dene olmadı.Bilgisayarı kapatırken fişini çek yine ollmadı power suplly güç düğmesini kapat.

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

Güvenlik Paketi v1

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=107534[/CODE]

fişi çek olmadı power ı kapat demişsiniz ama fişi çekince zaten herşey biter.neyse bu bir problem değil her bilgisayarda olan bir şey bu zaten.o durumdada fazla elektrik harcadığını düşünmüyorum.çünkü bütün donanımlar kapalı konumda oluyor ve powerdan fazla bir akım çekilmiyor.yani bunu dert etmeyin ama en sağlıklısı bilgisayarda işiniz bitince fişini çekmek olur.

fişi çek olmadı power ı kapat demişsiniz ama fişi çekince zaten herşey biter.neyse bu bir problem değil her bilgisayarda olan bir şey bu zaten.o durumdada fazla elektrik harcadığını düşünmüyorum.çünkü bütün donanımlar kapalı konumda oluyor ve powerdan fazla bir akım çekilmiyor.yani bunu dert etmeyin ama en sağlıklısı bilgisayarda işiniz bitince fişini çekmek olur.

BAzı bilgisayarlarda fişi çektiği halde power subblydaki güç geç yok oluyor.O yüzden dedim. En iyisi powerı kapat.

PSU'nun +5VDC beslemesinden kaynaklanan nedenle USB'den bağlı ve mause, klavye gibi donanımlar PSU'dan besleme almaya devam ederler. Bilgisayar kapalı iken PSU'nun kontrol voltajı olan; +5V VSB gerilimi kesilmez. Bu besleme bilgisayarı açabilmeniz için gereklidir ve anakartta bir LED (ışık) yanması ile bu voltajın varlığı görülebilir veya ölçü aletiyle bakabilirsiniz. Anakart üzerindeki USB Power Selct Jumper ayarını yer değistirip bir deneyin. Bu şekilde USB'lere gelen voltajı kesebilirsiniz. Mause, klavye içinde buna benzer bir jumper mevcuttur (Bkn. Anakart manual). Deneyimlerim; USB'lerin +5VSB'den bağlı olduğunda bilgisayar kapalı iken USB'lerde voltaj olduğu yönündedir, Jumper ayarı +5VDC'den olduğunda problemi çözdüğüm yönünde.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...