Jump to content

Wireles Sınırlı Baglantı Sorunu

sat2bin5

Recommended Posts

selam arkadaslar

bende 2 adet laptop var

biri toshiba MEB ögretmen laptobu xp kurulu

diğeri fijutsi siemens amilo pa2548 wista kurulu

evde sınırsız 1000mb lik baglantı var

wista kurulu cihaz 10 ile 110 kbs hızla dosya indirebilirken

xp kurulu toshiba 50kbs kesinlikle geçmediği gibi sık sık sınırlı oluyor. Bunun sebebi nedir acaba

her iki laptopda aynı mesafede ve aynı odada.

sitede emeği geçen herkese teşekkürler.

Xp kurulu pc de internet explorer 7 yada daha düşük bir sürüm ile download yapıyorsanız 50kb ı geçememenizi normal karşılayabilirim benimde başıma çok gelen birşeydi . Ama şuda bir gerçekki IE8 de Xp üzerinde pekte verimli çalışmıyor bana göre kurmanızı tavsiye etmem. Önerim bir download yöneticisi kullanmanızdır. Diğer tavsiyemde sağlam bir Virüs taraması yapmanızdır şu günlerde çok zararlı bir kaç virüs var ortada ve ağı şişiririyorlar buda sık sık bağlantı kopması gibi can sıkıcı şeylere yol açıyor . Son öneri olarakta driver güncellemesi yapabilirsiniz.

Buna benze bir sorun bizde vardı ama sorun şu şekilde idi. Benim bilgisayar bağlanıyordu (Packard Bell), Meb'in Toshiba bağlanınca internet kesiliyordu. Modemim Airties ti ve şifrelemem kullanıyordum kablosuz bağlantı için. Mail attım Airties'e Toshibanın sürücüsünü güncelleyin dediler. Güncel sürücüyü aramadım güvenliği kaldırıp normal güvenli olmayan bağlantı olarak kurdum ve mac fitresi koydum sorun çözüldü. Demek istediğim sürücüyü güncelle bulabilirsen yada eğer güvenlik varsa(şifre kullanıyorsan) güvenliği kapat mac filtresini aç. Umarım sorun çözülür kolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...