Jump to content

Windows 7 De Calısan 64bit Ses Kartı

Q_Edo

Recommended Posts

arkadaslar ve sayın yoneticiler windows 7 64 bit kurdum sound blaster5.1 ses kartımı tanımadı okadar aradım taradım nafile sizden ricam windows 7 64bit te calısan bir ses kartı tavsiye edermısınız simdiden cok saolun

bütcem 100$

her kartın driver sürücüsü vardır arama yaparsan googlede bulursun mesela windows vista daha yeni çıkıtğı zamanlar hemen yüklemiştim driverleri tanımamıştı tektek kartları çıkartıp modellerine baktım baya arama yaptıktan sonra buldum biraz emek vermen lazım sadece

Creative'in yok 64bit desteği

ASUS yeni bi ses kartı çıkardı onu araştır, cmedia chipsetli ses kartıda var piyasada bisürü beş on dolara 5+1 destekli, hepsinede sürücü sağlıyor firma 64bit için.

http://tr.creative.com/support/downloads/[/CODE]

buradan aradığınızın windows7 64bit sürücüsünü indirebilirsiniz

Q_Edo benim 7.1 Creative Sound Blaster Audigy 24Bit Ses Kartım var Windows 7 RC 32bit'te ben de aynı problemi yaşadım! :image: O zaman Creative Windows 7 Beta sürücü çıkarmış onu kurmama rağmen çelıştırmadı! :D Hatta anakart'ın ses kartını bile çalıştırmadı! Ses olmasyınca mecbur Win7 'yi kaldırdım. Ama Win 7 7600-16385 64-Bit kurdum ve ses kartını Mertgrkm'in verdiği yerden kartıma uygun seçenekleri seçtim (Soundblaster/ Live! / Live! 24-Bit ve İşletim Sistemi Windows 7 64-Bit'i seçtim ve "SB24_PCDRV_LB_1_04_0090" driver'ı indirdim!) Ve sorunsuz çalışıyor!

"Creative'in yok 64bit desteği" diyenler ilk önce araştırıp sorsun ondan sonra bu kanıya varsın! ;)

SAYGILARIMLA :folder:

adsz2xp.jpg

Sen kendin programışsın sürücüyü mert görkem'in yardımıyla, creative yok 64bit desteği ;) Herkes ne uğraşacak öle 10$ a 64bit desteği olan ses kartı varken! 100$ a ses kart alacaksınız, 70$lık hoparlörle kullacaksınız, hiç bir farkı olmaz 10$lık ses kartından :D

bir ses sürücüsü yüzünden tartışmaya gerek yok savaşmayın gülüşün :D creative in her sürücü ve kendi yazılımları için 64bit desteği var.. verdiğim adresten istediğiniz sürücüyü seçin ve hangi işletim sistemi için istiyorsanız onu seçin.. gerekli yazılımlar ve sürücüler listesi çıkacaktır..

Yeni mi indirdin çalışmadı bilmiyorum. Daha önce de dediğim gibi 32-Bit RC 7100 sürümünde bende de çalışmadı!... Hatta internette MODDRIVERlar var onları da denedim sonuç başarısız! Ayrıca RC 7100 olmayan driverları sildiğimde ise Güncelleme yoluyla (Windows Update yoluyla) sürücü indirdi ama sonuç yine başarısızdı! Ama 7600 sürümünde Creative'in sitesinden indirdim, sorunsuz çalışıyor! İstersen 7600 sürümünde dene!

İşte çalıştığına dair örneği! :D

sb24live.jpg

adsz2xp.jpg

• 2 hafta sonra ...

32 bit windows 7 de hic bir sorunum yok RC RC7100 rtm nın versiyonları olsun hepsinde tanıdı su an 7600-16385 32bit surumunu kullanıyorum sadece 64 bit te tanımadı ve aramadıgım kurmadıgım driver kalmadı galıba simdi saolsun yukarıda arkadaslar yeni driver cıktı dıyorlar onu kurucam tabi once makınadan 32 bit i kaldırmam lazım ......

karlos1994 kardes kurmadıgım denemedigim ses kartı driveri kalmadı creatıve nın sitesinde cok saol........

alias007 kardes senınkı sound blaster audigy benım ses kartı onun bir alt modeli eger onerdiginizz driverlerde olmazsa gidip audigy alıyım barı cok saolun ilginiz için hepınıze ayrı ayrı tesekkur ediyorum...........

64 bit şu an askıda kurmayın,indirmeyin demiyorum indirin ileride kurarsınız çünkü şu an 32 ile 64 bit arasında ki farkı anlayamazsınız,daha 64 bit program ve oyunlar çıkmadı hız diosanız hızda aynı 32 ile 64 ün yani gelecekte lazım olacak 64 bit.

saygılarımla...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...