Jump to content

Opera Kendi Rekorunu Opera 10 Ile Kırdı

CouldWasMySouL

Recommended Posts

kardeşim kim ne derse desin ie8 gibisi yok eminim dünyaca en çok kullanılan da ie dir:)

i.explorer 6 i.e7 ve i.e8 den daha iyi çalışıyor. çok hızlı ve stabil. tnctr ye girerken bile kendini belli ediyor donma olayı yok. sekmeleri olsa onu kullanırım ama yok işte. opera çok hızlı ve güvenli tercihimdir; tavsiyemdir :D

• Replies 66
  • Created
  • Last Reply

İexplorer 7 Cıktıktan sonra frefoxa gectım .. Bu sene Google Cromeyi denedım oda fena deıldı ama Operayı Ilk kez Opear 10 ıle denıoırm Suan ARalarında En performasnlısı ver sorunsuzu bu cıktı .. Suan Ki Tercihim ve tavsiyem Opera

Operanın diğerlerine göre üstün yanları:

1. Sayfaları çok hızlı açması

2. SpeedDial özelliği

(her ne kadar firefoxda eklentiyle bu özellik kazandırılsada çoğu zaman tarayıcının çökmesine neden oluyor)

3. Kullanıcı adı/parola kaydetme özelliğinin çok kullanışlı olması

4. 10 sürümünde host dosyasını dikkate almadan giriş yapabiliyor

bunlar bence en güzel yanları ayrıca portable versionlarında daha öncedende var olan turbo özellğinide eklemeleriyle 10 sürüm çok iyi olmuş.

Geride kaldığı özellikler:

1. Aynı anda 2 video açınca bilgisayarı çok kasıyor veya çöküyor

2. İçeriğinde flash videolar çok bulunan siterde kasılıyor

2. Bazı siteleri açamıyor.

ben normalde eklentilerini ve kendisininde hızını sevdiğimden dolayı(ek hızlandırma ayarlar yapıldıkdan sonra) firefox'dan asla vazgeçmem sürekli onu kullanırım sadece büyük bir ram sorunu var oda bende fazla sorun olmuyor..sürekli firefox'u kullanmama rağmen sistemimde diğer tarayıcılar opera,chrome,safari,ie8 yani popüler tüm tarayıcılar yüklü ve hepsini ara ara kullanıyorum örneğin devlet daireleri gibi yerlerde mecbur ie bazen opera bazende bir kaç sitedede safari kullanıyorum ama bence en hızlısı firefox ve şu operanın son sürümünü ilk çıktığından bu zamana kadar kullandım şu turbo olayı birinci olarak resimlerin vs görselliklerin kalitesini düşürüyor ve gereksiz reklam ve animasyon olarak sitede bulunan flashları yasaklıyor böylece daha az şey yükleniyor buda hızı arttırıyor yani tam kullanımda hızı diğer tarayıcılardan düşük yada aynı ama daha hızlı değil normal firefoxda flashları düşük kalitede çalıp reklam engelliyiciler vs ayarlarla aynı hıza hatta dahada hızlı şekle getirilebiliyor operayı turbo ile kullanırken görsellerin kalitesizzliğine dikkat edin olayı anlarsınız...

isterki operayı 3-5 kişi indirmiş olsun ister 10-20 milyon farketmez OPERA yı firefox kullanan bir arkadaşıma tavsiye ettiğimde bir hafta sonra bi baktım arkadaş iexploreri bile kaldırmış windowstan ve OPERA nın her yeni güncellemesi çıktıgında her ne hikmetse benden önce ögreniyor.. OPERA KULLANMAYANLAR BUYRUN 1 HAFTA KULLANIN sonra yorum yapın

2 yıl önce opera ile tanıştım ve hiç bırakmadım ben gerçekten çok memnunum.bende torrent indiriyorum ve indirirken sadece opera ile sörf yapabiliyorum.pratik ve en hızlısı.kullanmadığım da kalmamıştır sanırım flock maxthon mozilla İE chrome vb. ama opera bana göre en iyisi...

isterki operayı 3-5 kişi indirmiş olsun ister 10-20 milyon farketmez OPERA yı firefox kullanan bir arkadaşıma tavsiye ettiğimde bir hafta sonra bi baktım arkadaş iexploreri bile kaldırmış windowstan ve OPERA nın her yeni güncellemesi çıktıgında her ne hikmetse benden önce ögreniyor.. OPERA KULLANMAYANLAR BUYRUN 1 HAFTA KULLANIN sonra yorum yapın

Kardeşim sallama İe yi nasıl kaldırıyormuş windowsun çoğu uygulaması ie ye bağlı çalışıyor

dogrusu son zamanlar 1 aydan fazladır mozilla firefox kullanıyordum acıkcası can sıkıcı noktaları yok degil bazen donuyor acayip kasıyor yani ben firefox un cok ram kullandıgını dusunenlerdenim ama yine kullnıyorum ama bugun opera 10 denedim şimdi kurdum operadan yazıyor gecekten etkileyici ve hızlı bakalım zmn ne gosterecek yanlız operada hosuma gitmeyen bir sey var şimdi buraya yazarken düzgün olmayan kelimelerin altında kırmızı cizgi cıkması bu safaride var bu benm hiç hosuma gitmiyor ama bir kaç gun test edicem gercekten opera harika gozuyor kırmızı cizgi olayına cözüm bilen varsa yazsın cok makbule gecer

taccoist kardeş yazının üzerinde sağ tıkla yazım denetimini kapat sorun çözülür. :)

bişey daha konuyu kirletmeyin sorununuz varsa aranızda çözün tartışma yeri değil burası :mellow:

malum operayı yeni kullanıyorum bir sey daha soracaktım sağ clik yeni sekmede ac dedigimde acılan yeni sekme aktif duruma geliyor ben ana sekmede kalmasını istiyorum biraz bktm ama yapamadım biliyorsan onuda bir yaz

malum operayı yeni kullanıyorum bir sey daha soracaktım sağ clik yeni sekmede ac dedigimde acılan yeni sekme aktif duruma geliyor ben ana sekmede kalmasını istiyorum biraz bktm ama yapamadım biliyorsan onuda bir yaz

sağ tık da arka planda aç dersen aktif olmaz. farenin orta tuşunu kullanmanı öneririm yeni sekme açarken de, ona alıştınmı tamam daha rahat ve pratik :mellow:

sağ tık da arka planda aç dersen aktif olmaz. farenin orta tuşunu kullanmanı öneririm yeni sekme açarken de, ona alıştınmı tamam daha rahat ve pratik :mellow:

cok saol ben tercihlerdeki sekme ayarlarından bakınıp duruyorum arkaplanda aç hiç dikkatimi cekmemişti ama orta tus olayını anlamadım hoş gerekte yok cnku benim mouse orta tusuna basınca pc 3d moduna geciyr pncereler arası geciş olayına vistadaki. yani ben ole istiyorum ama yine saol

cok saol ben tercihlerdeki sekme ayarlarından bakınıp duruyorum arkaplanda aç hiç dikkatimi cekmemişti ama orta tus olayını anlamadım hoş gerekte yok cnku benim mouse orta tusuna basınca pc 3d moduna geciyr pncereler arası geciş olayına vistadaki. yani ben ole istiyorum ama yine saol

Kardeş o öyle değil.Farenin sağ tuşuna basılı tutarak yukarıdan aşağıya doğru çizgi hareketi yaparsan arka planda yeni sekme açar.Yukarıdan aşağıya L (Büyük L) şeklinde bir hareket yaparsan içinde bulunduğun tabı kapatır.Bu özellikler hiç bir browser'da yok ve mükemmel bir özellik.Bir linki yeni sekmede arka planda açmak istersende orta tuşla linke tıkla arka planda yeni sekmede açar.Süper bir browser bayılıyorum operama.

Bundan 7 yıl kadar önce ilk bilgisayarımı alıp internete kavuşmuştum. Şanslı biriymişim ki henüz yolun başında iken Opera ile tanıştım. O günden beri operadan şaşmadım. Ne İe ne de Firefox benim için opera ile kıyas kabul etmez. Ayrıca diğerlerinin eklenti ile kavuştuğu bir çok şey opera da yıllardır olan bir özellik. Ayrıca Operada "widget(bileşen)" desteği de bulunmakta. İndirin, deneyin!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...