Jump to content

Önyükleme Için Bir Tuşa Basın çıkmıyor

Rallyci

Recommended Posts

Katılımsız yaptım xp mi herşeyi tamam gibi fakat cd ye yazdırmayı denedim bilgisayarımda denedim yazdırdığım cd yi ama önyükleme için bir tuşa basın bölümü gelmiyor bu yüzden de kuruluma başlayamıyorum .

Nlite ile ayarları falan kontrol ettim bir sorun yok gibi ama sırf bu yüzden 3 tane cd gitti . Ne yapabilirim .

Evet oluşturdum ?
Please register to see this content.

üsteki linkte anlatılan gibi cd kayıdını yaptıysanız eger.. optik sürücünüz[CD-ROM] ilk açılış için ayarlı degildir..

biosa girip cd-rom seçenegini birinci açılış olarak ayarlamanız gerekir..

bilgisyarın bios ayarını cd den başlat olarak yaptınmı.

evet bu doğru ama o kadarda değil onu biliyoru diyorsan boot u yazdıramış olma ihtimalin var diyorum. başka bir cd ile dene eğer çalışıyorsa sorun kesin boot tatır. yani cdye boot u eklemeyi yanlışlıkla atlamış olabilirsin.

Öncelikle cevaplar için çok teşekkürler

Bios ayarlarım yapılmış orda sorun yok farklı bir xp cd si ile deneme yaptım . Sorun boot olabilir belkide doğru fakat bunu nasıl anlayacağım ?

Bir de şu virtual makine nasıl birşey daha önce kullanmadım da ? Döküman falan var mı şimdi araştırmaya başlıyorum gerçi de siz yine de varsa paylaşabilir misiniz ?

Öncelikle cevaplar için çok teşekkürler

Bios ayarlarım yapılmış orda sorun yok farklı bir xp cd si ile deneme yaptım . Sorun boot olabilir belkide doğru fakat bunu nasıl anlayacağım ?

Bir de şu virtual makine nasıl birşey daha önce kullanmadım da ? Döküman falan var mı şimdi araştırmaya başlıyorum gerçi de siz yine de varsa paylaşabilir misiniz ?

al arkadaşım bunu indir

http://rapidshare.com/files/121701830/Virtual_PC_2007_Install.exe[/CODE]

Hocam programı indirdim fakat kullanımıyla ilgili sitede bir yazı göremedim nasıl kullanacaz bilgi döküman birşey var mı ?

Arkadaşım şu linke bir göz at orada anlatılmış.Programın yüklenmesini de anlatmış ama orayı geç dokumaci'nin verdiği katılımsız galiba.

Neyse buyur link

http://doctus.org/showthread.php?t=684[/CODE]

Typee32 hocam dediğinizi yaptım bi değişiklik yok aynı hata çıkıyor

CLIENT MAC ADDR: 00 03 FF 09 54 6F GUID: C554EF94-F383-F646-B20B-A3ECED427C60

DHCP.....

ayrıca nlite ile önyükleme yazısını devre dışı bırakarak da denedim fakat yine bir değişiklik yok .

Arkadaşlar orjinal xp cd sinden I386 klasörü altında bulunan boot dosyalarını değiştirdim ve virtual ile denedim şuanlık girişte bir problem yok gibi . Bakalım başka sorun çıkacak mı .

Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar orjinal xp cd sinde boot diye arama yapsınlar çıkan dosyalardan I386 klasörü altında bulunanları kendi modifiye xp leriyle değiştirsinler . Ben yaptım oldu .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...