Jump to content

İstanbul'daki Sel Felaketi

morning

Recommended Posts

Sözü fazla uzatmak istemiyorum.Zaten hepiniz duymuş olmalısınız.

İstanbul'daki tüm herkese geçmiş olsun diyorum.Allah yardımcınız olsun.

Umarım can ve mal kaybınız olmamıştır.

Sanırım 24 ölü diyorlardı en son.

Ne diyeceğimi bilemiyorum arkadaşlar haberi yeni öğrenmedim ama yeni öğrendiklerime şoke oldum çok üzüldüm...

Açıldıysa da kusura bakmayın...

Halamların Apartmanı Basmış Sular Neyseki Can Yada Mal Kaybı Yok.. Apartmanın Yan Taraflarında Kanal Olmasaydı Giriş ve Bodrum Katı Çok Fazla Zarara Uğrayabilirdi..

Derdi Veren Allah Dermanıda Vermesini Bilir..

Yağmalamaların En Büyük Nedenleri :

1-Medya

2-Hükümet

3-Banka . . .

Şehitlerimize de Allahtan rahmet diliyorum.

Şehitlerimizin haberlerini de böylesine "RUTİN" hale getiren Medya ve Hükümeti de kınıyorum.

Şu an bakın TV Kanalları Dizi ve spor müsabakalarıyla doludur.

Böyle bir toplumda yaşamaktan utanıyorum.

Gerçekten tam bir felaket.Tüm Türkiye'ye ve felaketten etkileyen insanlara geçmiş olsun diliyorum.Ölenlre Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum.

Not:Lütfen konu dışı mesaj yazmayınız(8 şehidimizin hakkında).Felaketler ardarda geldi zaten.Moralimiz bozuk.Bir de siz tartışma çıkarmayın

Arkadaşım ortada 30 yılı aşkındır süren bir savaş var ve herkes bu savaşın bir an önce bitmesini istiyor. Bitmesi gereken savaşta barış için adım atmayanların kendi suçudur o dün verilen şehitler.

Bu konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum. Çünkü bu İstanbul'da şuan itibari ile 31 kişi ölmüş ve bu bir savaş değil. Resmen ihmalkarlıktır. İstanbul kanalizasyon ve alt yapının çarpıklığı, ve insana verilen önemsizlikten dolayı bu ölümler yaşanmıştır.

Her iki olayda çok acı vericidir. Sonuçta ölümler yaşanmıştır.

Yağmalamaların En Büyük Nedenleri :

1-Medya

2-Hükümet

3-Banka . . .

Şehitlerimize de Allahtan rahmet diliyorum.

Şehitlerimizin haberlerini de böylesine "RUTİN" hale getiren Medya ve Hükümeti de kınıyorum.

Şu an bakın TV Kanalları Dizi ve spor müsabakalarıyla doludur.

Böyle bir toplumda yaşamaktan utanıyorum.

Felaketi bağladığın noktaya bak. Tebrikler.. Milletin canı yanmış sen ne diyorsun.

Koyun can derdinde, kasap ..

yağmalama var ismail yağmalama! sele kapılıp giden insanların ceketlerini topluyorlar sevgili halkım!

ben de romeo arkadaşa katılıyorum.ben de utanıyorum bu toplumda yaşamaktan

haa siz "madem utanıyorsun neden gitmiyrsun" demeden ben söyleyeyim:

gidecem.

darısı da "beğenmeyen çeksin gitsin" diyen kişiyi alkışlayanların başına

dün bu gün ve şu saatlerde türkiyedeki aptal olayları anlamamak çokta zor değil 10 şehit verdik kimse bahsetmiyor istanbulu su bastı bangır bangır bagırılıyor ne olmus sel basmıssa ne olmus 30 40 yada 100 insan ölmüşse abd de her yıl kaç sefer oluyor yapılması gereken sehitleri konusmak hesabını sormak ama ne kanallar bahseder ne millet anında geçiştirilir şimdi aptal bi seli 1 ay dinleriz ..

bir sesini kes ya!insanlar can çekişiyor konuyu saptırıyorsun :D :D :D:angry:

Tüm İstanbullulara geçmiş olsun. İnşallah kaybınız olmamışltır. Ben Bursada yaşıyorum. Dün akşam burası da felaketti ama anlık oldu. Zarar gören yerler oldu ama İstanbul gibi değildi. İstanbulda yaşamak çok zor burdan görünüşe göre . Hepinize tekrar tekrar geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun.

dün bu gün ve şu saatlerde türkiyedeki aptal olayları anlamamak çokta zor değil 10 şehit verdik kimse bahsetmiyor istanbulu su bastı bangır bangır bagırılıyor ne olmus sel basmıssa ne olmus 30 40 yada 100 insan ölmüşse abd de her yıl kaç sefer oluyor yapılması gereken sehitleri konusmak hesabını sormak ama ne kanallar bahseder ne millet anında geçiştirilir şimdi aptal bi seli 1 ay dinleriz ..

Arkadaşım konu dışı mesajlar yazıp saçma sapan yorumlar yapmayın.

Daha dün gördüm şehitler hakkında haberler verildiğini. Hem bahsedilmeseydi sen nerden duyacaktın. Askerlerin yanında sende mi çatışıyordun.

Alt tarafı sel olmuş her zamanki gibi öylemi. SEN İlk önce bir haberleri oku ondan sonra yorum yap. Bak sel yüzünden kaç tır kaç insan yok olmuş. Evler yollar trafik olağanüstü karışıklıkta! "30 40 yada 100 insan ölmüşse Dİyorsun" böyle bir saçma açıklama olabilirmi!

O zaman bende şehitlerimiz için ne olmuş 5-6 şehit verdiysek diyelim!

KONUŞTURUPTA BÜTÜN KONULARIMI, EMEKLERİMİ BİR BANNED BUTONU İLE ZEHİR ETME!

YÜCE RABBİM HEM ŞEHİTLERİMİZE HEMDE SEL YÜZÜNDEN YOK OLAN İNSANLARIMIZA RAHMET AİLELERİNE SABIR EYLESİN. :D

yağmalama var ismail yağmalama! sele kapılıp giden insanların ceketlerini topluyorlar sevgili halkım!

ben de romeo arkadaşa katılıyorum.ben de utanıyorum bu toplumda yaşamaktan

haa siz "madem utanıyorsun neden gitmiyrsun" demeden ben söyleyeyim:

gidecem.

darısı da "beğenmeyen çeksin gitsin" diyen kişiyi alkışlayanların başına

Mantık diye bir çerçeve var kardeşim. Ceket toplayan insan beyinsizse, hükümet napsın ?

Daha doğrusu bana yağmalama yapmaması için yapılması gerekeni söyle.

Türkiye'de olma da, nereye gidiyorsan git.. Gittiğin yeri gör de ondan sonra anla Türkiye'yi..

Bir de aptel bir seli bir ay dinleriz demiş arkadaşın birisi..

O selde bir yakının yoktu, otur buna şükret.. Olsa halini merak ediyorum aynı şeyleri mi söylerdin ?

Aptallar aptalı karabulut cinayetini 6 aydır dinliyoruz bırakta 30 insanımızın vefat ettiği bir felaketi 3-5 gün dinleyelim.

Mantık diye bir çerçeve var kardeşim. Ceket toplayan insan beyinsizse, hükümet napsın ?

Daha doğrusu bana yağmalama yapmaması için yapılması gerekeni söyle.

Türkiye'de olma da, nereye gidiyorsan git.. Gittiğin yeri gör de ondan sonra anla Türkiye'yi..

Bir de aptel bir seli bir ay dinleriz demiş arkadaşın birisi..

O selde bir yakının yoktu, otur buna şükret.. Olsa halini merak ediyorum aynı şeyleri mi söylerdin ?

Aptallar aptalı karabulut cinayetini 6 aydır dinliyoruz bırakta 30 insanımızın vefat ettiği bir felaketi 3-5 gün dinleyelim.

1.si,

ben hükümet veya herhangi bir siyasi kavram kullanmadım.Haa sen eğer "beğenmeyen çeksin gitsin" lafını diyen kişinin kim olduğunu biliyorsan,orda kal,daha fazla açma. zaten allah her makam sahibine makamının gereğini mi yaptığını,yoksa bunu tersini mi yaptığını soracaktır.

2.si,

türkiyede olma da nereye gidiyorsan git. diyorsun. sen bence siyasete atılmalısın.başarılı olacağına eminim.yurtdışına çıkmamış değilim ve çıkmamış olsaydım,bir saygıdeğer devlet büyüğümüzün dediği gibi belki oraları da buraları gibi zannedip avutacaktım kendimi

3.sü,

neyse...değmez

Ya konuya uygun mesaj yazın ya da uyarınızı alıp rahatlayın.Birbirinize tartışmaya neden olacak mesajlar yazmayın.Bu olayın sorumlusu bir kişi veya bir kurum değil.Hepimiz birşekilde suçluyuz.Ben dere yatağına ev yaptığım veya kiraladığım için ve meterolojinin acı uyarılarına kulak tıkarak suçluyken kurumlarımızda dere yatağına ev yapmamaları ve dere ıslahını zamanında yapmamaları nedeniyle suçludur.

Tabii bura beklenenin çok çok üstünde bir yağışın olması da etkendir.Ama bu sonuçtur esasında.Yaptıklarımızın karşılığını aldık.Saygılarımla

ALLAH diğer felaketlerden saklasın diyelim... Konu dışı ve (özellikle) etik olmayan mesaj yazanlar üsluplarını düzeltmeliler ve biraz insafa davet ediyorum! Biz burda birşeyler konuşmaya çalışıyoruz ama çoğu konuda olduğu gibi (Alakasız ama Windows7 vs. orjinal değil diyenler gibi......) birileri çıkıp konunun içine edebiliyor bu çok rastlanılan bir durum. Ama burdan onalara sesleniyorum yok yağmalamaymış, yok şuymuş, yok buymuş! ALLAH ın yağdırdığı yağmura kimse karşı gelemz hiçbir şekilde. -Yani daha çok olduğu zamanlarda vs...- Ve asıl mesele de bizim burda memleketi düzeltmek yerine defolup gitmemiz. O halk bu hale nasıl geliyor. Medyaymış hükümetmiş! Ha tabii mutlaka alakası var biraz temel nedenlerin arasında değil. Halkımızın açgözlülüğü... Devlet yeşilkart ı açıyor bu sefer zenginler de başkalarının kartlarından geçiniyor. Aç insanlar aç!!! Hiç ahiret korkusu estetik düşünce hiçbirşey kalmamış. Düşünce dahil. Tıpkı bu konuyu kirleten arkadaşlarımız gibi...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...