Jump to content

Dfi Anakarta Geforce9500gt Leri Crossfire Yapmak

müşteba

Recommended Posts

DFI dark lanparty ana kartım a 2 adet geforce9500 gt bağladım harici aparatıda bağladım ama ne yaptıysam ne system açılışında nede windows sistem öxelliklerinde 2048mb tı göremedim sadece gpu-z adlı programda 2 adet geforce9500 gt gösteriyor 2.ci ekran kartına başka bir monitör bağladığımda ise görüntü vermiyor bu size pc min kartları algıladığı anlamınamı geliyor

SLI işlemi sadece tek ekran kartının RAM'ini kullanır (diye biliyorum) ve orada 2 GB görememen gayet doğal.

Oyunlarda ekran kartı belleğinden ziyade daha önemli olan şeyler var.Zaten 1 GB sana çok rahat yeter.

Bu arada Nvidia kartlar değil ATI kartlar Crossfire yapılır :D Nvidia için SLI terimi kullanılır.

Arkadaşım dediğin ekran kartı geforce9500 yani nvidea chipset.nvidiada 2 ekran kartının aynı anda çalışmasına SLI denir. SLI yapmak için de anakrtının chipseti nvidia olması lazım.İntel chipsetse olmaz.İntel Crossfire destek veriyor.Crossfire yapmak istiyorsan ekran kartının ATI chipsetli olması lazım.

Arkadaşım dediğin ekran kartı geforce9500 yani nvidea chipset.nvidiada 2 ekran kartının aynı anda çalışmasına SLI denir. SLI yapmak için de anakrtının chipseti nvidia olması lazım.İntel chipsetse olmaz.İntel Crossfire destek veriyor.Crossfire yapmak istiyorsan ekran kartının ATI chipsetli olması lazım.

bundan eminmisin?

düne kadar intel işlemciye ati ekran kartlarinin uyumsuz denildiği forumda ki ben buna her zaman gülerim.Böyle bir şeyi gören şaşirir herhalde.ancak Sadece intel chipset vermiyordur desteği.Emin değilim bu konuda. yine.

Ayrica arkadaşın konuya gelirsek.çokda önemli değil yani 2gb görmesi.1 gb görmesi fazlasiyla yeter.grafiker değilsen tabi :D.

arkadaşın dediği doğru..

x58 ve p55 çipsetleri yeni çıktı..

ondan önceki intel çipsetler sadece crossfire desteği verir..

SLI desteğini ise önceden sadece nvidia çipsetli anakartlar veriyordu..

crossfire desteğini ise hem AMD hemde İNTEL sistemlerde bir çok anakart verdiği için

ulaşmak daha kolaydır..

bundan eminmisin?

düne kadar intel işlemciye ati ekran kartlarinin uyumsuz denildiği forumda ki ben buna her zaman gülerim.Böyle bir şeyi gören şaşirir herhalde.ancak Sadece intel chipset vermiyordur desteği.Emin değilim bu konuda. yine.

Ayrica arkadaşın konuya gelirsek.çokda önemli değil yani 2gb görmesi.1 gb görmesi fazlasiyla yeter.grafiker değilsen tabi :D.

Emin olmadığım bi konu hakkında cevap yazmam yazdığım cevabı okursan yazdığın ile alakası yok.Ben ztn intel chipsetle ati chipsetli ekran kartlarinin uyumsuz diye bişey de DEMEDİM.

Alıntı:

"Emin değilim bu konuda. yine."

Madem emin değilsin o zmn emin olanların cavaplarına çamur atma!

CANIM ARKADAŞLARIM BU BOARD P45 SERİSİ ZATEN GARİP OLAN ŞU Kİ 2. NCİ EKRAN KARTIMA AYRI BİR MONİTOR BAĞLADIĞIMDA GÖRÜNTÜ VERMİYOR BUDA EXTERNAL KABLOSUNU İŞE YARADIĞI ANLAMINA MI GELİYOR BENİM SİSTEMİM ŞU AN

4x 2 GB RAM

2x Geforce 9500 gt

intel Quadqore2 Q8200 2.80GHz.

DFI-DARK-P45-T2RS Plus - Lan Party

1000W Odin Power

Ve malesef Grafikerim

GPU-z adlı prg da ( SLI avalaible ) diyor ama tik leyebileceyim bir Crossfire bölümü yok Driver ımda nvidia_omega_xp2k_216921 ve directx 10 kullanıyorum

bunca şeyi yazma nedenim bu meretler bir çalışıyormu Çalışmıyormu

ATi alabilecek durumda olsam en baba Cross u çakarım pc me zaten maden cross fire yok ekran kartlarının yanındaki crossfire kablosu bağlantı socket i niye var o zaman

Yokmu bir allahın kulu şunu yap o zaman olur diyebilicek (canlarım benim) :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...