Jump to content

Toshiba Recovery Cdsi

yigit_t

Recommended Posts

arkadaşlar slm

toshiba satallite a300 bilgisayarım var 250 gb harddisk olmasına rağmen pc ye birşey olduğunda recovery cd sinden kurulum yapıldığında c ve d bölümlerinin ikisinide siliyor. dolayısı ile 250 gb olmasının bi önemi kalmıyor. Bu sorunumun çözümü var mı?

yada tncxp sp3 yüklesem bir sorun(hdd yanma ekrankartı zarar görme) çıkar mı? :)

şimdiden teşekkür ederim tüm TNC ailesine...

firmanın kendi verdiği recovery cdsi,bölüm mölüm tanımadan silindir gibi geçer,fabrika ayarlarına gelir

burada senin kendinin bir recovery cdsi hazırlaman lazım. imaj dosyası da diyorlar. şu sayfadan ulaşabilirsin:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=101203

~

bir de a300-XXX şeklinde olması lazım model numarası.onu yazabilir misin?

model sorma sebebim,laptopun özelliklerini öğrenmek içindi.

internetten özelliklerine baktım.tncxp sp3 yüklesen güzel olur.

yapacağın şey,c:,d:,e: vs. şeklinde önce hard diski bölmek.

sonra c:'ye tncxp sp3 kurmak

ondan sonra yukarıda verdiğim linkteki programı kurarak,c:'nin yedeğini (recovery cd.si) almak

ve evet. eğer pc'nde varolan tüm bölümlerin sıfırlanıp laptopun fabrika çıkış ayarlarına gelmesini istemiorsan,elinde şu an varolan recovery cd.sini rafa kaldırman gerek.

c:'nin yedeğini (recovery cd.si) bu programla aldıktan sonra o yedeği ya bir usb belleğe,ya da c:'nin dışındaki bir bölüme (d: veya e:) kaydetmen gerek.

ayda bir veya senin belirleyeceğin aralıklarla periyodik olarak o yedeği d:'den c:'ye yüklersin

ve elinde senin istediğin programları içeren,sana özgü bir recovery cdsi olmuş olur

hard diski bölmek için ise yine aynı programı kullanabilirsin.

o işlevin anlatıdığı bölümün linki ise şu:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=101485

bende toshiba kullandım arkadaşım yedeği alırken ghost programı açıyo sana standart kurulum ve uzman kurulum var uzman kurulumdan devam edersen ayrıca ghost programını kullanmayı biliyosan recovery yi c ye yada d ye yani istediğin yere kurabilirsin.standart kurulumda yani fabrikanın almış oldupu yedekte 250 gb hard disc i tek bi parça halinde gördüğü için partition yapmadan tek parça halinde kurulum yapıyo.dediğim gibi biraz anlıyosan çok basit.

bulmaca pc ye format atarken uzman moda geçiş sekmesine tıklanamıyor. o yüzden yüklemede herşey siliniyor. ghost ne işe yarar nasıl yapacağız dediğini biraz daha bilgi verirsen sevinirim. teşekkür edderim.

[email protected] teşekkür ederim eğer çözüm yoksa tncxp sp3 kuracam pc ye.

tekrar teşekkürler

verdiğim linki takip et resimli anlatılmış

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=54759&st=40

• 2 hafta sonra ...

Ben Şirkette Kullanıorum..

Recovery'De Kurulum Dili Sordugu Sırada Ayarlar Veya Gelişmiş Die Bişe Var.. Orda 250 ise 120 ' yi sec

yanı c 120 oluo ona format atıo

d ' yi ise format sonrası disk management ' dan yeni disk olarak ekliorsun.. ;)

Sıkıntı Olursa Söle Yardımcı Olurum.. (:

arkadaşlar bendede a350-22z modeli var.Recovery cd sı yoktu aldıgımda

hdd'den kurulum yaptı.Ve kurulumdan sonra bir program var laptopda onunla 2 Dvd'lik recovery dvd'si olusturdum.

benim aklıma takılan konu D diskinde recovery bilgilerim var.Ben format atarsam eğer bendede mi sıfırlanacak herşey

yani bendede c ve d birleşecek mi ?

birde şöyle bir sorum olacak arkadaşın modelinin özellik ve fiyatlarına baktım.

benim laptop'uma göre bazı özellikleri daha düşük fakat fiyat olarak daha pahalı , sitelerde mi sorun var yoksa gerçekten doğru mu gördüm.

Neden böyle olabilir ?

Bende de A350-22Z var. Ama benim Hdd 320 Gb..senin yaptığın gibi kendi programından kurtarma dvdsi hazırladım 2 adet. D deki bilgileri sil yada silme o DVD'leri kullanarak bilgisayarı ilk aldığın kurulumsuz haline getiriyor.Ben denedim...

Ama ben xp yüklemedim 4096 ram olduğu için Seven 64 bit yükledim ve memnunum.Tavsiye ederim..

Ben Şirkette Kullanıorum..

Recovery'De Kurulum Dili Sordugu Sırada Ayarlar Veya Gelişmiş Die Bişe Var.. Orda 250 ise 120 ' yi sec

yanı c 120 oluo ona format atıo

d ' yi ise format sonrası disk management ' dan yeni disk olarak ekliorsun.. :)

Sıkıntı Olursa Söle Yardımcı Olurum.. (:

recovery sırasında dili secerken ayarlar sekmesi var ama aktif değil oraya tıklayamıyorsun. bunun nedeni ne onu bulamadım zaten?

arkadaşlar bendede a350-22z modeli var.Recovery cd sı yoktu aldıgımda

hdd'den kurulum yaptı.Ve kurulumdan sonra bir program var laptopda onunla 2 Dvd'lik recovery dvd'si olusturdum.

benim aklıma takılan konu D diskinde recovery bilgilerim var.Ben format atarsam eğer bendede mi sıfırlanacak herşey

yani bendede c ve d birleşecek mi ?

birde şöyle bir sorum olacak arkadaşın modelinin özellik ve fiyatlarına baktım.

benim laptop'uma göre bazı özellikleri daha düşük fakat fiyat olarak daha pahalı , sitelerde mi sorun var yoksa gerçekten doğru mu gördüm.

Neden böyle olabilir ?

recovery cd sini taktığında kuruluma gecerken dil seçeneğini işaretlediğin yerde ayarlar sekmesi var, eğer ayarlar sekmesine tıklayabiliyorsan oradan hdd yi bölebilir ve istediğin kısma format atabilirsin. AMA benimki gibi ise yani ayarlar sekmesine tıklanmıyorsa pc yi ilk aldığın zamanki ayarlarında olur ve tüm bilgilerin silinir. c ve d kısmı birleşmez yani suan nasılsa öyle olur

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...